AUTHOR NAME

Xhudit

971 POSTIME
0 Komente

Zgjedhjet në SHBA/ Amerika voton për Presidentin e ri (live)

Në SHBA mbahen sot zgjedhjet presidenciale më polemizuese në histori. Republikani Donald Trump dhe demokrati Joe Biden garojnë për shefin e Shtëpisë së Bardhë. Teksa...

Holanda konfirmon “Jo-në” për Shqipërinë: S’janë gati për në BE

Parlamenti i Holandës ka konfirmuar “JO-në” për Konferencën e Parë Ndërqeveritare me Shqipërinë. Lajmin e ka bërë të ditur Raporteri për Shqipërinë në Parlamentin holandez...

Situatë alarmante në Spanjë, 238 viktima gjatë 24 orëve të fundit, shpërthejnë rastet e reja me koronavirus

Sapnja ka regjistruar 238 jetë të humbura dhe 18,669 raste të reja nga koronavirusi gjatë orëve të fundit. Të dhënat janë të përkohshme dhe...

Ngjarje e rëndë/ Vetëvrasja e katërt, i moshuari me koronavirus hidhet nga pallati sapo doli nga spitali

I jep fund jetës një tjetër i sëmurë me covid në vendin tonë. ABC ka mësuar se 77-vjeçari Hekuran Korça është hedhur nga ballkoni...

Zgjedhjet Presidenciale në SHBA/ Plas skandali, akuza të rënda për manipulim të votave

Shtetet e Bashkuara të Amerikës do të mësojnë mesnatën e sotme presidentin për 4 vitet e ardhshme. Presidenti aktual, Republikani Donald Trump kërkon një mandat...

Infektohet me Covid-19 gjyqtarja simpatike e FIFA-s, Emanuela Rusta karantinohet në shtëpi

Gjyqtarja e njohur shqiptare Emanuela Rusta, që mban stemën e FIFA-s ka rezultuar pozitive me koronavirus. Sipas informacioneve, gjyqtares simpatike i është marrë tamponi përpara...

Studimi: Covid-19 po merr më shumë jetë infermierësh dhe mjekësh se Lufta e Parë Botërore

Studimi i Këshillit Ndërkombëtar të Infermierëve tregon se 1500 infermierë në 44 shtete të ndryshme kanë humbur jetën si pasojë e infektimit me koronavirus. Kjo...

Zgjedhjet në SHBA dhe interesat shqiptare

Nga Fatos Lubonja Që nga mbarimi i Luftës së Ftohtë e deri në periudhën Trump, zgjedhjet në SHBA e kanë ndarë pjesën më të madhe...

Sulmi terrorist në Vjenë, reagon Papa Françesku: Mjaft më me dhunë, të forcojmë vëllazërinë së bashku

Pas sulmit terrorist në Vjenë, Papa Françesku ka bërë thirrje për paqe dhe vëllazërim së bashku. Papa shkruan në rrjetet sociale se vetëm dashuria mund...

Europol dhe Ministria e Brendshme në krye të detyrës, Austria kërkon informacion për 3 shtetas të Maqedonisë së Veriut

Katër civilë janë vrarë dhe mbi 20 janë plagosur gjatë sulmit të djeshëm në Vjenë, i cilësuar nga autoritetet si një akt terrorist. Kujtim Fejzullai,...

Latest news

Skënder Brataj zbulon shifrat pas masave kufizuese: Janë ulur shtrimet në spitale

Kreu i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj ka deklaruar se kemi një rritje të shtrimeve në spitale. Brataj shtoi se masat e marra kanë dhënë një...

Mbeten në fuqi masat anti-COVID, vijon kufizimi i lëvizjes në orën 20:00 deri në 06:00

Komiteti i Ekspertëve ka vendosur sot që të lë në fuqi masat shtrënguese në përpjekje për të kufizuar përhapjen e Covid-19. Në një deklaratë për...

Mblidhet komiteti i ekspertëve, Fico: 79% e rasteve në dy javët e fundit të moshave nga 24-54 vjeç

Drejtoresha e ISHP, Albana Fico ka folur në mbledhjen e komitetit të ekspertëve për situatën e COVID-19 në vend. “Kemi qenë tejet të vëmendshëm në...

Minatori humbi jetën, arrestohet armatori i minierës në Bulqizë, procedohet brigadieri

Minatori Fiqiri Karaj humbi jetën ditën e djeshme ndërsa punonte në një nga galeritë e zonës D në një minierë të Bulqizës. Në lidhje me ngjarjen, policia...

Nis vaksinimi i mjekëve dhe infermierëve në Berat

Këtë të enjte pritet që fushata e vaksinimit të fillojë dhe në Berat. Raportohet se vaksinimi do të bëhet në hollin e Pallatit të Kulturës...