AUTHOR NAME

Xhudit

3065 POSTIME
0 Komente

Short ferri në Champions, ja dy skuadrat e mëdha që do të përballen në fushë

Më pak se një muaj e gjysmë pas triumfit të Bayern Munchen ndaj Paris Saint-Germain në Lisbonë, Liga e Kampionëve 2020-21 po merr formë...

Humb jetën nga koronavirusi zyrtari i LSI, Meta: Hekurani e largoi virusin nga trupi, por…

Ditën e sotme ka ndërruar jetë nga Covid-19, Hekuran Doko, ish-zyrtar i LSI-së dhe bashkëpunëtor i Presidentit Meta. Kreu i Shtetit ka bërë një dedikim...

Bëhen mbi 1000 testime për Covid-19: Shumë të infektuar dhe 1 viktimë në 24 orët e fundit në Shqipëri

Ministria e Shëndetësisë ka publikuar shifrat e fundit përsa i përket të dhënave të Covid-19 në vendin tonë. Gjatë 24 orëve të fundit janë kryer...

Zjarre masive në Ukrainë, 8 të vdekur dhe 10 të lënduar

Tetë persona humbën jetën dhe dhjetë kanë mbetur të plagosur teksa një seri zjarresh në pyje përfshinë një pjesë të rajonit lindor ukrainas të...

“Si gjithmone, gjysmak”, Vokshi: Po punësohen militantët për fushatë elektorale

Ish-deputetja e PD-së Albana Vokshi, ka reaguar në lidhje me vendimin e ministres së Shëndetësisë Evis Kushi, për punësimin e 1000 mjekëve shtesë, për...

Latest news

Raporti vjetor, Moneyval: Shqipëria nuk përmirësoi masat e parandalimit të pastrimit të parave

Moneyval (një mekanizëm i Komisionit Europian që bën vlerësimin e riskut të pastrimit të parave) publikoi raportin vjetor për vitin 2021 pak ditë më...

Ish-kryebashkiaku i Bukureshtit arrestohet në Greqi, mbi të rëndonte urdhër-arrest evropian

Ish-kryebashkiaku i Bukureshtit është arrestuar pasditen e sotme në Glyfada, nga efektivë të policisë së Departamentit të Kërkimeve të Drejtorisë së Sigurisë së Atikës. Media greke shkruan...

Të rinjtë nuk pyesin për policinë, përleshen me grushta para patrullës në Paskuqan

Disa të rinj janë zënë në rrugë këtë mbrëmje në Paskuqan. Mësohet se të rinjtë janë zënë në afërsi  të urës së re në...

Takimi Alibeaj-Balla, Boçi: Askush nuk mund ta dallojë ku fillon njëri e ku mbaron tjetri

Lidhur me takimin e Alibeajt me Ballën të mbajtur ditën e sotme sa i takon bisedimeve për propozimin e një emri për postin e...

Robert Aliaj “shpërthen” ndaj Ardit Çunit për Eurovizionin: Mos fol si skuth, je…

Pjesëmarrja e Shqipërisë në Eurovizion ishte temë diskutimi për pjesën e dytë të emisionit “Open”. Pjesë e panelit të ftuar, ishin artisti Robert Aliaj,...