AUTHOR NAME

Media

13312 POSTIME
0 Komente

Shpërthen një bombul gazi në Pogradec: 30 të plagosur

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur sot pasdite, në një fshat të Pogradecit, ku 30 persona janë plagosur si pasojë e shpërthimit të një...

Haradinaj: Duhet president konsensual për Kosovën

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka kundërshtuar zgjidhjen e presidentit të Kosovës në mënyrë të njëanshme dhe ka bërë thirrje për një zgjidhje konsensuale. Drejtuesi...

Grida duam lakra!!

"Po po lakra!! Lakra eshte ajo kokra e bardhë ose e kuqe që krijohet nga gjethe që puthiten cipë me cipë e bëjne një kokër...

Arrestohet Shkelzen Berisha, kreu i hipotekës Shkodër

  Policia arrestoi sot, Shkëlzen Berishën, drejtor i Hipotekës së Shkodrës. Berisha dyshohet se ka konsumuar elementët e veprës penale ”Shpërdorimi i detyrës” dhe ”Kallëzimi...

Gjykata vendos 15 vjet burg për Giorgio Riformaton

Gjykata e Krimeve të Rënda, vendosi 15 vjet burg për shtetasin Italian, Giorgio Riformaton, piloti i avionit të drogës që u rrëzua në Divjakë...

Nga sot, qytetarët e Tiranës paguajnë 40 lekë biletën e urbanit

  Kompanitë e transportit publik në kryeqytet, kanë nisur sot aplikimin e ç,mimit të biletës së urbanit me 40 lekë. Rritja me dhjetë lekë e...

FMN: Borxhi publik është 83%, qeveria e kishte deklaruar 73%

  Fondi Monetar Ndëkombëtar deklaron se borxhi publik në Shqipëri është në të vërtetë është 83% dhe jo 73% siç e deklaron qeveria. Në një raport...

Bujar Leskaj: Denoncuam 128 miliardë lekë vjedhje për 4 vite

Kryetari i Kontrollit të Lartë të Shtetit, Bujar Leskaj,  tha sot se në katër vitet e fundit, institucioni që ai drejton, ka zbuluar shkelje...

Sekretet e bukurisë sipas deputetit kaubojs

“Vajza! Eduarti po flet për sekretet e bukurisë. Mesoni si të bëni një make-up përfekt!” shkruan Lolita në fb.

Asnjë shqiptar në listën e kriminelëvë më të kërkuar të Europës

  Në listën e zezë të kriminelëve të kërkuar ka nga Serbia, Kroacia, Mali i Zi, Kosova, Sllovenia dhe Bosnja Thuhet shpesh se shqiptarët janë kriminelët më...

Latest news

Italia regjistroi 7,230 të infektuar dhe 27 humbje jete në 24 orë

Italia ka regjistruar në 24 orët e fundit 7,230 të infektuar me koronavirus nga 212,227 teste të kryera. Autoritetet e Shëndetit në vend bënë...

Zjarri po u afrohej banesave, Peleshi: Parandalohet katastrofa në zonën e lumit të Vlorës

Ministri  Mbrojtjes me anë të një postimi në rrjetet sociale lajmëron se është parandaluar një katastrofë në zonën e lumit të Vlorës. Sipas tij...

Fauci: Nëse nuk e vëmë në kontroll përhapjen e Covid-19, variante të tjera do të “lindin”

Nëse Shtetet e Bashkuara të Amerikës nuk fitojnë kontroll mbi përhapjen komunitare të variantit Delta, në vend do të vijojnë të shfaqen variante të...

Zjarret në Greqi, Mitsotakis: Vendi po përballet me një krizë mjedisore

Kryeministri i Greqisë, Kyriakos Mitsotakis është shprehur se vendi po përballet me një krizë mjedisore për shkak të zjarreve. “Vendi po përballet me një krizë...

39 % e familjeve shqiptare nuk mund të përballojnë 1 javë pushime në vit

39 % e familjeve në Shqipëri nuk mund të përballojnë financiarisht të bëjnë një javë pushime në vit. Kjo del në pah nga një anketë...