AUTHOR NAME

Media

13222 POSTIME
0 Komente

Basha: Saimir Tahiri të japë menjëherë dorëheqjen

“Është ministri që ndërmjetëson me vrasës me pagesë në zyrën e Ministrit të Brendshëm dhe rezidencat qeveritare, ky që i jep makinën personale trafikantëve...

Blushi: Ti Sali je otoman komunist, reagon Berisha: Je tradhëtar

Ish-kryeministri Berisha ka debatuar ashpër me deputetët socilaist dhe kryesisht me Ben Blushin e ministrin e jashtëm Ditmir Bushati. Berisha është përqëndruar tek akuzat...

Vetëm 38% e qytetarëve me llogari bankare në Shqipëri

Banka Botërore: Shifrat më të ulëta të zotërimit të një llogarie  në vendet e rajonit Në se në serbi në çdo 100 qytetar, 83 prej...

Parlamenti Europian miraton rezolutën për Kosovën

Parlamenti Evropian miratoi sot rezolutën për procesin e integrimit evropian të Kosovës. Lajmi është konfirmuar nga ministria i Integrimit në Kosovë. “Në sesionin plenar...

Gaz lotsjellës e bomba Molotov në protestat e Athinës e Selanikut

Grupe ektremistësh anarkistë hodhën sot gurë dhe bomba molotov kundër forcave të rendit në Athinë e Selanik. Në pëgjigje të tyre policia greke ka...

Gjirokastra/ Fotografi nga “Qyteti i Gurtë”,

Pamje të Gjirokastrës në shkurt 2016, vijnë përmes fotografive të publikuara nga arkitekti Besnik Aliaj.  Qyteti është pjesë e listës së Trashëgimisë Botërore të UNESCO-s...

Policia: 30 milion lekë informatorëve për autorët e krimit në Elbasan

  Policia e Shtetit ka vënë në dispozicion 30 milion lekë për ata që sjellin informacion për autorët e masakrës së djeshme në Elbasan. Deri...

Gjiknuri: Skavicën ta ndërtojë KESH, Katundin e Ri privati

Ndërtimin e dy hidrocentraleve, tre skemat e mundshme të shfrytëzimit të potencialit gjenerues në Drinin e Zi  Një studio franceze ofron tre skemat e mundshme...

Latest news

Marrëveshja për armët bërthamore, ‘e frikshme’, Irani shtyn bisedimet, me zgjedhjen e liderit të ri, nuk dihet kur mund të rifillojnë

Irani dhe gjashtë fuqi botërore kanë shtyrë bisedimet bërthamore për konsultime në kryeqytetet e tyre, tha të dielën i dërguari i Bashkimit Evropian në...

Degradon situata mes dy vëllezërve, heqin rripat për tu rrahur live në emision (film)

Të ftuar në seancën e ndërmjetësimit “Shihemi në Gjyq” kanë qenë dy vëllezër të cilët prej kohësh janë në konflikte me njëri-tjetrin dhe nuk...

I nxehti dhe sëmundjet e zemrës, mjeku: Shmangni futjen në ujë të ftohtë!

Gjatë verës, i nxehti është armiku kryesor i personave që vuajnë nga patologji kardiake. Mjeku kardiolog, Taulant Gishto, shpjegon se të rrezikuar nga temperaturat...

E dashura e tradhtoi me gjyshin, i riu bën deklaratën tronditëse: Djali im është njëkohësisht xhaxhai im

Një i ri ka vendosur të ndajë me gjithë ndjekësit në TikTok historinë e tradhtisë, pikërisht faktin se e dashura e tij e ka...

Të shtëna armësh gjatë një feste, plagosen 3 fëmijë (film)

Tre fëmijë janë plagosur nga të shtënat që janë regjistruar gjatë një feste në Toronto. Autoritetet policore të Kanadasë kanë njoftuar se të plagosur kanë...