AUTHOR NAME

Luljeta

677 POSTIME
0 Komente

‘DITËLINDJA’/ Origjina e Partisë Socialiste: 24-vjetori apo 74-vjetori i “200 petritave”?!

Socialistët në tri kohë: PKSH, PPSH, PSSH ndryshimet e një partie në dy shekuj. “200 petritat” e Enver Hoxhës, “komunistët e reformuar” të Fatos...

Dhuna e politikës mbi Drejtësinë, “kokat e prera” të prokurorëve në 25 vjet

Nga Petrit Serjani tek Adriatik Llalla, rasti i shkarkimit të Arben Rakipit dhe koha e aleancave fluide. Çfarë thanë Nano e Majko kur mazhoranca...

25 vite PD, ndarja dhe ribashkimi i themeluesve

Më 12 dhjetor 1990,  pas 46 vitesh sistem totalitar komunist, në Shqipëri u themelua Partia Demokratike. PD erdhi si një antitezë e partisë së...

PD padi penale ndaj kryebashkiakut të Tiranës Erjon Veliaj

Sipas demokratëve, vendimet e marra nga bashkia më 30 dhjetor 2015, janë në kundërshtim me ligjin dhe interesat e qytetarëve Partia Demokratike padit në prokurori,...

Odisea e një pacienti në QSUT dhe “Bleta e Artë” për drejtoreshën

  Më datë 30 dhjetor një urdhër nga lart ka zbrazur të gjithë pacientët nga pavioni i sëmundjeve të brendëshme në Qendrën Spitalore Universitare. “Shkoni...

Prokuroria: 60 milion euro dëmi ekonomik ndaj buxhetit të shtetit

Analiza 6-mujore për krimin ekonomik: U sekuestruan 45 milionë euro pasuri të luajtshme e të paluajtshme Nga muaji qershor deri në dhjetor 2015, i janë...

Kryeministri Rama nis 2016 me pushime në Miami

Përgënjeshtron zyra e shtypit: Do të marrë pjesë në një gëzim familjar Kryeministri Rama është nisur për një vizitë private në Miami në Shtetet e...

Latest news

Raporti vjetor, Moneyval: Shqipëria nuk përmirësoi masat e parandalimit të pastrimit të parave

Moneyval (një mekanizëm i Komisionit Europian që bën vlerësimin e riskut të pastrimit të parave) publikoi raportin vjetor për vitin 2021 pak ditë më...

Ish-kryebashkiaku i Bukureshtit arrestohet në Greqi, mbi të rëndonte urdhër-arrest evropian

Ish-kryebashkiaku i Bukureshtit është arrestuar pasditen e sotme në Glyfada, nga efektivë të policisë së Departamentit të Kërkimeve të Drejtorisë së Sigurisë së Atikës. Media greke shkruan...

Të rinjtë nuk pyesin për policinë, përleshen me grushta para patrullës në Paskuqan

Disa të rinj janë zënë në rrugë këtë mbrëmje në Paskuqan. Mësohet se të rinjtë janë zënë në afërsi  të urës së re në...

Takimi Alibeaj-Balla, Boçi: Askush nuk mund ta dallojë ku fillon njëri e ku mbaron tjetri

Lidhur me takimin e Alibeajt me Ballën të mbajtur ditën e sotme sa i takon bisedimeve për propozimin e një emri për postin e...

Robert Aliaj “shpërthen” ndaj Ardit Çunit për Eurovizionin: Mos fol si skuth, je…

Pjesëmarrja e Shqipërisë në Eurovizion ishte temë diskutimi për pjesën e dytë të emisionit “Open”. Pjesë e panelit të ftuar, ishin artisti Robert Aliaj,...