AUTHOR NAME

Luljeta

677 POSTIME
0 Komente

Dhjetoristë dhe Qëndrestarë

Pjesë e rishkruar nga libri “Pardesytë e Bardha”. Nga Luljeta Progni Kur përfundova hulumtimin për ngjarjet e dhjetorit '90 dhe themelimin e  Partisë Demokratike, nuk munda...

Mesila Doda: Votën time s’ka pse ta numërojë PS dhe PD, janë banda që plaçkitin njëra-tjetrën (film)

Deputetja e PDIU-së Mesila Doda është shprehur e revoltuar për partitë e mëdha lidhur me sistemin e administrimit të zgjedhjeve. Ajo tha se nuk...

S’ka kompromis/ Basha: Qeveria teknike kusht i panegociueshëm

“Rama u tërhoq edhe nga paketa McAllister që vetë e premtoi. Pa garancitë për votën e  lirë nuk ka zgjedhje dhe nuk ka as...

Meta: Ja pse munguan ambasadorët në seancë kur u zgjodha president

Ilir Meta është zgjedhur dje president i Shqipërisë me 87 votat e mazhorancës. Në seancën e djeshme parlamentare ka munguar opozita por edhe ambasadorët...

“Frankfurter Allgemeine Zeitung” sulmon Ramën: Shqipëria po shndërrohet në një rrezik për sigurinë

Kriza shqiptare ka nisur të marrë vëmëndje në mediat gjermane. Disa prej tyre raportojnë se kriza është thelluar, duke theksuar se gjermano-skocezi David McAllister dështoi...

Droga nga Shqipëria/ Pendohet bossi i Ndraghetës, dridhet politika e biznesi

Panik në Itali mes politikanëve dhe sipërmarrësve pas zhvillimeve të reja që vijë nga hetimet mbi trafikun e madh të drogës, mes të cilës...

Basha kërkon president nga populli/ Reagon Mesila Doda: Më mirë vonë se kurrë!

“Nëse do e kishim patur këtë mbështetje një vit e kusur më parë, kur PDIU propozoi Presidentin nga populli, ndoshta sot gjërat do ishin...

Rama: Ti e ke numrin tim të telefonit Lulzim, po të pres!

Kryeministri i drejtohet kreut të opozitës: Këtë qeveri nuk ke për ta rrëzuar kurrë nëse popupulli nuk e rrëzon me 18 qershor Kryeministri Edi Rama...

Vetting-u/ ONM: Vetëm 67 kandidatë mund të vazhdojnë garën

87 kandidatë hyjnë në listën e zezë, morën vlerësime negative nga ekspertët ndërkombëtarë të Operacionit Ndërkombëtar të Monitorimit. Operacioni Ndërkombëtar i Monitorimit (ONM) ka skualifikuar...

Edi Rama del hapur kundër Ilir Metës

Kryeministri: Teza “Nuk ka zgjedhje pa opozitën” është përpjekje e sponsorizuar, e paguar mbi dorë apo nën dorë, me para apo me peshqeshe. Ju nuk...

Latest news

Raporti vjetor, Moneyval: Shqipëria nuk përmirësoi masat e parandalimit të pastrimit të parave

Moneyval (një mekanizëm i Komisionit Europian që bën vlerësimin e riskut të pastrimit të parave) publikoi raportin vjetor për vitin 2021 pak ditë më...

Ish-kryebashkiaku i Bukureshtit arrestohet në Greqi, mbi të rëndonte urdhër-arrest evropian

Ish-kryebashkiaku i Bukureshtit është arrestuar pasditen e sotme në Glyfada, nga efektivë të policisë së Departamentit të Kërkimeve të Drejtorisë së Sigurisë së Atikës. Media greke shkruan...

Të rinjtë nuk pyesin për policinë, përleshen me grushta para patrullës në Paskuqan

Disa të rinj janë zënë në rrugë këtë mbrëmje në Paskuqan. Mësohet se të rinjtë janë zënë në afërsi  të urës së re në...

Takimi Alibeaj-Balla, Boçi: Askush nuk mund ta dallojë ku fillon njëri e ku mbaron tjetri

Lidhur me takimin e Alibeajt me Ballën të mbajtur ditën e sotme sa i takon bisedimeve për propozimin e një emri për postin e...

Robert Aliaj “shpërthen” ndaj Ardit Çunit për Eurovizionin: Mos fol si skuth, je…

Pjesëmarrja e Shqipërisë në Eurovizion ishte temë diskutimi për pjesën e dytë të emisionit “Open”. Pjesë e panelit të ftuar, ishin artisti Robert Aliaj,...