AUTHOR NAME

Klodiana

23885 POSTIME
1 Komente

Levandoski lavdëron Granit Xhakën

Një nga dy sfidat që janë bërë të ditura tashmë është dhe Poloni-Zvicër përveç Itali-Spanjë. Ato do të ndeshen për raundin e dytë të 1/8...

Mblidhet Këshilli i Mandateve, i pranishëm edhe deputeti Halimi

Ka nisur mbledhja e Këshilli për Rregulloren, Mandatet dhe Imunitetin, ku do të bëhet interpretimi për rregulloren e Kuvendit nëse ndryshimet kushtetuese do të...

Meta i përgjigjet letrës së Ruçit: Të shprehet Këshilli i Rregullores!

Kreu i Kuvendit, Ilir Meta i është drejtuar me një letër kreut të grupit parlamentar të PS Gramoz Ruçi, ku thekson se respektimi i...

Daily Mail: “Vrasësi gjakftohtë shqiptar tallet me sistemin e drejtësisë në Shqipëri e Britani”

Një vrasës shqiptar i ekstraduar nga Britania pasi ishte dënuar me 15 vite burg është rikthyer sërish për të jetuar në Mbretërinë e Bashkuar...

Ibrahimovic: Pas Euro 2016 largohem nga kombëtarja suedeze

Këtë të martë, Zlatan Ibrahimovic në prag të ndeshjes Suedi-Belgjikë këtë të mërkurë, tha se në fund të kampionatit europian do të linte kombëtaren...

Së shpejti në Shqipëri qëndra e NATO-s për studimin e terrorizmit

Në prag të samitit të  NATO-s, që do të zhvillohet në 8 dhe 9 korrik, në Varshavë të Polonisë, Ministrja e Mbrojtjes Mimi Kodheli,...

Rrëzohet në skenë Selena Gomez

Duket se Selena Gomez është duke marrë këshilla performance nga ish i dashuri i saj Justin Bieber. Pas rrëzimit nga skena të Justin, edhe 23...

Pronësia e ish-hotel Vollgës / Prokuroria hetim ish-kryetarit të Gjykatës

Ish-kryetari i Gjykatës së Durrësit, gjyqtari  Ervin Metalla do të ballafaqohet më ish-kryesekretaren e kësaj gjykate Adriana Kanina në lidhje me vendimin për pronësinë...

Kampusi Universitar i Tiranës / Braçe anulon komisionin

Mbledhja e komisionit Ekonomisë dhe Financave është anuluar pasi kreu i këtij komisioni nuk ka pranuar që të diskutojë projektligjin për kampusin Universitar të...

Gjosha në Bruksel: Politika të veprojë me shpejtësi për të kapur ritmin e të rinjve

Nga Brukseli, ku mori pjesë në konferencën “Një e ardhme më e mirë për Rininë në Ballkanin Perëndimor”, Ministrja e Integrimit, Klajda Gjosha, ka...

Latest news

Me mandatin e tretë të Ramës, Shqipëria i afrohet Kolumbisë jo Europës

Me statusin në Tëitter në mbrojtje të gruas së Carlos , Edi Rama i dha përgjigje dhe pyetjes pse e do mandatin e tretë. Sikur...

Tentoi të futej në Shqipëri pa deklaruar paratë, sekuestrohen 21.900 paund të qytetares britanike

Në doganën e Rinasit janë sekuestruar 21.900 paund, të cilat i përkisnin një qytetareje britanike. Shtetases britanike me iniciale J.R.B iu gjetën paratë e padeklaruara...

Besnik Muçi: Soreca dhe Reforma në Drejtësi si “Aventurë Unike”

Nga Besnik Muçi “Reforma në Drejtësi ka qënë një Aventurë Unike”- tha me gojën plot dhe me një “pafajësi unike” mbrënë në televizionin “euro news...

4 viktima dhe qindra të infektuar në 24 orë, tejmbushen spitalet COVID

Në 24 orët e fundit në vendin tonë kanë humbur jetën 4 persona për shkak të COVID-19, ndërkohë që kanë rezultuar pozitivë 299 të...

Zbulimi sensacional: Roma ishte koloni sarde, pra pellazge

Zërat që  shkrimet e para të gjetura në Italinë e sotme ishin latine, përditë e më shumë po e marrin të vërtetë se ato...