AUTHOR NAME

Xhafa

439 POSTIME
0 Komente

Britani, vret prindërit e shokut, në kërkim autori shqiptar

Ali Qazimaj, 42- vjeçari shqiptar dyshohet se ka vrarë me thikë shtetasin britanik Peter Stuard, 75 vjeç si edhe ka dorë në zhdukjen e...

Iftari i parë i Ramazanit nga Komuniteti Mysliman i Shqipërisë

Komuniteti Mysliman shtroi dje iftarin e parë të Ramazanit. Kjo traditë  ndiqet çdo vit në muajin e shenjtë të besimtarëve myslimanë. Në darkë ishin...

Tre  të vdekur dhe dhjetëra të humbur nga stuhitë në Australi

Australia është prekur së fundmi nga një stuhi e fortë, si pasojë e së cilës kanë ndërruar jetë tre persona dhe kanë humbur shumë...

Ukrainë, arrestohet terroristi francez

Sekuestrohen 125 kg eksplozivë dhe 100 detonatorë Agjensia e sigurisë raporton për kapjen në flagrancë dhe arrestimin e 25 vjeçarit francez, i cili kishte planifikuar...

Zbardhen detaje të reja mbi vrasjen e biznesmenit Vasil Biba

Gjendet mjeti i autorëve, dy persona në kërkim Bisnesmeni Vasil Biba, i rrëmbyer në fund të dhjetorit 2015, u gjet i vrarë dhe i groposur...

Totozani uron besimtarët për muajin e Ramazanit

Më shumë dhembshuri dhe dashuri për më të dobëtit dhe nevojtarët Avokati i Popullit, Igli Totozani uron të gjithë besimtarët myslimanë për nisjen e Muajit...

Tragjedi në Turqi, 14 fëmijë humbin jetën

Autobuzi me nxënës rrëzohet në një lum  Aksidendi i rëndë nga i cili kanë humbur jetën 14 fëmijë ka ndodhur në Turqinë jugore. Autobuzi ka...

Ja kush është atletja më seksi në botë

Alex Morgan, futbollistja amerikane zgjidhet atletja më seksi nga Victoria’s Secret Alexandra Patricia "Alex" Morgan, e lindur më 2 qershor 1998 është fituese e kupës së artë...

Durrës/ I riu goditet me shkop bejsbolli

Arrestohet 27 vjeçari Endri Kolaci për ushtrim dhune ndaj 54 vjeçarit me iniciale A.L, të dy banues në Durrës. Mësohet se Kolaci ka gaditur...

Arrestohen dy persona, asgjësohen 22 mijë rrënjë hashash

Lënda narkotike u sekuestrua nga autoritetet përkatëse në Lushnje, Devoll,  Memaliaj dhe Lezhë Në Lushnje u gjendën dhe u asgjësuan 9 mijë e 200 bimë...

Latest news

Me qese akulli në tendinën e Akilit, dëmtimi i Ibra-s frikëson tifozët

Ibrahimovic u largua nga fusha në minutën e 25′ të takimit Milan-Juventus. Ai u detyrua të zëvendësohej për shkak të një problemi duke habitur...

Vijon acari, e marta shënon ditën më të ftohtë, moti ‘zbutet’ të premten

Dita e martë pritet të jetë dita më e ftohtë e javës dhe e muajit. Nesër temperaturat do të vijojnë të zbresin, por të...

A po mendonte për Çelsin teksa krijonte panik në mbrojtjen e Sitit? Ja si përgjigjet Broja

Armando Broja ka qenë i jashtëzakonshëm në ndeshjen ndaj Mançester Sitit. Madje Broja ka marrë komplimente edhe nga Pep Guardiola i cili vlerësoi sulmuesin...

Aksident në Vlorë, “Benzi” përplaset me motorin

Një aksident ka ndodhur këtë mbrëmje në rrugën Kosova në Vlorë. Burime zyrtare të policisë bëjnë me dije se automjeti tip “Benz” me drejtues shtetasin...

Pushteti që po kafshon futbollin me dhëmbët e Veliajt!

  Velaj vijon të godasë. Sot hodhi një tjetër hap dhe tregoi dhëmbët, jo ato për inceneratorët, as ato për ish-kompleksin “Dajti”, as ato të...