AUTHOR NAME

Loneta

428 POSTIME
0 Komente

Shkodër/ Goditet trafiku i drogës, kapen 4.2 kg heroinë

Në vijim të punës për parandalimin dhe goditjen e trafikit ndërkombëtar të lëndëve narkotike, Drejtoria Rajonale Për Kufirin dhe Migracionin Shkodër në bashkëpunim me...

Zona turistike e Thethit për më shumë se 20 ditë pa energji elektrike

Zona turistike e Thethit ka mbi 20 ditë që vuan mungesën e energjisë elektrike. Sipas OSHEE Shkodër, shkak është bërë prishja e turbinës në...

Sekuestrohen 192.5 kg lëndë narkotike, në pranga 46-vjeçari

Një person është vënë në pranga pasi i është gjetur një sasi e madhe lënde narkotike. Burime nga policia thanë se gjatë operacionit policor...

Modelja më e gjatë në botë (foto)

Modelet zakonisht duhet të jenë të gjata, por bukuroshja ruse është më shumë se sa e gjatë. Ekaterina Lisina është zyrtarizuar si femra më e...

Rikonstruktohen rrugët lidhëse në ish-Kinostudio

Investimet e Bashkisë së Tiranës tashmë do të shtrihen në nivel kapilar për t’i shërbyer më mirë komunitetit dhe të përmirësojnë infrastrukturën e qytetarëve. Kryetari...

Gris fletët e regjistrit, ndiqet penalisht mësuesja në Tiranë

Seksioni për korrupsionin në policinë e Tiranës ka nisur procedim penal ndaj shtetases Sh.S mësuese në gjimnaz, pasi një ditë më parë ka grisur...

Vodhi 4 mijë euro, arrestohet vlonjati

Një prej autorëve të vjedhjes së dy ditëve  më parë në qytetin e Vlorës, ku nën kërcënimin e armës së zjarrit, i janë vjedhur...

Sarandë/ Polici kapet duke futur heroinë në qelinë e burgut

Një punonjës policie pranë burgut të Sarandës ka përfunduar në prangat e policisë, pasi ka tentuar të fusë heroinë në ambientet e burgut. Në pranga...

Astrit Patozi demokratëve: Kam një thirrje për ju

Pak orë pasi deklaroi se është gati të drejtojë Partinë Demokratike dhe renditi kushtet që do e bënin të mundur garën, deputeti Astrit Patozi...

Gjilan/ I bie të fikët në mes të rrugës, vdes pasi askush nuk e ndihmon (film)

Një burri i ra të fikët në aksin rrugor Gjilan-Ferizaj në Kosovës, por më tragjikja është se askush nuk i erdhi në ndihmë. Burri ka...

Latest news

I vdes burri nga COVID-19, ish-deputetja socialiste: Nuk ja doli dot me sëmundjen

Bashkëshorti i ish-deputetes socialiste Valentina Leskaj ka ndërruar jetë nga koronavirusi. Lajmin e trishtë e ka njoftuar vetë Leskaj në një postim në Facebook,...

Protestat e dhunshme në Maqedoninë e Veriut, arrestohen 8 persona, prokuroria paralajmëron ndëshkime të tjera

Policia në Maqedoninë e Veriut ka arrestuar 8 persona për protestat e dhunshme që filluan për rastin “Monstra”. Mediat maqedonase shkruajnë se Prokuroria ka paralajmëruar...

Bilanci nga COVID-19 në Maqedoni: Sot u shënuan 721 raste të reja dhe 7 të vdekur

Në 24 orët e fundit në Maqedoni është rritur ndjeshëm numri i infektimeve të reja me Covid-19. Nga 3816 testime të kryera, 721 qytetarë...

986 raste të reja dhe 19 humbje jete në 24 orët e fundit nga COVID-19

Ministria e Shëndetësisë njofton se gjatë 24 orëve të fundit janë infektuar 986 qytetarë me COVID-19. Nga krahu tjetër nuk kanë mundur të fitojnë...

Çfarë i shkroi Edi Rama, Albin Kurtit pas fitores në zgjedhje? Zbulohet letra

Pas fitores së zgjedhjeve në Kosovë, Albin Kurti mori shumë letra nga drejtuesit e shumë shteteve dhe mes tyre nuk kishte si të mungonte...