AUTHOR NAME

Media

12722 POSTIME
0 Komente

Mjekja shqiptare në Australi: Një izolim i dytë do të ishte vdekjeprurës (film)

Zyrtarët në Australi po lehtësojnë kufizimet e shtrënguara të koronavirusit, kryesisht në shtetin e Victorias pas më shumë se 100 ditësh bllokim. Në një...

“Deti” në Hagë, prag tradhtie kombëtare? Abazi: Rrezikojmë të humbasim territore detar

I ftuar në studion e “Abc-ja e mëngjesit”, me Enkel Demin, drejtuesi i Lëvizjes Vetëvendosje në Tiranë, Bojken Abazi foli për çështjen e detit...

Durrës/ Dy aksionarë, padi 100 milionë euro për terminalin e kontejnerëve

Nga Thanas Mustaqi Shqipëria përballet me padinë e traktatit të investimit mbi konfiskimin e terminalit të kontejnerëve, njofton Buletini i Arbitrazhit Ndërkombëtar, tetor 2020. “Metal Commodities Trade...

Riatdhesimi i shqiptarëve, pritet që rreth 70 persona të nxirren nga kampi Al Hol në Siri (film)

Drejtori i Sigurisë pranë Institutit të Marrëdhënieve Ndërkombëtare, Kosovë, Bedri Elezi në një intervistë për Abc e Mëngjesit, këtë të martë ka dhënë detaje...

Të jetosh në stan, familjet dibrane që “shtegtojnë” në mal (film)

Parku Kombëtar i Korabit fillon me bjeshkët e Kërçinit, Velivarit, Skërtecit, Derzës, Gramës, rrafshet e Korabit dhe fushës së panairit është mahnitës jo vetëm...

Plakja e popullsisë presion mbi skemën e pensioneve, numri i përfituesve rritet 6.5% në tre vitet në vijim

Qëndrueshmëria e skemës së pensioneve mbetet vulnerabël prej rritjes së shpejtë të numrit të pensionistëve dhe rënien e fuqisë punëtore si një furnizues i...

“Policët na gjuanin nga këmbët, provokuan”, protestuesi rrëfen qëndrimin në komisariat për 5 orë (film)

Vizita e ministrit të Jashtëm grek, Nikos Dendias u prit të martën me protesta në Tiranë nga aktivistë te Partisë Drejtësi, Integrim dhe Unitet...

Periferi – Qendër dhe anasjelltas!

Nga dom Gjergj Meta Periferia i jep qendrës detajet dhe nuancat pa të cilat qendra nuk do të ishte e plotë. Një qendreje të vetmjaftueshme, pa...

Artan Hoxha publikon videon: Atentati i dështuar ndaj biznesmenit Andon Dhima (film)

Një atentat ka mbetur në tentativë mbrëmjen e të enjtes në kryeqytet ku dy persona të maskuar dhe me pistoletë në dorë kanë ndjekur biznesmenin Andon...

“Krimi po godet fushën e ndërtimit”, Basha: Agjencitë PPP-ve në Maltë, Dubai, Singapor e Hong Kong (film)

Në një lidhje të drejtpërdrejtë për “ABC-ja e mëngjesit”, kryedemokrati Lulzim Basha, foli edhe për atentatin e mbetur e mbetur në tentativë ndaj biznesmenit...

Latest news

Agron Llakaj kaloi COVID-19 bashkë me bashkëshorten: Më në fund ia dolëm!

Agron Llakaj ka bërë me dije se ai dhe bashkëshortja e tij, Konstandina, kanë fituar betejën me COVID-19. Ai ka rrëfyer se për 20 ditë ata kanë qenë...

Ish-komandanti i UÇK-së, Salih Mustafa shpallet i pafajshëm nga Gjykata Speciale në Hagë

Ish-komandanti i UÇK-së, Salih Mustafa është shpallur i pafajshëm për të gjitha pikat me të cilat akuzohej. Mustafa u paraqit gjatë ditës së sotme pranë...

Akuzat për zgjedhjen e kandidatëve, BKH reagon pas kallëzimit: Kriteret janë të vështira dhe janë zgjedhur…

7 kandidatë për hetues të Byrosë Kombëtare të Hetimit kanë paditur anëtarët e Komisionit të Vlerësimit, mes tyre vetë shefen e BKH-së Aida Hajnaj...

“Shmangia e një izolimi të dytë”, OBSH jep mesazhin: Gjithkush të respektojë rregullat

Organizata Botërore e Shëndetësisë është shprehur se një izolim i dytë mund të ndalohet nëse të gjithë qytetarët respektojnë rregullat. Drejtuese teknike e OBSH-së mbi...

Tjetër rekord i zi/ 311 të infektuar e 6 të vdekur në 24 orë

Vazhdojnë rekordet e zeza në Shqipëri, për shkak të koronavirusit. Bëhet me dije se sot është shënuar një tjetër rekord i zi, për shkak të...