AUTHOR NAME

Xhudit

988 POSTIME
0 Komente

I prekur nga Covid, ndërron jetë drejtori i Institutit të Ndërtimit

Drejtori i Institutit të Ndërtimit, Agron Hysenlliu është ndarë nga jeta mëngjesin e sotëm, pasi nuk arriti ta fitonte betejën me Covid-19. Hysenlliu prej 10...

E shtruar në spitalin ‘Shefqet Ndroqi’, ndërron jetë 77 vjeçarja nga Elbasani e infektuar me COVID

Një 77 vjeçare nga Elbasani, e infektuar me koronavirus ka ndërruar jetë në spitalin “Shefqet Ndroqi”. Ajo ishte dërguar në gjendje të rëndë drejt spitalit...

Filipine goditet sërish, Tajfuni “Vamco” i merr jetën 39 personave, dhjetra të zhdukur

Një tjetër tragjedi ka prekur Filipinen, tajfuni ‘Vamco’ ka goditur vendin, ku si pasojë deri më tani janë raportuar 39 viktima dhe 32 të...

Prej një jave i izoluar në shtëpi me simptoma të lehta, ndërron jetë papritur mjeku 49-vjeçar nga Kumanova

Mjeku shqiptar Shukri Fazliu nga Kumanova ka ndërruar jetë si pasojë e infektimit me Covid-19. Mjeku 49-vjeçar, prej një jave ishte në kurim shtëpiak...

Po mashtrojnë me shifrat?/ Sot 10 të vdekur në 2 spitale Covid-1 dhe 3, raportojnë veç 7

Ashtu si Edi Rama edhe struktura pas tij, mashtrojnë dhe gënjejnë. Edhe me një ditë më parë INSTAT bëri publik numrin e vdekjeve në 3-mujorin...

Shifra të FRIKSHME nga Covid-19 në Itali: Mbi 40 mijë raste të reja dhe 550 viktima; gjendje e rënduar dhe në Greqi

Ministria e Shëndetësisë në Itali ka bërë publike shifrat e fundit përsa i përket situatës së koronavirusit në vend. Në 24 orët e fundit janë...

Shifër e çmendur/ Ja sa shumë ka kushtuar kura anti-Covid e përdorur nga Donald Trump

Mjekimi i përdorur nga presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, nga Covid-19, është një mjekim për një super njeri. Kështu janë...

Vdesin 7 persona nga COVID-19, rriten sërish rastet e reja me koronavirus

Ministria e Shëndetësisë: 2508 testime, 93 të shëruar, 490 raste të reja dhe 7 humbje jete në 24 orët e fundit Ministria e Shëndetësisë dhe...

Kupola e UÇK-së në Hagë, Gjykata Speciale: Nuk do të gjykojmë vetëm shqiptarët

Pakkush pret që Gjykata Speciale t’i ulë në bankën e të akuzuarve edhe serbët që kishin kryer krime në Kosovë. Në fakt, asnjë shenjë...

Pirja e duhanit në publik ndihmon në përhapjen e virusit, Turqia e bën të jashtligjshme

Turqia ka ndaluar duhanpirjen në publik pasi sipas autoriteteve shëndetësore ulja e maskës për të pirë duhan ndihmon përhapjen e COVID-19. Lajmi u bë i...

Latest news

Goditi djalin me thikë, arrestohet 63-vjeçari në Tiranë

Një 63-vjeçar ka rënë në prangat e policisë së Tiranës, pasi ka goditur me thikë djalin e  tij. Ngjarja ka ndodhur ditën e djeshme pas...

“Monstra” në Shkup/ PDIU: E drejta për protestë është thelbësore në demokraci

Partia Drejtësi Integrim dhe Unitet ka reaguar për protestën kundër vendimit për rastin “Monstra” në Shkup. Përmes një reagimi, PDIU shprehet se e drejta për tubim...

Kim Mehmeti: Shqipëria duhet të dëshmojë atë që tregoi Kosova: regjimet i rrëzon vetëdija, jo pandemia!

Në komentin e tij të përjavshëm në Syri Tv, analisti Kim Mehmeti tha ndër të tjera se Shqipëria duhet të dëshmojë atë që tregoi...

Kalo: Mos bini në grackën e tollovitjeve që “politiqenët” ju ofrojnë përditë

Mjeku i njohur infeksionist, Tritan Kalo ka reaguar përmes një postimi në Facebook lidhur me situatën e krijuar. Kalo këshillon qytetarët të mos bien në...

Basha prezanton programin për energjinë: Do të bëjmë liberalizimin e vërtetë të tregut

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha në një takim me drejtuesit e Shoqatës së Energjisë së Rinovueshme shpjegoi planin e tij të energjisë, ku...