AUTHOR NAME

Xhudit

1337 POSTIME
0 Komente

Politikani serb “trondit” mediat e Beogradit: Kosova s’është Serbi

Politikani serb dhe kryetari i partisë socialiste serbe, LSV, Nenad Çanak, ka ‘shokuar’ mediat vendase me deklaratën e fundit se Kosova s’është pjesë e Serbisë. Duke...

Ndërroi jetë në maternitetin e Fierit, familjarët akuzojnë mjekët

Një pretendim i fortë vjen nga familjarët e 30-vjeçare që ndërroi jetë në maternitetin e Fierit. Familjarët pretendojnë se mjekët u kanë thënë dy...

Basha me profesioniste: Politika art shërbimi, jo mashtrimi, këto zgjedhje janë vendimtare

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha mesditën e kësaj të hëne është takuar me profesioniste të ndryshme për të diskutuar në lidhje me programin...

Elon Musk inate me Bill Gates, ja postimi që ndezi gjakrat mes miliarderëve

Drejtori ekzekutiv i Tesla, Elon Musk, ka ngjallur dyshime për një përplasje të mundshme me drejtuesin e Microsoft Bill Gates. Musk postoi në Twitter një...

Tragjike në Fier/ Humb jetën gjatë lindjes 30-vjeçarja

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në maternitetin e Fierit, ku ka humbur jetën një grua nga Mallakastra. Burime bëjnë me dije për Faxweb.al se...

Hetimet e SPAK/ Zbulohen 3 shtetet ku shqiptarët janë më problematikë

Prokuroria e Posaçme ka pritur dhe dërguar dhjetra kërkesa për ndihmë juridike përgjatë vitit 2020, por edhe muajt e parë të 2021. Burime nga SPAK,...

Zyrtari më i lartë kinez pranon se vaksinat kanë një efektshmëri të ulët

Kreu i Qendrave Kineze për Kontrollin dhe Parandalimin e Sëmundje ka thënë se efektiviteti i vaksinave Covid të vendit është i ulët. Në një...

238 raste të reja dhe 7 viktima nga Covid në vendin tonë

Vijojnë të jenë të qëndrueshme shifrat e të infektuarve me Covid në vendin tonë. Gjatë 24 orëve të fundit në vendin tonë nga 2684...

Bllokohen 21 minatorë në galerinë e karbonit në Kinë

21 minatorë kinezë kanë mbetur të bllokuar në një minierë karboni në provincën e Hutubi, në rajonin e Xinjiang. Këtë lajm e kanë bërë...

Mijëra kosovarë drejt Shqipërisë për fundjavë, Përparim Kryeziu zbulon arsyen e dyndjes

Përparim Kryeziu, zëdhënës i qeverisë së Kosovës, pohon se masat e reja e ndërmarra nga qeveria kundër përhapjes së koronavirusit nuk kanë qënë shkak...

Latest news

Droga në Durrës/ Lala: Lidhje me politikën, po shpëtohen peshqit e mëdhenj

Gazetarja Klodiana Lala hodhi akuza ndaj Policisë së Shtetit dhe foli për zyrtarë të inkriminuar, lidhur me drogën e kapur në portin e Durrësit,...

Berisha: Rama do të arratiset në Beograd më 26 prill, do të kërkojë azil politik

Ish-kryeministri Sali Berisha deklaroi nga studioja e “Zgjedhje 2021” në “Vizion Plus” se më 26 prill kreu i qeverisë, Edi Rama, do të arratiset...

Investigimi i Guardian: Si e lejoi Facebook qeverinë shqiptare të shtrembërojë diskursin politik

Një investigim i bërë nga britanikja “The Guardian” ka ekspozuar sesi gjiganti i rrjeteve sociale Facebook ka lejuar politikën ne vende të pazhvilluara që...

Kosova pritet të sigurojë mbi 100,000 doza të vaksinës së prodhuar nga Pfizer/BioNTech

Kosova do të sigurojë mbi 100,000 vaksina kundër koronavirusit Pfizer/BioNTech deri në fund të qershorit. Lajmi u bë i ditur nga programi COVAX i...

Denincimi i qytetarit: Në rrugën Dhorkë Orgocka po kryhen arnime për fushatë elektorale (Film)

Një tjetër denoncim është bërë nga qytetarët për rrugën Dhorkë Orgocka, pasi Bashkia përdor fushatën elektorale për të kryer riparimin e Rrugës. Nga videoja e...