AUTHOR NAME

Luljeta

677 POSTIME
0 Komente

Rama: Nëse dështon anëtarësimi në BE, në Ballkan hapet debati për kufijtë

Një deklaratë e fortë vjen nga kryeministri Rama lidhur me situatën e tensionuar në rajonin e Ballkanit. "Nëse do të dështojë projekti Evropian për...

Ruçi: Me ose pa LSI-në, në 18 qershor PS shkon në zgjedhje

Kryetari i grupit parlamentar të Partisë Socialiste, Gramoz Ruçi, hodhi sot një sinjal kërcënues për LSI-në. Gjatë një takimi me socialistë në Fier, ai...

Idrizi: Të shkojmë në zgjedhje jashtë koalicioneve, le të marrë secili sa i takon (film)

Propozimi i kryetarit të PDIU-së: Të marrë gjithsecili votën dhe peshën që i takon dhe më pas të bëjmë koalicionet. Ne mund ta bëjmë...

Përballja e dytë e Fatmir Xhafës me votën kundër të Ilir Metës, si u rrëzua në vitin 2003 kur mori vetëm 65 vota

Në tetor 2003, kur rrëzohej Xhafa pasi mori vetëm 65 vota pro, 49 kundër, 17 abstenime. Sot pas 14 vitesh ka shtuar me 11...

Nishani dekreton katër ministrat e rinj

Fatmir Xhafaj, Olta Xhaçka, Eduard Shalsi dhe Ogerta Manastirliu janë ministrat e rinj të kabinetit Rama Presidenti Bujar Nishani,  dekretoi sot katër ministrat e rinj...

Katër emrat e rinj në qeverinë Rama

Kryesia e PS-së ka miratuar katër propozimet e kryeministrit Rama për të zëvëndësuar ministrat e larguar nga kabineti qeveritar. Kryesia e PS-së vendosi pak...

Tahiri mohon dorëheqjen: S’e kam dhënë as ma kanë kërkuar

Ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri, ka sqaruar në facebook se nuk e ka dhënë dorëheqjen nga detyra dhe as nuk ja ka kërkuar kush...

Jep dorëheqjen ministri i Brendshëm Saimir Tahiri

Vendimi është marrë pas takimit me kreun e qeverisë Edi Rama në kryeministri. Mendohet se dorëheqja e tij vjen si zgjidhje për opozitën për...

Një fletërrufe për Lasgushin nga pushteti i proletariatit

Shoku Llazar Gusho “Pse Ju bëheni pengesë për leximin e përhapjen e  librit…? A nuk është ky një qëndrim i pahijshëm dhe shkelje e disiplinës...

“Fshatarakë, primitive, të korruptuar, ky popull nuk ësht’ i zoti për vetëqeverim”

Mesazhi i Faik Konicës për shqiptarët e dy shekujve dhe si u provua që nuk ndërtojnë dot shtet. E vërteta është shpesh e dhimbshme. Më...

Latest news

Raporti vjetor, Moneyval: Shqipëria nuk përmirësoi masat e parandalimit të pastrimit të parave

Moneyval (një mekanizëm i Komisionit Europian që bën vlerësimin e riskut të pastrimit të parave) publikoi raportin vjetor për vitin 2021 pak ditë më...

Ish-kryebashkiaku i Bukureshtit arrestohet në Greqi, mbi të rëndonte urdhër-arrest evropian

Ish-kryebashkiaku i Bukureshtit është arrestuar pasditen e sotme në Glyfada, nga efektivë të policisë së Departamentit të Kërkimeve të Drejtorisë së Sigurisë së Atikës. Media greke shkruan...

Të rinjtë nuk pyesin për policinë, përleshen me grushta para patrullës në Paskuqan

Disa të rinj janë zënë në rrugë këtë mbrëmje në Paskuqan. Mësohet se të rinjtë janë zënë në afërsi  të urës së re në...

Takimi Alibeaj-Balla, Boçi: Askush nuk mund ta dallojë ku fillon njëri e ku mbaron tjetri

Lidhur me takimin e Alibeajt me Ballën të mbajtur ditën e sotme sa i takon bisedimeve për propozimin e një emri për postin e...

Robert Aliaj “shpërthen” ndaj Ardit Çunit për Eurovizionin: Mos fol si skuth, je…

Pjesëmarrja e Shqipërisë në Eurovizion ishte temë diskutimi për pjesën e dytë të emisionit “Open”. Pjesë e panelit të ftuar, ishin artisti Robert Aliaj,...