AUTHOR NAME

Loneta

428 POSTIME
0 Komente

Voton kryetari i PDIU-së/ Idrizi: Sot është një ditë e rëndësishme për të gjithë shqiptarët

Kryetari i PDIU-së, Shpëtim Idrizi ka votuar për zgjedhjet parlamentare dhe ka shfrytëzuar këtë moment për të uruar besimtarët myslimanë për festën e Bajramit...

Demiraj: Denonconi rastet e shpërdorimit të detyrës nga punonjësit e policisë

Ministri i Punëve të Brendshme Dritan Demiraj, nisur nga incidenti i ndodhur në qarkun Lezhë dhe tensionimi i situatës në Shkodër, Berat dhe Lushnje...

Tiranë/ Dy persona në pranga, fotografuan votën

Shënohen raste të fotografimit të votës në kryeqytet. Rasti i parë është regjistruar në orën 12:26, në QV nr. 1688/1, tek shkolla “Kushtrimi i...

Patozi nga qendra e votimit: Secili do të korrë atë që mbolli

Zëri kritikues brenda PD-së, Astrit Patozi ka përcjellë edhe sot një mesazh për të gjithë votuesit, duke thënë se secili do të korrë atë...

Voton kryetari i LSI, Vasili: Uroj të kemi një proces të qetë dhe votim të mençur

Kryetari i LSI-së, Petrit Vasili ka votuar sot në Tiranë dhe ka përcjellë një mesazh për shqiptarët. "Do të doja t’ju uroja Bajramin, mijëra e...

Shqiptarët janë ILIRË, helenët e vërtetë janë ata, e jo ne grekët e sotëm

Konstantinos Pangalis shpjegon se cilët janë grekët e sotëm, cilët ishin helenët dhe SHQIPTARËT. Në një intervistë të marrë nga Tv Alter, shpjegon se...

Paditen 3 drejtorë të Bashkisë së Kuçovës

Tre drejtorë të Bashkisë së Kuçovës janë proceduar penalisht në gjendje të lirë pasi akuzohen për përfshirje në fushatë në forma të ndryshme. Sipas policisë...

Matura Shtetërore/ Dalin tezat para fillimit të provimit (foto)

Edhe në provimin e detyrueshëm të Gjuhë Letërsisë në maturën shtetërore, kanë dalë tezat para futjes së nxënësve në sallat ku do mbahej provimi. Fotot...

Veliaj: Së shpejti edhe dy parkime të reja nëntokësore në Tiranë

Pas dy parkimeve nëntokësore në sheshin “Skënderbej” dhe në Bulevardin e Ri, kryetari i bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj u shpreh se së shpejti...

Shqipëria ka faj për ndarjen e territoreve, njerëzve të saj në sport dhe kudo

Nga Denion Ndrenika Sporti shpesh dhe kurdoherë shëmbëllehet si më i kuptueshëm për njerëzit. I lirshëm, i hareshëm në një anë e në tjetrën tregues...

Latest news

Marrëveshja për armët bërthamore, ‘e frikshme’, Irani shtyn bisedimet, me zgjedhjen e liderit të ri, nuk dihet kur mund të rifillojnë

Irani dhe gjashtë fuqi botërore kanë shtyrë bisedimet bërthamore për konsultime në kryeqytetet e tyre, tha të dielën i dërguari i Bashkimit Evropian në...

Degradon situata mes dy vëllezërve, heqin rripat për tu rrahur live në emision (film)

Të ftuar në seancën e ndërmjetësimit “Shihemi në Gjyq” kanë qenë dy vëllezër të cilët prej kohësh janë në konflikte me njëri-tjetrin dhe nuk...

I nxehti dhe sëmundjet e zemrës, mjeku: Shmangni futjen në ujë të ftohtë!

Gjatë verës, i nxehti është armiku kryesor i personave që vuajnë nga patologji kardiake. Mjeku kardiolog, Taulant Gishto, shpjegon se të rrezikuar nga temperaturat...

E dashura e tradhtoi me gjyshin, i riu bën deklaratën tronditëse: Djali im është njëkohësisht xhaxhai im

Një i ri ka vendosur të ndajë me gjithë ndjekësit në TikTok historinë e tradhtisë, pikërisht faktin se e dashura e tij e ka...

Të shtëna armësh gjatë një feste, plagosen 3 fëmijë (film)

Tre fëmijë janë plagosur nga të shtënat që janë regjistruar gjatë një feste në Toronto. Autoritetet policore të Kanadasë kanë njoftuar se të plagosur kanë...