AUTHOR NAME

Xhudit

989 POSTIME
0 Komente

Propaganda e Top Channel për inceneratorët, si u shtrembëruan faktet për mega aferën korruptive

Top Channel ka transmetuar një dokumentar për Inceneratorët, me një përpjekje qartazi propagandistike duke u munduar të rrëzojë akuzat e opozitës që e cilëson...

Afrika shpik testin për Covid-19, i ngjashëm me atë të shtatzënisë

Afrika ka shpikur një test për koronavirusin, që ngjan me atë të shtatzënisë. Testi i cili do të kushtojë vetëm 1 dollarë, po krijohet nga...

Mbyllja pas orës 22:00/ Dokumentet që iu duhen për t’u pajisur me leje në E-albania

Qeveria njoftoi se pas orës 22:00 nuk do të lejehen daljet dhe qarkullimi i njerëzve, me qëllim që të parandalohet përhapja e koronavirusit. Sipas njoftimit,...

Mbyllja e vendit/ Policia njofton: Kontrolle të rrepta në pika kyçe, do ndëshkoheni nëse thyeni orarin

Sonte në orën 22:00 fillon mbyllja e vendit, deri në orën 06:00 të ditës së nesërme. Policia e Shtetit ka bërë një njoftim për qytetarët,...

Bilanc i frikshëm i Covid-19/ 11 qytetarë humbin jetën, qindra raste të reja infektimi

Ministria e Shëndetësisë ka bërë publike shifrat e fundit përsa i përket situatës së koronavirusit në vendin tonë. Gjatë 24 orëve të fundit kanë humbur...

Paralajmërimi i Avdullah Hotit: Gjendja është vërtetë e rëndë, vendi po shkon drejt mbylljes totale

Kosova po i drejtohej një mbyllje totale. Është ky paralajmërimi i bërë nga kryeministri i vendit, Avdullah Hoti, i cili në intervistën për Radion Evropa...

Rezultoi 90% efektive, kompania BioNTech tregon çmimin e vaksinës anti Covid-19

Gara për zbulimin dhe hedhjen në treg të vaksinës Covid-19 ka futur në lojë shumë kompani, por duket se BioNTech është një hap para...

Tjetër ditë e zezë/ MSH: 563 raste të reja, 8 humbje jete në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ju bën thirrje të gjithë qytetarëve të respektojnë rregullat e higjienës, distancimit fizik dhe mbajtjen e maskës në...

Situata alarmante nga COVID, Meta thirrje qeverisë: Shtoni numrin e testimeve, të miratohet urgjentisht një plan koordinimi me sistemin privat

Shifrat e infektimeve janë rritur ndjeshëm në javët e fundit, ndërsa dita e sotme shënoi edhe numrin më të madh të rasteve të reja,...

Arrestohet 41-vjeçari shqiptar, kishte mbjellë 20 sera me mijëra bimë kanabisi

Një 41-vjeçar me origjinë shqiptare në bashkëpunim me një Italian, kishte mbjellur 3200 bimë kanabisi në 20 sera, pranë një province në Napoli. Lajmi u...

Latest news

U qëllua me armë në Athinë, shqiptari lëvizte me antiplumb e lëndë narkotike me vete

Mediat në Greqi raportojnë detaje të reja rreth shqiptarit që u qëllua mbrëmjen e së premtes me armë zjarri në Athinë . Sipas raportimeve, shqiptari...

Plas sherri për vendin e parkimit, i riu acarohet keq dhe qëllon në ajër

U konfliktuan për vendin e parkimit, kapet dhe shoqërohet nga Policia, 18-vjeçari që qëlloi në ajër me një armë të dyshuar zhurmuese. Policia e Kukësit,...

Goditi djalin me thikë, arrestohet 63-vjeçari në Tiranë

Një 63-vjeçar ka rënë në prangat e policisë së Tiranës, pasi ka goditur me thikë djalin e  tij. Ngjarja ka ndodhur ditën e djeshme pas...

“Monstra” në Shkup/ PDIU: E drejta për protestë është thelbësore në demokraci

Partia Drejtësi Integrim dhe Unitet ka reaguar për protestën kundër vendimit për rastin “Monstra” në Shkup. Përmes një reagimi, PDIU shprehet se e drejta për tubim...

Kim Mehmeti: Shqipëria duhet të dëshmojë atë që tregoi Kosova: regjimet i rrëzon vetëdija, jo pandemia!

Në komentin e tij të përjavshëm në Syri Tv, analisti Kim Mehmeti tha ndër të tjera se Shqipëria duhet të dëshmojë atë që tregoi...