AUTHOR NAME

Media

13420 POSTIME
0 Komente

Boll Ben Blushi

  Nga: Erjon Braçe Kjo që po ndodh është e tepërt!! (për të ruajtur etikën po e lë me kaq, por shumë më tepër se kaq) Të sulmosh...

Blushi: Nuk jam vetëm, së shpejti thyhet heshtja në PS

Nuk jam vetëm në këtë betejë me Edi Ramën, ka thënë Ben Blushi në një intervistë në News24. Deputeti socialist tha se duhen edh...

Byroja e Hetimit/ Lu e Vllahutin takohen me Fatmir Xhafën

  Pas takimit me kryetarin e PD-së, ambasadori i SHBA-së dhe ajo e BE-së takohen me kryetarin e Komisionit të Reformës në Drejtësi, Fatmir Xhafaj Ambasadori...

Aksident në Farkë/ Humbin jetën dy persona

Një aksident i rëndë me pasojë dy viktima ka ndodhur pak minuta më parë në aksin rrugor Elbasan-Tiranë në afërsi të Urës së Farkës....

Kuvendi “harron”, projektligjin për heqjen e dekoratave

Reagon Mesila Doda: Akt i paprecedent, frikë e nostalgjikëve komunistë që e kanë kapur për fyti këtë vend sot e 75 vjet Komisioni i Sigurisë...

Byroja e Hetimit/ Lu e Vllahutin në zyrën e  Bashës

Ambasadori i SHBA-së, Donald Lu dhe ambasadorja e BE-së, Romana Vlahutin u takuan sot në selinë e Partisë Demokratike, me kryetarin kësaj partie, Lulzim...

Maqedonia ndal fluksin emigrantë, ndërton gardh me gjemba

Maqedonia nisi ndërtimin e një gardhi me tela me gjemba në kufirin me Greqinë për të ndalur fluksin e refugjatëve. Gardhi i ri po ndërtohet paralel...

Eksploziv makinës së biznesmenit, ishte parkuar në një qëndër tregtare

Njoftimi erdhi në drejtorinë e Policisë Tiranë, forcat xheniere gjetën një pako të dyshimtë dhe kryen shpërthimin e  kontrolluar Një njoftim për bombë në një qëndër...

Persona të maskuar djegin një kamion në Fushë-Krujë

Dy persona të maskuar i kanë vënë flakën një kamioni në Fushë-Krujë por policia nuk e di ende se çfar kishte në atë kamion...

Çako: Byroja e Hetimit në varësi të Ministrisë së Brendëshme

Drejtori i Policisë së Shtetit argumenton se çdo varësi tjetër e këtij institucioni do të vështirësonte punën e policisë Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së...

Latest news

Deputeti i PD-së, Bujar Leskaj jep alarmin: Dhjetëra shkolla në Vlorë janë mbyllur! Propaganda qeveritare nuk mund të mbulojë plagët e arsimit shqiptar

Deputeti i PD-së Bujar Leskaj ka uruar të gjithë nxënësit në mbarë vendin që sot nisin zyrtarisht procesin mësimor, ndonëse nën kushtet e pandemisë...

Alfred Cako bën deklaratën e habitshme: Ju tregoj se kush i kontrollon sot paratë e shqiptarëve

Konspiracionisti Alfred Cako shprehet se sot paranë e zotëron ‘Familja Rothschild’. Sipas tij, kjo familje zotëron të gjitha bankat e botës, edhe ato në...

Nuk ka bashkëpunim, talibanët ekzekutojnë drejtuesin e ISIS bashkë me 8 oficerë të tjerë

Ish-kreu i grupit terrorist ISIS-K, Abu Omar Khorasani është ekzekutuar dje në një burg në Afgansitan, njoftonte qeveria talibane. Ai ka qenë drejtues i degës...

Përfundon mbledhja e PD-së, Basha jep deklaratë për mediat: Jemi kthyer në parlament për këto arsye

Kreu i PD-së, Lulzim Basha ka folur për mediat pas përfundimit të mbledhjes së Grupit Parlamentar të PD-së. Ai theksoi se qeveria Rama është fajtori...

Emërimi i Vlora Hysenit/ Kurti dhe Osmani e shkarkuan nga detyra, ndërsa Rama e punëson si këshilltare

Vlora Hyseni, nëndrejtore e Agjencisë Kosovare të Inteligjencës, është emëruar këshilltare e kryeministrit të Shqipërisë Edi Rama. Lajmin e bëjnë me dije mediat kosovare,...