AUTHOR NAME

Xhudit

736 POSTIME
0 Komente

Gazetari kritikon raportin e KE-së: Nëse ka korrupsion, thojeni qartë dhe troç

Gazetari Mentor Kikia kritikon raportin e Komisionit Evropian për Shqipërinë, duke u shprehur se nuk është i drejtpërdrejtë, sa i përket pjesës për korrupsionin...

Rregullat e reja! Ja si do të udhëtojnë shqiptarët drejt vendeve të BE në 2021

Duke filluar nga viti 2021, Bashkimi Evropian do të prezantojë një sistem të ri vizash për udhëtarët që dëshirojnë të shkojnë në vendet e...

Valë e katërt koronavirusi, ekspertët në Hong Kong: Të tretën e kaluam në korrik

Një valë e katërt infeksionesh me Covid-19 po afrohet në Hong Kong. Alarmi ngrihet nga ekspertët, të cilët parashikojnë që vendi të përballët me...

Bashkia Kavajë i jep nipit të Sadri Abazit 600 mijë euro, që të bëjë qytetarët të lumtur!

Familja e Sadri Abazit do të përfitojë plot 600 mijë euro që të bëjë të lumtur qytetarët e Kavajës. Firma e familjes së tij,...

“Akt kundër popullit shqiptar”, Vasili “shuplakë” Ramës: Marrëveshjen e 5 qershorit e shkele për faqe të zezë!

Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili, ka reaguar në vazhdën e sulmeve që po shigjetohen drejt qeverisë, pas miratimit të ndryshimeve në Kodin Zgjedhor. Përmes një...

Në koma prej 78 ditësh, kur zgjohet zbulon se bashkëshorti ishte lidhur me nënën e saj

Braziliania Kamylla Wanessa Cordeiro de Melo u takua, sipas saj, me burrin e ëndrrave të saj, kur ishte 25 vjeç. Ai ishte 10 vjet më...

“Është për të ardhur keq”/ Ambasada amerikane kritikon ashpër qeverinë: Dështuat për ndryshimet e Kodit Zgjedhor

Ambasada e SHBA-së ka reaguar pas miratimit të ndryshimeve në Kodin Zgjedhor, në lidhje me koalicionet, listat dhe pragun zgjedhor. Ambasada thotë se palët duhet...

Çmimi Nobel në Mjekësi për 2020, fituesit mjekët që zbuluan virusin e Hepatitit C

Çmimi Nobel i këtij viti iu dha tre shkencëtarëve, të cilët kanë dhënë një kontribut vendimtar në luftën kundër hepatitit të transmetuar nga gjaku,...

Zëri i Amerikës/ Mjekët: Presidenti Trump mund të dalë nga spitali të hënën (foto+film)

Mjekët thanë të dielën se gjendja e Presidentit Donald Trump po përmirësohet ndërsa ai trajtohet për COVID-19 në një spital ushtarak dhe se presidenti...

Ngjarje skandaloze para Kuvendit/ Gruaja që thirri “Rama ik” dhunohet në polici: Kam shenja në trup! (foto)

Pas seancës së sotme parlamentare, një grua ka thirrur jashtë Kuvendit "Rama ik, o hajdut, o kriminel, o drogaxhi". Ndërkohë që kryeministri dëgjonte fjalët e...

Latest news

“Bebi juaj ka vdekur pas lindjes”, infermierët mashtronin nënat dhe iu shisnin foshnjet për 5000 euro

Anëtarët e një sindikate e konsideruar "korrje foshnjash" dhe trafikim të fëmijëve janë arrestuar në Gana. Këto arrestime vijnë pas një operacioni të ashpër ku...

Universitetet mbyllur, fushata hapur!

Nga Elona Caslli Kryetarja e Komitetit Teknik të Ekspertëve quhet Mira Rakacolli. Rakacolli bashkë me komitetin kanë marrë vendime nga më të çarturat gjatë kohës...

Shkeli masat anti-Covid, qeveria dëbon diplomatin rus nga Shqipëria

Shqipëria ka shpallur ‘non grata’ një diploma rus pasi ky i fundit mësohet se ka shkelur në mënyrë të vazhdueshme masat anti-covid-19, “Qeveria Shqiptare...

521 viktima dhe mbi 14 mijë raste të reja me Covid-19 në Itali

Gjatë 24 orëve të fundit në Itali kanë humbur jetën 521 pacientë me Covid-19, duke e çuar numrin e përgjithshëm në 20, 519 viktima. Ndërkohë...

A do të vijojë mësimi online në universitete? Merret vendimi për studentët

Ministret Ogerta Manastirliu dhe Evis Kushi, kanë zhvilluar një dëgjesë me Komitetin Teknik të Ekspertëve për mësimin në universitete. Gjatë fjalës së saj, Manastirliu tha...