AUTHOR NAME

Loneta

428 POSTIME
0 Komente

Kapet gomonia me 800 kg hashash, në pranga dy persona

Në orët e pasdites së të hënës, pas sinjalizimit nga Policia Kufitare Shqiptare për një mjet lundrues të dyshimtë që lëvizte me shpejtësi në...

Banka Botërore miraton huanë 100 mln dollarë për Shqipërinë

Bordi i Drejtorëve Ekzekutivë të Bankës Botërore miratoi sot një hua prej 100 milionë USD për politikat e zhvillimit të sektorit financiar për Republikën...

Ish-kryeministri kroat dënohet me nëntë vjet burg dhe konfiskim pasurie të të gjithë familjarëve

Ka përfunduar pas gati dy viteve procesi gjyqësor kundër ish-kryeministrit kroat, Ivo Sanader. Sanader është dënuar me nëntë vite burg. Në dënim do të...

“Veliera”, dheu dhe inertet hidhen në det (video)

Firma që po kryen punimet  për projektin “Veliera”, në qytetin e Durrësit, ka hedhur sot sasi të mëdha dheu dhe inertesh në bregdetin e...

Veliaj inspekton parkun e Liqenit të Farkës

Liqeni i Farkës po kthehet në një zgjedhje të bukur për të gjithë ata qytetarë që duan ta kalojnë kohën e lirë dhe fundjavën...

Niko Peleshi në vend të Saimir Tahirit?!

Pas dorëheqjes së Saimir Tahirit, kanë nisur të shfaqen në media emrat që do ta zëvëndësojën atë. Niko Peleshi, zëvëndëskryeministri  i qeverisë duket se...

Pas dorëheqjes, Tahiri mbledh drejtuesit e policisë në të gjitha qarqet

Pak pas publikimit të lajmit të dorëheqjes së ministrit të Brendshëm, mësohet se Tahiri po drekon me 15 drejtues të policisë së shtetit. Saimir Tahiri...

Gazeta DITA: Saimir Tahiri drejt dorëheqjes

Gazeta DITA ka lajmëruar sot përmes një artikulli dorëheqjen e mundshme të ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri. Gazeta shkruan se i referohet burimeve pranë...

Latest news

Marrëveshja për armët bërthamore, ‘e frikshme’, Irani shtyn bisedimet, me zgjedhjen e liderit të ri, nuk dihet kur mund të rifillojnë

Irani dhe gjashtë fuqi botërore kanë shtyrë bisedimet bërthamore për konsultime në kryeqytetet e tyre, tha të dielën i dërguari i Bashkimit Evropian në...

Degradon situata mes dy vëllezërve, heqin rripat për tu rrahur live në emision (film)

Të ftuar në seancën e ndërmjetësimit “Shihemi në Gjyq” kanë qenë dy vëllezër të cilët prej kohësh janë në konflikte me njëri-tjetrin dhe nuk...

I nxehti dhe sëmundjet e zemrës, mjeku: Shmangni futjen në ujë të ftohtë!

Gjatë verës, i nxehti është armiku kryesor i personave që vuajnë nga patologji kardiake. Mjeku kardiolog, Taulant Gishto, shpjegon se të rrezikuar nga temperaturat...

E dashura e tradhtoi me gjyshin, i riu bën deklaratën tronditëse: Djali im është njëkohësisht xhaxhai im

Një i ri ka vendosur të ndajë me gjithë ndjekësit në TikTok historinë e tradhtisë, pikërisht faktin se e dashura e tij e ka...

Të shtëna armësh gjatë një feste, plagosen 3 fëmijë (film)

Tre fëmijë janë plagosur nga të shtënat që janë regjistruar gjatë një feste në Toronto. Autoritetet policore të Kanadasë kanë njoftuar se të plagosur kanë...