AUTHOR NAME

Klodiana

24568 POSTIME
1 Komente

Braçe fajëson AMF: Mospërmbushja e detyrimeve do të rëndojë fort

Kreu i Komisionit për Ekonominë dhe Financat, Erjon Braçe, ka reaguar ashpër për rritjen e çmimit të siguracioneve të makinave nga kompanitë e sigurimit. Përmes...

Rita Ora mahnitëse në rrugët e New Yorkut

Rita Ora, këngëtarja shqiptare me famë ndërkombëtare është fotografuar teksa ecte nëpër rrugët e New Yorkut. Veshur me një fustan të shkurtër aq sa për...

Spanjë- Shkatërrohet grupi kriminal shqiptaro-bullgar

Një grup kriminal i përbërë nga shtetas bullgarë dhe shtetas me origjinë shqiptare në fushën e trafikut ndërkombëtar të lëndëve narkotike të forta është...

Shehu krah Bashës në Dibër: Tani është radha ime

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha dhe kandidati për kryebashkiak Sherefedin Shehu morën pjesë në aktivitetin “Bujar Kapexhiu – 50 vjet me karikaturën” organizuar...

Tiranë, fabrika e ziftit përfshihet nga flakët

Një fabrikë zifti është përfshirë nga flakët pasditën e të enjtes 25 gusht. Ngjarja ka ndodhur në rrugën “5 Maji” në kryeqytet. Fatmirësisht nga flakët...

Përplasje PD-Bashki për landfilldin e Sharrës

Partia Demokratike nëpërmjet sekretares për marrëdhënien me publikun, Grida Duma akuzoi kryetarin e bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj se po përpiqet të fshehë të...

Turqi- Shpërthim në stacionin e policisë, 8 viktima

Një autobombë e shpërthyer në një stacion policie në qytetin Cizre të Turqisë ka shkaktuar vdekjen e 8 policëve dhe plagosjen e 45 të...

Shorti i Ligës së Kampionëve vë sërish përballë vëllezërit Xhaka

Në Monako u hodh shorti për fazën në grupe të Ligës së Kampioneve, short që shmangu përballjet e mëdha që në këtë fazë, por...

11 trajnerët më të paguar të Evropës

Këtë sezon, Premier League është kampionati i yjeve të pankinës. Jo vetëm sepse aty ndodhen Pep Guardiola dhe Jose Mourinho, por sepse mund të...

Ambasadori i ri i Britanisë në Tiranë: Jemi larguar nga BE, jo nga Evropa

Është prezantuar zyrtarisht ambasadori i ri i Britanisë së Madhe në Shqipëri, Duncan Norman, i cili theksoi se marrëdhëniet diplomatike midis dy vendeve mbeten...

Latest news

Kulla më e lartë në botë vishet kuq e zi (Film)

Kulla më e lartë në Dubai, Burj Khalifa është veshur kuq e zi në festën e flamurit tonë kombëtar. Videoja kur Burj Khalifa vishet me...

Rritet numri i të shtruarve në spitalet Covid, ja si paraqitet gjendja e tyre

Edhe ditën e sotme në vendin tonë u shënua një tjetër shifër e lartë viktimash nga koronavirusi. Në 24 orët e fundit sipas të...

16 humbje jete dhe 545 raste të reja me Covid-19 në 24 orët e fundit

Numri i viktimave nga koronavirusi në vendin tonë vijon të mbetet i lartë. Covid-19 ka marrë 16 jetë në 24 orët e fundit në...

Përmbytjet shkaktojnë tragjedi në Itali, tre të vdekur dhe dy të zhdukur

Moti i keq ka shkaktuar të paktën tre viktima në zonën e Nuorese-s në ishullin Sardegna të Italisë. Mediat italiane raportojnë edhe për dy të...

Pandemia koronavirus, 400 mijë viktima në Europë

Rreth 61 milionë raste me Covid-19 numërohen zyrtarisht në të gjithë botën që prej fillimit të pandemisë, që u ka marrë jetën më shumë...