AUTHOR NAME

Xhudit

736 POSTIME
0 Komente

Mike Pompeo akuzon Kinën për gjenocid ndaj pakicave turke dhe myslimanëve

Sekretari i Shtetit të SHBA, Mike Pompeo tha të martën se Kina po kryen gjenocid ndaj pakicave etnike turke të njohura si Ujgurët dhe...

Prokuroria Speciale në Kosovë kundërshton lirimin e Veselit nga paraburgimi

Zyra e Prokurorit të Specializuar i ka çuar argumentet e saj në Gjykatën Speciale të premten për ta kundërshtuar kërkesën e Ben Emmerson, avokatit...

Britania shënon ditën më vdekjeprurëse që nga fillimi i pandemisë, raportohen mijëra raste të reja në 24 orë

Britania regjistroi sot një rekord prej 1,610 vdekjesh të reja nga koronavirusi, duke shënuar kështu ditën më vdekjeprurëse që nga fillimi i pandemisë. Numri i...

Ishte vetëm 24 vjeç/ Humb jetën nga mbidoza djali i supermodeles dhe miliarderit të njohur

Djali i supermodeles amerikane Stephanie Seymour dhe biznesmenit miliarder Peter Brant, është ndarë nga jeta në moshën 24-vjeçare. Raportohet se i riu Harry Brant humbi...

Përplasen automjetet në Tiranë: Tre të lënduar, mes tyre edhe të mitur

Dy automjete janë përplasur në kryeqytet pasditen e së  martës. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 18:40, në rrugën “Llambi Bonata”, ndërsa për pasojë mësohet se...

Dënohet me dy vjet e gjysmë burg, zëvendëskryetari i Samsungut

Zëvendëskryetari i Samsung Electronics, Jay Y. Lee, është dënuar me dy vjet e gjysmë burgim. Vndimin e ka dhënë Gjykata e Lartë e Seoulit 52-vjeçari...

Ulet numri i të infektuarve me Covid-19 në Itali, në 24 orët e fundit raportohen 337 viktima

Italia ka shënuar një rënie të ndjeshme të numrit të personave të infektuar me koronavirus. Në 24 orët e fundit janë raportuar 8,824 raste të...

Profesori bën s*ks me partneren e tij përpara studentëve, gjithçka ndodhi gjatë mësimit online

Një profesor ka dhënë dorëheqjen pasi disa nga studentët e tij u ankuan se ai kishte bërë marrëdhënie seksuale përpara tyre. Ngjarja ndodhi në Urbino,...

Ministria publikon shifrat: Ulen testimet dhe rastet e reja, 4 persona humbin jetën, më i riu 39 vjeç…

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ka bërë me dije shifrat e fundit sa i takon situatës së koronavirusit në vendin tonë. Në 24 orët...

Shpërndarja e pabarabartë e vaksinave/ Kreu i OBSH: Bota është në prag të një dështimi katastrofik…

Shpërndarja e vaksinave kundër koronavirusit po bëhet në mënyrë të pabarabartë, pasi shtetet e fuqishme kanë nënshkruar marrëveshje miliarda dollarëshe për t’u funizuar me...

Latest news

“Bebi juaj ka vdekur pas lindjes”, infermierët mashtronin nënat dhe iu shisnin foshnjet për 5000 euro

Anëtarët e një sindikate e konsideruar "korrje foshnjash" dhe trafikim të fëmijëve janë arrestuar në Gana. Këto arrestime vijnë pas një operacioni të ashpër ku...

Universitetet mbyllur, fushata hapur!

Nga Elona Caslli Kryetarja e Komitetit Teknik të Ekspertëve quhet Mira Rakacolli. Rakacolli bashkë me komitetin kanë marrë vendime nga më të çarturat gjatë kohës...

Shkeli masat anti-Covid, qeveria dëbon diplomatin rus nga Shqipëria

Shqipëria ka shpallur ‘non grata’ një diploma rus pasi ky i fundit mësohet se ka shkelur në mënyrë të vazhdueshme masat anti-covid-19, “Qeveria Shqiptare...

521 viktima dhe mbi 14 mijë raste të reja me Covid-19 në Itali

Gjatë 24 orëve të fundit në Itali kanë humbur jetën 521 pacientë me Covid-19, duke e çuar numrin e përgjithshëm në 20, 519 viktima. Ndërkohë...

A do të vijojë mësimi online në universitete? Merret vendimi për studentët

Ministret Ogerta Manastirliu dhe Evis Kushi, kanë zhvilluar një dëgjesë me Komitetin Teknik të Ekspertëve për mësimin në universitete. Gjatë fjalës së saj, Manastirliu tha...