AUTHOR NAME

Xhudit

1832 POSTIME
0 Komente

Vijojnë protestat anti-qeveritare në Bjellorusi, policia arreston dhjetëra protestues e gazetarë

Vijojnë protestat kundër qeverisë dhe presidentit Lukashenko në Bjellorusi, me dhjetëra mijëra qyteatrë që kanë vërshura në rrugët e Minskut. Pjesëmarrja masive e qytetarëve ka...

Shqipëria nuk bind as në Kazakistan, ndalet në barazim pa gola

Shqipëria e Edi Rejas nuk ka shkuar më shumë se barazimi 0-0 në transfertë me Kazakistanin. Kuqezinjtë për të dytën ndeshje radhazi nuk dinë të...

Ministria e Shëndetësisë bën thirrje: Vendosni maskën! 168 raste të reja dhe 4 viktima nga Covid sot

168 janë rastet e reja me koronavirus të regjistruara në vendin tonë gjatë 24 orëve të fundit. Ministria e Shëndetësisë njofton se 4 persona të...

Rikthehen masat anti-Covid, OBSH kundër një izolimi të dytë

Organizata Botërore e Shëndetësisë njoftoi dje një rekord të ri rastesh me Covid-19. Teksa raportoi për një rekord të ri rastesh me Covid-19 me rreth 350...

Atentat në Shkodër, plagoset shefi i Policisë Bashkiake dhe babai i tij

Policia e Shkodrës ka dhënë detaje mbi ngjarje  e rëndë që ndodhi vetëm pak momente më parë, ku u qëllua me armë zjarri ndaj...

Vrau babë e bir, ekstradohet nga Greqia shqiptari me katër emra

Esktradohet nga Athina një shqiptar i akuzkuar për bashkëpunim në një vrasje të dyfishtë në vitin 2012, në qytetin e Elbasanit. Bëhet fjalë për Jorgo...

Në kërkim për vrasje dhe plagosje, arrestohen dy persona në Maliq

Një 54-vjeçar dhe një 46-vjeçar kanë rënë në prangat e policisë pasi ishin shpallur në kërkim për veprat penale "Vrasja me dashje, mbetur në...

Kreu vrasje në vitin 2009, arrestohet i shumëkërkuari në Kamzë

Arjan Prenga, një 34-vjeçar, i cili ishte shpallur në kërkim që prej vitit 2009 për një vrasje në Rrëshen është arrestuar nga policia. Ai...

Infektohet me koronavirus mjekja, mbyllet reparti i Neurologjisë në spitalin e Beratit

Një mjekje në repartin e Neurologjisë në spitalin e Beratit ka rezultuar pozitive me koronavirus. Bëhet me dije se mjekja punonte në këtë spital 3...

I hapin për herë të tretë varrin e djalit, nëna ngre dyshime: Ai nuk është aty, i kanë marrë edhe sendet personale

Tragjedia në familjen Zogu në Valikardh të Bulqizës nuk kanë të ndalur. Familjarët denoncojnë se varri i djalit të kësaj familjeje Edmond Zogu, është...

Latest news

Marrëveshja për armët bërthamore, ‘e frikshme’, Irani shtyn bisedimet, me zgjedhjen e liderit të ri, nuk dihet kur mund të rifillojnë

Irani dhe gjashtë fuqi botërore kanë shtyrë bisedimet bërthamore për konsultime në kryeqytetet e tyre, tha të dielën i dërguari i Bashkimit Evropian në...

Degradon situata mes dy vëllezërve, heqin rripat për tu rrahur live në emision (film)

Të ftuar në seancën e ndërmjetësimit “Shihemi në Gjyq” kanë qenë dy vëllezër të cilët prej kohësh janë në konflikte me njëri-tjetrin dhe nuk...

I nxehti dhe sëmundjet e zemrës, mjeku: Shmangni futjen në ujë të ftohtë!

Gjatë verës, i nxehti është armiku kryesor i personave që vuajnë nga patologji kardiake. Mjeku kardiolog, Taulant Gishto, shpjegon se të rrezikuar nga temperaturat...

E dashura e tradhtoi me gjyshin, i riu bën deklaratën tronditëse: Djali im është njëkohësisht xhaxhai im

Një i ri ka vendosur të ndajë me gjithë ndjekësit në TikTok historinë e tradhtisë, pikërisht faktin se e dashura e tij e ka...

Të shtëna armësh gjatë një feste, plagosen 3 fëmijë (film)

Tre fëmijë janë plagosur nga të shtënat që janë regjistruar gjatë një feste në Toronto. Autoritetet policore të Kanadasë kanë njoftuar se të plagosur kanë...