AUTHOR NAME

Xhafa

439 POSTIME
0 Komente

Policia italiane: IMSI CATCHER nuk përgjon, lokalizon telefona

Policia italiane konfirmon sërish se pajisja IMSI CATCHER nuk mund të kryejë asnjë lloj përgjimi. Në përgjigje të interesit të Prokurorisë shqiptare për pajisjen, policia...

PD/ Rama të përjashtohet 10 ditë nga Kuvendi

Partia Demokratike i ka kërkuar Byrosë përjashtimin e kryeministrit të vendit, Edi Ramës nga Parlamenti. Kjo kërkesë e tyre ka ardhur për shkak se...

Tiranë – vidhet uji tek ish-gurorja në Dajt / UKT në aksion kundër shkelësve të ligjit

Drejtoria Rajonale dhe grupet e Task Forcës së UKT-së kanë konstatuar ndërhyrje të rënda abuzive në tubat kryesorë dhe ata të shpërndarjes në Linzë. Persona...

Mat, në pranga 37- vjeçari i shpallur në kërkim për vjedhje

Burime nga policia e Matit bëjnë me dije se është arrestuar 37- vjeçari Fatos Jazi, banues në Cëruj  i shpallur më parë në kërkim...

Çiljeta Xhilaga bën ëndrrën e saj realitet

Pak orë më  parë në rrjetin social instagram, këngëtarja shumë e pëlqyer, Çiljeta Xhilaga, ka bërë  me dije se, më në fund po i...

Pezullimi nga detyra i Çakos, avokatët depozitojnë në gjykatë ankimimin

  Avokatët e Haki Çakos, vetëm një ditë pas pezullimit të tij nga detyra e kreut të Policisë së  Shtetit, kanë apelur vendimin e gjykatës....

Robert Berisha, dedikim mbresëlënës për babanë e Norës.

Robert Berisha, bashkëshorti i këngëtares së njohur Nora Istrefit, i ka dedikuar një status të veçantë në  instagram, vjerrit të  tij me rastin e...

Skandal në Vlorë, ish-bashkëshorti dhunon gruan në sy të fëmijëve

Policia e Vlorës arrestoi sot një shtetasin Ilir Paja pas dhunës makabre që ai ushtroi ndaj ish-bashkëshortes së tij. Në mes të qytetit,  autori ka rrahur...

Zjarr në Paris, 5 viktima

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Paris, ku 5 persona kanë humbur jetën dhe dy të tjerë kanë pësuar djegie të rënda në...

Tiranë, tenton të vetëdigjet qytetari/ shkaku konflikti me një kompani ndërtimi

Shtetasi me iniciale P.Xh ka kërcënuar se do të digjet me lëndë djegëse. Ai ka hipur në tarracën e banesës së tij dhe ka...

Latest news

Rënie temperaturash dhe reshje bore, parashikimi i motit për sot

Nga temperatura të ulëta dhe ngrica do të karakterizohet moti në vendin tonë ditën e sotme. Sipas MeteoAlb bregdeti dhe zonat e ulëta vijojnë me kthjellime dhe...

Me qese akulli në tendinën e Akilit, dëmtimi i Ibra-s frikëson tifozët

Ibrahimovic u largua nga fusha në minutën e 25′ të takimit Milan-Juventus. Ai u detyrua të zëvendësohej për shkak të një problemi duke habitur...

Vijon acari, e marta shënon ditën më të ftohtë, moti ‘zbutet’ të premten

Dita e martë pritet të jetë dita më e ftohtë e javës dhe e muajit. Nesër temperaturat do të vijojnë të zbresin, por të...

A po mendonte për Çelsin teksa krijonte panik në mbrojtjen e Sitit? Ja si përgjigjet Broja

Armando Broja ka qenë i jashtëzakonshëm në ndeshjen ndaj Mançester Sitit. Madje Broja ka marrë komplimente edhe nga Pep Guardiola i cili vlerësoi sulmuesin...

Aksident në Vlorë, “Benzi” përplaset me motorin

Një aksident ka ndodhur këtë mbrëmje në rrugën Kosova në Vlorë. Burime zyrtare të policisë bëjnë me dije se automjeti tip “Benz” me drejtues shtetasin...