AUTHOR NAME

Xhudit

1497 POSTIME
0 Komente

Konferenca e parë ndërqeveritare pritej të mbahej në qershor, KE nuk e konfirmon

Raportimet se konferenca e parë ndërqeveritare me Shqipërinë për negociatat e anëtarësimit do të mbahet në muajin qershor, Komisioni Europian nuk i konfirmoi, por...

Përfundon takimi i Bashës me kryetarët e degëve, këto janë tre porositë që kryedemokrati i dha atyre

Ka përfunduar takimi i kreut të PD-së, Lulzim Basha me kryetarët e degëve, i mbajtur ditën e sotme në selinë blu për të diskutuar...

Kosova ka siguruar mbi 195 mijë vaksina deri në gusht

Kosova është një ndër vendet që ka siguruar një numër të vogël vaksinash me vetëm 24 mijë doza vaksinash nga AstraZeneca.  Ndërkohë tashmë pritet...

Basha: Nuk do i njohim zgjedhjet, javën tjetër tur nëpër Shqipëri për të mbledhur prova

Partia Demokratike nuk do i njohë zgjedhjet e 25 Prillit. ABC mëson se në mbledhjen e sotme me kryetarët dhe sekretarët e degëve në...

Danimarka nuk do të përdorë vaksinën Johnson & Johnson: Ka efekte anësore

Danimarka, vendi i parë në Evropë që ndërpreu vaksinën AstraZeneca për Covid-19 në Prill, njoftoi sot se do të bënte të njëjtën gjë për...

Ndodh në Tiranë. Taksisti “nxehet” me klientin piktor që i mësonte rrugët: Më goditi, më tha: “Do të të thyej kockat!”

Stresi që sjell trafiku në Tiranë hap sherre dhe konflikte nga më të pabesueshmet. Deri tek konfrontimi mes një taksisti që duhet ta çonte...

Kosova merr për herë të parë vaksinën Pfizer, Ministria e Shëndetësisë zbulon numrin e dozave që mbërrijnë nesër

Kosova ditën e martë do të marrë dhe furnizimin e parë me  vaksinën anti COVID të llojit Pfizer. Ministria e Shëndetësisë bën me dije se...

Dritë jeshile, vetëm 38 raste të reja me Covid, humbin jetën 2 qytetarë

Është hera e parë pas shumë muajsh që në vendin tonë duket se shifra e të infektuarve me Covid është ulur ndjeshëm. Sipas ministrisë...

Vrau vëllain me thikë në sy të babait, gjykata e Dibrës jep vendimin për Florian Tonuzin

26 vjeçari Florian Tonuzi i cili me 29 Prill vrau me mjet prerës vëllain e tij të vogël Benard Tonuzin ka dalë këtë të...

Kishte nxjerrë shëtitje qentë, 39-vjeçarja humb jetën tragjikisht pas sulmit nga ariu

Një grua 39-vjeçare nga Kolorado ka vdekur pas një sulmi nga ariu teksa kishte nxjerrë shëtitje qentë e saj. I dashuri i gruas, e gjeti...

Latest news

Plas sherri mes kolegësh, Salsano Rrapi del kundër Veleshnjas: Për të gjithë ata aktor…

Ditën e sotme teksa ishte duke folur për banalitetin në art dhe krijimtarinë në emisionin “Shqipëria Live”, Rezart Veleshnja bëri një deklaratë të fortë...

Zbulohet misteri i satelitëve mbi qiellin shqiptar (film)

Qytetarët e Elbasanit, Korçës, Beratit dhe disa qyteteve të tjera të Shqipërisë mbrëmjen e djeshme ishin më sytë nga qielli, për shkak të disa objekteve...

Bie propaganda e qeverisë, Rama e pranon: Shqipëria nuk është gati për të hyrë në BE

Në Shqipëri jemi mësuar të shohim dhe të dëgjojmë shpesh propagandën e Kryeministrit që në vendin tonë kanë ndodhur transformime rrënjësore me ardhjen e...

Meta nuk doli para Komisionit të Ligjeve, Tedi Blushi i përgjigjet kuvendit: Keni qenë në dijeni për agjendën e Presidentit

Tedi Blushi, zëdhënësi i Presidentit të Republikës, ka deklaruar ditën e sotme se qeveria ka qenë në dijeni që Presidenti Meta ka pasur axhendë...

Merr flakë në ecje e sipër makina në Tiranë, dyshimet e para

Tiranë/Informacion paraprak Më datë 06.05.2021, rreth orës 18:40, në afërsi të Liqenit Artificial, dyshohet se si pasojë e një difekti teknik ka marrë flakë në...