AUTHOR NAME

Media

13140 POSTIME
0 Komente

Kongresi socialist dhe nostalgjia e vjetër e “sindromës së KPD”

  Nga: Skënder Minxhozi Kongresi i 19 marsit ka rindezur zjarrin e vjetër të debatit brenda PS. Një parti e mësuar me këtë ritual që nga...

Ilir Meta rrëfen darkën me Edi Ramën dhe raportet PS-LSI

    Kryetari i Kuvendit ishte i ftuar në zonë e Lirë me gazetarin, Ajan Çani, ku ka folur edhe për arrestimin e  ish-ministrit të qeverisë...

Donald Lu: Politika është e lidhur me krimin

"Ekzistojnë disa lidhje serioze midis këtyre dy botëve dhe ka shumë rëndësi për të gjithë shqiptarët, që të mbështesin procesin e ndarjes së këtyre...

Ata të tre, ne dhe zgjedhjet

Nga: Afrim Krasniqi Kryetarët e partive kryesore Rama, Meta, Basha si dhe disa kryetarë të tjerë të partive të vogla aleate ishin pjesë të së...

OSBE bën thirrje që transmetuesi publik shqiptar të jetë i pavarur

Ambasadori i OSBE-së në Tiranë, Florian Raunig, tha për BIRN-in se transmetuesi publik duhet të shndërrohet në një stacion të besueshëm e të paanshëm,...

Pse një koncesion na vjedh shtatë herë?

Nga: Artan Fuga 1. Paguajmë taksa për rroga të nëpunësve të shtetit që në fakt nuk e bëjnë punën sepse puna e tyre jepet me...

Mirela Kumbaro: Ju rrëfej për financimet e ekspozitave të Edi Ramës

“Çmimi për librin “Vrima”, çmim për libërlidhjen. Nuk janë favorizuar miqtë e kryeministrit në GKA, nuk do marrim hidraulikë të hapin ekspozita” Ministrja e kulturës,...

Nga malet e Pukës, në Tiranë e Bruksel: Viktimat shqiptare përndiqen nga hija e tregtisë së seksit

Të abuzuara nga gangsterët, të mohuara nga familjet dhe të braktisura nga shteti, gratë që u trafikuan si skllave seksi përballen me betejën e...

Meta: Politikanët e Kuvendit duhen lënë me gjarpërinjtë në Sazan

Kryetari i parlamentit Ilir Meta, ishte sot i ftuar në emisionin “Koha për t’u zgjuar” në “News24”,  ku foli kryesisht për ecurinë e reformës...

Për 21 janarin sot

  Nga: Majlinda Bregu   Të mërkurën, më datën 20 janar, TV Klan ritransmetoi një emision të pesë vjetëve më parë. Ose më saktë, të pothuajse pesë...

Latest news

Plas sherri mes kolegësh, Salsano Rrapi del kundër Veleshnjas: Për të gjithë ata aktor…

Ditën e sotme teksa ishte duke folur për banalitetin në art dhe krijimtarinë në emisionin “Shqipëria Live”, Rezart Veleshnja bëri një deklaratë të fortë...

Zbulohet misteri i satelitëve mbi qiellin shqiptar (film)

Qytetarët e Elbasanit, Korçës, Beratit dhe disa qyteteve të tjera të Shqipërisë mbrëmjen e djeshme ishin më sytë nga qielli, për shkak të disa objekteve...

Bie propaganda e qeverisë, Rama e pranon: Shqipëria nuk është gati për të hyrë në BE

Në Shqipëri jemi mësuar të shohim dhe të dëgjojmë shpesh propagandën e Kryeministrit që në vendin tonë kanë ndodhur transformime rrënjësore me ardhjen e...

Meta nuk doli para Komisionit të Ligjeve, Tedi Blushi i përgjigjet kuvendit: Keni qenë në dijeni për agjendën e Presidentit

Tedi Blushi, zëdhënësi i Presidentit të Republikës, ka deklaruar ditën e sotme se qeveria ka qenë në dijeni që Presidenti Meta ka pasur axhendë...

Merr flakë në ecje e sipër makina në Tiranë, dyshimet e para

Tiranë/Informacion paraprak Më datë 06.05.2021, rreth orës 18:40, në afërsi të Liqenit Artificial, dyshohet se si pasojë e një difekti teknik ka marrë flakë në...