AUTHOR NAME

Media

12989 POSTIME
0 Komente

Drafti/ Byroja e Hetimit në varësi të Ministrisë së Brendëshme

  Byroja e Hetimit do të varet nga Ministria e Brendëshme deri në momentin e miratimit të reformës në drejtësi. Projekti i hartuar me ndihmën e ekspertëve...

Shpërthim me ekploziv në Bathore, nuk ka viktima

  Një sasi eksplozivi ka shpërhtyer në orët e vona të natës së mbrëmshme pranë një lokali në Bathore. Ngjarja ka ndodhur rreth mesnatës  dhe...

John Kerry viziton Tiranën më 14 shkurt

Sekretari amerikan i Shtetit John Kerry do të vizitojë Shqipërinë më 14 shkurt. Vizita e tij në Tiranë është në kuadër të turit 5 ditor...

Basha: Saimir Tahiri të japë menjëherë dorëheqjen

“Është ministri që ndërmjetëson me vrasës me pagesë në zyrën e Ministrit të Brendshëm dhe rezidencat qeveritare, ky që i jep makinën personale trafikantëve...

Blushi: Ti Sali je otoman komunist, reagon Berisha: Je tradhëtar

Ish-kryeministri Berisha ka debatuar ashpër me deputetët socilaist dhe kryesisht me Ben Blushin e ministrin e jashtëm Ditmir Bushati. Berisha është përqëndruar tek akuzat...

Vetëm 38% e qytetarëve me llogari bankare në Shqipëri

Banka Botërore: Shifrat më të ulëta të zotërimit të një llogarie  në vendet e rajonit Në se në serbi në çdo 100 qytetar, 83 prej...

Parlamenti Europian miraton rezolutën për Kosovën

Parlamenti Evropian miratoi sot rezolutën për procesin e integrimit evropian të Kosovës. Lajmi është konfirmuar nga ministria i Integrimit në Kosovë. “Në sesionin plenar...

Gaz lotsjellës e bomba Molotov në protestat e Athinës e Selanikut

Grupe ektremistësh anarkistë hodhën sot gurë dhe bomba molotov kundër forcave të rendit në Athinë e Selanik. Në pëgjigje të tyre policia greke ka...

Gjirokastra/ Fotografi nga “Qyteti i Gurtë”,

Pamje të Gjirokastrës në shkurt 2016, vijnë përmes fotografive të publikuara nga arkitekti Besnik Aliaj.  Qyteti është pjesë e listës së Trashëgimisë Botërore të UNESCO-s...

Latest news

Këshilli Kombëtar i PD jep “ok”, miratohet lista me kandidatët për zgjedhjet e 25 prillit

Këshilli Kombëtar i PD ka dhënë miratimin e tij për listën me kandidatët të propozuar nga Kryesia për zgjedhjet e 25 prillit. Lulzim Basha, kryetari...

Publikohet lista e PD për Tiranën, Shpëtim Idrizi renditet i nënti, Mesila Doda e 12-ta

Parti Demokratike ka publikuar rënditjen me emrat e kandidatëve të saj për qarkun e Tiranës, teksa pas disa orësh pritet të dorëzohet dhe lista përfundimtare...

A i lufton vaksina kineze mutacionet? Zbulohen rezultatet e studimit të fundit

Sipas të dhënave të një studimi në Brazil bëhet e ditur se vaksinat ndaj Covid-19 të zhvilluara nga Sinovac Biotech Ltd e Kinës është...

Shteti europian në luftë me rastet e reja: Zgjaten masat kufizuese kundër koronavirusit

Kryeministri Hollandez Mark Rutte tha të hënën se ora policore për të luftuar shpërthimin e koronavirusit duhet të vazhdojë të paktën deri më 31...

Xhemal Gjunkshi nuk do jetë kandidat në 25 prill, Basha e ‘josh’ me një pozicion të ri

Pas Eno Bozdos, edhe Xhemal Gjunkshi nuk do të jetë pjesë e zgjedhjeve të 25 prillit 2021 si kandidat në lista. Burimet bëjnë me dije...