AUTHOR NAME

Xhudit

1490 POSTIME
0 Komente

Gara për hetues në BKH/ Vrapi skualifikon 300 kandidatë, filtrat fizikë të “pakalueshëm” për aplikantët

Ditën e sotme është zhvilluar testimi fizik për 403 kandidatët e mbetur në garë për pozicionin e hetuesit në Byronë Kombëtare të Hetimit. Me...

Dy mësues të infektuar me Covid-19, mbyllet shkolla 9-vjeçare në Kavajë

Dy mësues të shkollës 9- vjeçare në Blerimaj të Kavajës kanë rezultuar pozitiv me Covid-19, duke sjellë edhe mbylljen e përkohshme të saj. Burime për...

Ngjarje e rëndë/ Bie në pus gruaja në fshatin e Elbasanit

Një grua ka rënë në pus në fshatin Mirakë. Burime bëjnë me dije se zjarrfikësit po shkojnë drejt vendit të ngjarjes ndërsa mbeten të paqarta...

Rama për detin Jon, lëvizje drejt një tentative të pastër për tradhëti kombëtare

Nga Boiken Abazi Ata që pyesin se cila është zgjidhja për Detin Jon me Greqinë, u duhet dhënë përgjigje me pyetjen "Cili është problemi?". Pa...

Rritet numri i qytetarëve që s’mbajnë maska, qindra ‘të pabindur’ gjobiten me 3000 lekë, e pësojnë dhe pasagjerët në makina

Policia e Shtetit ka publikuar shifrat e fundit përsa i përket masave administrative për qytetarët që kapen pa maska mbrojtëse në ambiente të jashtme. Në...

Gjithë jetën u mor me sëmundjet infektive, Covid-19 i merr jetën

Gjithë jetën ua kushtoi zbulimit dhe kurimit të sëmundjeve infektive, por nuk mundi t’i mbijetonte virusit Sars Cov 2. Elmas Eltari, u nda nga...

Shkarkohet nënprefekti i Tropojës, pritet të ketë ‘furtunë largimesh’ edhe në prefektura të tjera

Ditën e sotme është shkarkuar nënprefekti i Tropojës Granit Kurmekaj dhe në vend të tij është emëruar Mujo Gosturani. Burime për FaxNews bëjnë me dije...

Rrahje të forta zemre dhe temperaturë/ Rëndohet gjendja shëndetësore e grevisteve në Ballsh

Gjendja shëndetësore e grevisteve në uzinën e Ballshit është përkeqësuar. Njëra ka kërkuar ndihmën e mjekëve, ndaj ka mbërritur me urgjencë stafi mjekësor që...

Forumi Ballkanik kundër Anti-Semitizmit/ Reagon Yuri Kim: Në pritje të fjalimit të Mike Pompeut

Ambasadorja amerikane në Tiranë, Yuri kim, përmes një postimi në Twitter ka konfirmuar pjesëmarrjen e Sekretarit Amerikan të Shtetit, Mike Pomeu, në Forumin Ballkanik...

Shpërthen koronavirusi në Akademinë e Shkencave, të gjithë akademikët në karantinë

Koronavirusi nuk ka kursyer as institucionin më të lartë shkencor në vendin tonë. Mësohet se Covid-19 ka depërtuar dhe në Akademinë e Shkencave. Kësisoj, shumë...

Latest news

Votimi elektronik, Celibashi: Do hetojmë kush ka vendosur gishtin më shumë se një herë

Komisioneri Shtetëror i Zgjedhjeve, Ilirjan Celibashi dhe nënkomisionerja Lealba Pelinku ishin sot në Lundër për të inspektuar transferimin e të dhënave nga aparaturat e...

Kroacia ndan për Kosovën 10.000 vaksina kundër COVID-19

Ministri i Jashtëm kroat, Gordan Gërliq Radman ka njoftuar se Kroacia ka ndarë për Kosovën 10,000 vaksina kundër koronavirusit. Ai i ka bërë këto...

Komisioni e thirri sot në seancë dëgjimore, Meta: Kam axhendë të planifikuar, gati të vij më 10 maj

Presidenti Ilir Meta nuk do të jetë sot në seancën dëgjimore të komisionit të ligjeve ku do të shqyrtohet kërkesa e deputetëve të PS...

Braktisi emisionin në Top Channel, Shabani: Transparencë për pagesat nga 10 mijë apo 25 mijë euro për emisionet në televizionet private

Endri Shabani, drejtues i Nismës Thurje, mbrëmë braktisi emisionin e Eni Vasilit “Open” në Top Chanel, pasi kjo e fundit e ndërpreu gjatë ligjërimit...

Shkarkimi i Metës, mblidhet sërish sot në orën 11:00 Komisioni i Ligjeve

Presidenti Ilir Meta është thirrur sërish sot nga Komisioni i Ligjeve për të dhënë shpjegimet e tij në lidhje me kerkesen e maxhorancës për...