AUTHOR NAME

Loneta

428 POSTIME
0 Komente

U kapën me armë pa leje, arrestohen 2 vlonjatë

Dy persona janë arrestuar dhe dy armë zjarri janë sekuestruar nga policia e Vlorës në kuadër të operacionit të koduar “Summer 2017”. Kështu, rreth orës...

Temperaturat e larta/ Vatra zjarri në Dibër, Vlorë dhe Elbasan

Emergjencat Civile bënë me dije situatën më të fundit nga rënia e zjarreve në vend. Sipas deklaratës, në 24 orët e fundit ka patur...

Tiranë/ Nuk kaloi në provim, studenti dhunon pedagogun

Një student 21 vjeçar është shpallur në kërkim nga policia, pasi akuzohet se ka dhunuar pedagogun e tij. Policia e Tiranës njofton se ngjarja ka...

Peqin/ Makina përfundon në kanal, vdes 31 vjeçarja

Mjeti tip “Volkswagen Pasat” drejtuar nga 40 vjeçari Resat Mehmeti, ka dalë nga rruga duke përfunduar në kanalin që vjen nga Bishqemi për në...

PD hap procesin për zgjedhjen e kryetarit të ri

Partia Demokratike ka çelur zyrtarisht procedurat për zgjedhjen e kryetarit të ri të Partisë. Nëpërmjet një vendimi që mban firmën e dy nënkryetarëve, Edi...

Përmbyset gjithçka në minutat e fundit, Shpëtim Idrizi fiton mandatin në Tiranë

Një rezultat befasues ky i minutave të fundit. Kanë mjaftuar disa vota për të përmbysur rezultatin në Tiranë duke nxjerrë fitues Shpëtim Idrizin e...

Lulzim Basha hap garën për kryetarin e ri të PD

Kreu i PD-së, Lulzim Basha ka dalë në një konferencë për mediat, duke njoftuar se kishte vendosur që të ngrijë funksionin e kryetarit të...

Banderolë “Basha ik” në selinë e PD

Një banderolë “Basha ik” është vendosur dje në mbrëmje në murin kryesor, në hyrje të selisë së Partisë Demokratike në Tiranë.  Nuk dihet se...

45.17% e votuesve morën pjesë në zgjedhje, përqindjet në çdo qark

Rreth  orës 20:00 ka përfunduar procesi i votimit për zgjedhjet parlamentare, ndërkohë që Komisioni Qendror i Zgjedhjeve njoftoi të dhënat paraprake në lidhje me...

Sherr në një qendër votimi/ Gjakoset qytetari, shkarkohet nga detyra punonjësi i policisë (film)

Një sherr i madh midis dy personave ka ndodhur pak minuta më parë në Berat në një qendrat e votimit të përqëndruar në një...

Latest news

Marrëveshja për armët bërthamore, ‘e frikshme’, Irani shtyn bisedimet, me zgjedhjen e liderit të ri, nuk dihet kur mund të rifillojnë

Irani dhe gjashtë fuqi botërore kanë shtyrë bisedimet bërthamore për konsultime në kryeqytetet e tyre, tha të dielën i dërguari i Bashkimit Evropian në...

Degradon situata mes dy vëllezërve, heqin rripat për tu rrahur live në emision (film)

Të ftuar në seancën e ndërmjetësimit “Shihemi në Gjyq” kanë qenë dy vëllezër të cilët prej kohësh janë në konflikte me njëri-tjetrin dhe nuk...

I nxehti dhe sëmundjet e zemrës, mjeku: Shmangni futjen në ujë të ftohtë!

Gjatë verës, i nxehti është armiku kryesor i personave që vuajnë nga patologji kardiake. Mjeku kardiolog, Taulant Gishto, shpjegon se të rrezikuar nga temperaturat...

E dashura e tradhtoi me gjyshin, i riu bën deklaratën tronditëse: Djali im është njëkohësisht xhaxhai im

Një i ri ka vendosur të ndajë me gjithë ndjekësit në TikTok historinë e tradhtisë, pikërisht faktin se e dashura e tij e ka...

Të shtëna armësh gjatë një feste, plagosen 3 fëmijë (film)

Tre fëmijë janë plagosur nga të shtënat që janë regjistruar gjatë një feste në Toronto. Autoritetet policore të Kanadasë kanë njoftuar se të plagosur kanë...