AUTHOR NAME

Klodiana

24567 POSTIME
1 Komente

Dënimi i “Skënderbeut”, Bode: E turpshme përfshirja e emrit tim!

Deputeti i Partisë Demokratike, Ridvan Bode ëshë shprehur i habitur në lidhje me përmendjen e emrit të tij pas vendimit të dënimit të klubit...

Përplasen PS e PD në Dibër/ Dhunohet administratori

Është nxehur fushata në Diber vetëm 3 ditë para se atje të votohet për kryetarin e ri të bashkisë. PS denoncoi dhunimin e administratorit...

Slogani ‘profetik’ i kafes së Clooney-t thyen rekordet

Nespresso, çfarë tjetër? Ky është slogani i një reklame të George Clooney që ka qenë gati profetik. Në Mbretërinë e Bashkuar, pustinat me qumësht për...

Nuk ka qetësi për Etrit Berishën, në stol edhe te Atalanta

Portieri i kombëtares shqiptare, Etrit Berisha, duket se ka shumë punë përpara për të bërë në mënyrë që të fitojë vendin e titullarit te...

Probleme për Beyonce, shtyn koncertin

Problemet që  ka me kordat e zërit, e detyruan Beyonce që të shtyjë koncertin në Nju Jork të 7 shtatorit. Shfaqja në MetLife Stadium...

Alpinistët guximtarë sfidojnë vdekjen

Këta alpinistë profesionistë ecin të patrembur në telat që lidhin dy male. Në eventin Highline Extreme marrin pjesë disa alpinistë. Telat e vendosur prej tyre...

Lotaria Amerikane, ka të përzgjedhur të rinj

Për të gjithë ata që janë regjistruar për Lotarinë Amerikane dhe që nuk janë fitues në fazën e parë, vjen një lajm i mirë....

Monica Bellucci, nudo për “Paris Match”

Më 30 shtator ajo do të festojë 52-vjetorin e lindjes, megjithatë aktorja e mrekullueshme italiane, Monica Bellucci rrëfehet pa doreza për revistën “Paris Match”,...

“Beteja” e 2 miliardë eurove, Man.Utd VS Man. City

E ashtuquajtura “armiqësi” mes Mourinho-s dhe Guardiola-s transferohet në Premier League-n angleze. Këtë fundjavë do të luhet derbi i Manchester-it mes United dhe City-t,...

Lochte pezullohet 10 muaj për mashtrimin në Olimpiadë

Notari amerikan Ryan Lochte është pezulluar për 10 muaj nga garat, pas mashtrimit që bëri me policinë, gjatë kohës që ndodhej në Lojërat Olimpike...

Latest news

Rritet numri i të shtruarve në spitalet Covid, ja si paraqitet gjendja e tyre

Edhe ditën e sotme në vendin tonë u shënua një tjetër shifër e lartë viktimash nga koronavirusi. Në 24 orët e fundit sipas të...

16 humbje jete dhe 545 raste të reja me Covid-19 në 24 orët e fundit

Numri i viktimave nga koronavirusi në vendin tonë vijon të mbetet i lartë. Covid-19 ka marrë 16 jetë në 24 orët e fundit në...

Përmbytjet shkaktojnë tragjedi në Itali, tre të vdekur dhe dy të zhdukur

Moti i keq ka shkaktuar të paktën tre viktima në zonën e Nuorese-s në ishullin Sardegna të Italisë. Mediat italiane raportojnë edhe për dy të...

Pandemia koronavirus, 400 mijë viktima në Europë

Rreth 61 milionë raste me Covid-19 numërohen zyrtarisht në të gjithë botën që prej fillimit të pandemisë, që u ka marrë jetën më shumë...

Greqia “tregon dhëmbët”, blen automjetet e reja luftarake

Ushtria greke është pajisur me automjete të reja të blinduara. Mediat fqinje e raportojnë si “dritë jeshile”, e cila do të sjellë më shumë...