AUTHOR NAME

Klodiana

24568 POSTIME
1 Komente

PS: Anëtari i kryesisë së PD hyn në QV 1212, konfliktohet me vëzhguesit

Një tjetër incident është regjistruar gjatë procesit të votimit në Dibër. Partia Socialiste ka denoncuar se është bllokuar procesi i votimit në Qendrën e...

20 notarë të huaj kalojnë me not ngushticën e Korfuzit

Notarë nga Britania dhe Franca, dje kaluan me not ngushticen e Korfuzit, si pjesë e një aktiviteti ndërkombëtar të organizuar nga Agjencia Kombëtare e...

Kurban Bajramit, KMSH: Të shtohet mirëkuptimi!

Besimtarët mysliman kremtojnë në 12 shtator, Kurban Bajramin. Festë që mbart simbolin e sakrificës duke bërë kurban dhe shpreh devotshmërinë  besimtarëve për të ardhura...

Braçe: Kjo që po ndodh në Dibër është e pashembullt

Deputeti i Partisë Socialiste, Erion Braçe, thekson se ajo që po ndodh në Dibër është e pashembullt, duke renditur dy arsye. E para sipas Braçes...

Denoncimi i PS: Votuesi i PD fotografon votën në Melan

Shtabi elektoral i kandidatit të koalicionit të majtë denoncon fenomenin e fotografimit të votës në qendrën e votimit nr.1130, në fshatin Pekë të njësisë...

PS – Komisionerët e PD materiale propagandistike në qendrat e votimit

PS denoncon se në disa qendra votimi komisionerët e Partisë Demokratike kaën shkelur përcaktimet e kodit zgjedhor, duke ekzspozuar në ambientet e brendshme materiale...

Nikolla: Edhe në raundin e dytë mund të fitohen 10 degë

Ministrja e Arsimit, Linda Nikolla tha se maturantët që janë shpallur fitues në raundin e parë do të mund të regjistrohen nga data 13...

PD: Shefi i Krimeve të Rënda në Dibër po shpërndan lekë për vota

Shtabi Elektoral i Partisë Demokratike akuzon shefin e krimeve të rënda në Drejtorinë e Policisë Dibër se po shpërndan lekë në këmbim të votave...

Goditet Barça, mundet nga Alaveshi/ Reali me 3 pikë më shumë

Barcelona  është thyer në shtëpi nga debutuesit e Alavesh me rezultatin 2-1. Edhe pse me Messin dhe Suarezin në fushë në 30 minutat e fundit...

Luan Rama: Hetim të thellë për dhunimin e biznesmenit libanez

Duke e konsideruar si akt tepër të rëndë dhunimin e biznesmenit libanez dje në Rinas, sekretari i Përgjithshëm i Lëvizje Socialiste për Integrim, Luan...

Latest news

Kulla më e lartë në botë vishet kuq e zi (Film)

Kulla më e lartë në Dubai, Burj Khalifa është veshur kuq e zi në festën e flamurit tonë kombëtar. Videoja kur Burj Khalifa vishet me...

Rritet numri i të shtruarve në spitalet Covid, ja si paraqitet gjendja e tyre

Edhe ditën e sotme në vendin tonë u shënua një tjetër shifër e lartë viktimash nga koronavirusi. Në 24 orët e fundit sipas të...

16 humbje jete dhe 545 raste të reja me Covid-19 në 24 orët e fundit

Numri i viktimave nga koronavirusi në vendin tonë vijon të mbetet i lartë. Covid-19 ka marrë 16 jetë në 24 orët e fundit në...

Përmbytjet shkaktojnë tragjedi në Itali, tre të vdekur dhe dy të zhdukur

Moti i keq ka shkaktuar të paktën tre viktima në zonën e Nuorese-s në ishullin Sardegna të Italisë. Mediat italiane raportojnë edhe për dy të...

Pandemia koronavirus, 400 mijë viktima në Europë

Rreth 61 milionë raste me Covid-19 numërohen zyrtarisht në të gjithë botën që prej fillimit të pandemisë, që u ka marrë jetën më shumë...