AUTHOR NAME

Xhafa

439 POSTIME
0 Komente

Paloka/Skandali i përgjimeve i kryer nga Saimir Tahiri me dijeninë e Edi Ramës

Kryetari i grupit parlamentar të partisë demokratike, Edi Paloka doli sot në një konferecë për shtyp ku foli për skandalin e përgjimeve. Sipas tij përgjimi...

Meta pro ndryshimeve në Kodin Zgjedhor

Kryetari i Kuvendit mbështet propozimet e 48 partive të vogla për ndryshimin e Kodit Zgjedhor. Sot 48 partitë e vogla ju drejtuan Kuvendit të Shqipërisë...

Rama kritikon ministrat e jashtëm të Shqipërisë dhe Kosovës

Ofrimi i shërbimeve nga ambasadat dhe konsullatat shqiptare lë për të dëshiruar. Në takimin e mbajtur sot në Prishtinë mes dy qeverive, asaj të Kosovës...

Dekriminalizimi, kreu i SHISH me 2 datëlindje

Visho Lika, kreu i Shërbimit Informativ Shtetëror  plotëson formularin e dekriminalizimit. Në formularin e dekriminalizimit të plotësuar nga kreu i SHISH, rezulton ekzistenca e dy...

Koço Kokëdhima mbështet PD-në

Votimi elektronik bën bashkë Koçon me Partinë Demokratike Ish-deputeti Koço Kokëdhima është në një mendje me PD-në për votimin elektronik. Sipas Kokëdhimës, votimi elektronik do...

Kush fshihet pas ekstremizmit islamik në Kosovë?

Organizatat e huaja arabe financojnë ekstremizmin islamik në Kosovë Departamenti i shtetit raporton se rreth 250 nga 300 luftëtarë të huaj terroristë nga Kosova i...

Balla: Prokuroria të nisë hetimin për Flamur Nokën

  Sipas deputetit socialist, Noka ka fshehur ndalimin e tij në ish- Jugosllavi Gjatë deklaratës  për shtyp, Taulant Balla pohon se, në  pikën 5 dhe 7...

Rriten pensionet e para viteve 96

Qeveria miraton vendimin, nga i cili do të përfitojnë rreth 15 mijë pensionistë Qeveria miratoi dje vendimin, në të cilin përcaktohet që pragu minimal i...

Operacione antidrogë në Shkodër e Fier, arrestohen 4 persona

Sekuestrohen 15 kg, lëndë narkotike Cannabis Sativa dhe rreth 500 gram “kokainë” Policia Shkodër arrestoi  dy persona për prodhim dhe shitje të lëndës narkotike. të arrestuarit janë Nexhmi Bushaj,...

Latest news

Rama tregon gjendjen shëndetësore: Jam si kokrra e qepës

Kryeministri Edi Rama ka treguar gjendjen shëndetësore, pasi mori sot dozën e tretë të vaksinës kundër COVID. Teksa ka ndarë një video të ditës së...

Qeni i bën “hatanë” shqiptarit, i zbulon “thesarin” 1.5 mln euro

Një shqiptar me 6 kg kokainë është arrestuar ditën e sotme në La Spezia, Liguria. Droga u zbulua nga qeni i policisë, pavarësisht se 27-vjeçari...

“Ligjin e bëj unë”, prokuroria rrëzon policët dhe shpëton Pjerin Ndreun

Nuk do të ketë hetim kundër kryetarit të bashkisë Pjerin Ndreu. Vendimi është marrë nga Prokuroria e Lezhës. Gjithashtu edhe biznesmeni, pronari i lokalit...

Vetoja e Bullgarisë ndaj Shkupit, PS del kundër Ilir Metës: Shqipëria nuk duhet të shkëputet nga Maqedonia e Veriut

Vetoja e Bullgarisë për Shkupin dhe fillimi i negociatave të Shqipërisë me BE janë sërish shkak i një tjetër përplasje mes mazhorancës qeverisëse dhe...

Përmbaruesi i jep të drejtë naftëtarëve të Ballshit: Të ndalohet menjëherë çmontimi i Uzinës

Përmbaruesi Gjyqësor ka urdhëruar ndalimin e menjëhershëm të çmontimit të Uzinës së Ballshit, duke i dhënë të drejtë në këtë mënyrë naftëtarëve që kanë...