AUTHOR NAME

Xhudit

989 POSTIME
0 Komente

Biden e Harris kujtojnë viktimat nga Covid, zhvillojnë memorialin e dytë përkujtimor

Presidenti i SHBA Joe Biden dhe zëvendëspresidentja Kamala Harris do të mbajnë një ceremoni për të përkujtuar 500 mijë viktimat që kanë humbur jetën...

Mjeku i sëmundjeve infektive, Fauci zbulon se deri kur duhet të mbajmë maskat

Zyrtari amerikan i sëmundjeve infektive, Anthony Fauci tha se është e mundur që amerikanët do të mbajnë maska edhe në vitin 2022. Megjithatë, mjeku amerikan...

Përfundon në trotuar automjeti në Tiranë, dy këmbësorë të lënduar

Dy automjete janë aksidentuar pas mesdite në kryeqytet dhe për pasojë të lënduar kanë mbetur dy të rinj. Mësohet se aksidenti ka ndodhur rreth...

Mësuesi përdhunonte për 7 vite nxënësin e tij, arrestohet nga policia

Një 62-vjeçar është arrestuar për përdhunimin e vazhdueshëm të një fëmije, i cili ishte nxënësi i tij. Ngjarja e rëndë ka ndodhur në Greqi dhe...

Aksident te ‘9-katëshet’ në Tiranë, makinat fluturojnë mbi trotuar, plagosen 2 kalimtarë

Një aksident i rëndë ka ndodhur rreth orës 13:30 në afërsi të 9-katsheve në kryeqytet. Si pasojë e përplasjes së dy automjeteve njëra prej...

Të shtënat me armë në Shkodër: Shënjestra një 30-vjeçar, tre gëzhoja u gjetën në vendngjarje

Persona ende të pa identifikuar kanë qëlluar me armë në drejtim të një 30-vjeçari në Shkodër. Mësohet se është qëlluar ndaj automjetit ku ndodhej...

I shpallur në kërkim pasi plagosi rëndë një 65-vjeçar, arrestohet 42-vjeçari në Pogradec

I shpallur në kërkim pasi plagosi rëndë një 65-vjeçar, arrestohet 42-vjeçari në Pogradec. Vijon…  NJOFTIMI Pogradec Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Pogradec, bënë ndalimin...

‘Nami’ te Infektivi, 24-vjeçari godet mjekun në detyrë, nuk i kishte trajtuar si duhet të afërmin. Të gjitha rastet e dyshimta brenda spitalit Covid...

Mësohen detaje të reja nga arrestimi i një 24-vjeçari, për shkak se kishte goditur mjekun gjatë ushtrimit të detyrës. Burimet bëjnë me dije se ngjarja...

AstraZeneca: Deri në mars, synojnë të sigurojmë 4,2 milion doza të vaksinave në Itali

Kompania farmaceutike, AstraZeneca bën me dije se deri në mars mund të sigurohen 4,2 milion doza të vaksinës për Italinë. Ndërsa gjatës ditës së premte...

Transportonte emigrantë të paligjshëm, arrestohet 29-vjeçari nga Korça

E.V., 29-vjeç është arrestuar nga uniformat blu pasi u kap duke transportuar emigrantë të paligjshëm, kundrejt dëmshpërblimit. 29-vjeçari u arrestua në lagjen nr.1 në Pogradec,...

Latest news

70 vjetori i vrasjes pa gjyq të 22 intelektualëve, Basha: Kujtesë që të mbrojmë rrugën tonë evropiane

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka përkujtuar ditën e sotme, 70-vjetorin e vrasjes pa gjyq të 22 intelektualëve nga diktatura. Në një postim në...

U qëllua me armë në Athinë, shqiptari lëvizte me antiplumb e lëndë narkotike me vete

Mediat në Greqi raportojnë detaje të reja rreth shqiptarit që u qëllua mbrëmjen e së premtes me armë zjarri në Athinë . Sipas raportimeve, shqiptari...

Plas sherri për vendin e parkimit, i riu acarohet keq dhe qëllon në ajër

U konfliktuan për vendin e parkimit, kapet dhe shoqërohet nga Policia, 18-vjeçari që qëlloi në ajër me një armë të dyshuar zhurmuese. Policia e Kukësit,...

Goditi djalin me thikë, arrestohet 63-vjeçari në Tiranë

Një 63-vjeçar ka rënë në prangat e policisë së Tiranës, pasi ka goditur me thikë djalin e  tij. Ngjarja ka ndodhur ditën e djeshme pas...

“Monstra” në Shkup/ PDIU: E drejta për protestë është thelbësore në demokraci

Partia Drejtësi Integrim dhe Unitet ka reaguar për protestën kundër vendimit për rastin “Monstra” në Shkup. Përmes një reagimi, PDIU shprehet se e drejta për tubim...