AUTHOR NAME

Xhafa

439 POSTIME
0 Komente

A jeni të rrezikuar nga melanoma?

Ekspozimi në diell dhe përdorimi i pajisjeve për rrezitje artificiale shton gjasat për t’u prekur nga melanoma. Melanoma është një lloj i rrezikshëm i kancerit...

Maskë me banane për fytyrën dhe flokët tuaj

Janë të njohura përparësitë e shumta shëndetësore të bananes. Përveç vlerave te tjera për shëndetin, kjo frutë na bën edhe më të bukur. Banania gjithashtu...

Belgjikë/ Sulm me hanxhar në autobuz, tre të plagosur

Një grua ka goditur me hanxhar në një autobus në qytetin e Brukselit, tre persona duke i lënë ata të plagosur. Pasi ka sulmuar pasagjerët...

Ciara magjepëse në skenë (Foto)

Ciara ka mahnitur fansat e saj këtë të shtunë kur u ngjit në skenë, duke performuar krahë Lionel Richie dhe Bon Jovi. Këngëtarja mbante veshur...

Ellie Goulding pozon topless për revistën Remix

Ellie Goulding ka pozuar topless për revistën neozelandeze të modës “Remix”. 29-vjeçarja ka mahnitur me fotot e saj, edhe pse në muajin korrik ajo...

Rruga e Kombit/ Kosova nuk do të vendosë taksë për autostradën

Qeveria e Kosovës edhe për vitin 2017 nuk është duke planifikuar vendosjen e taksës për shfrytëzimin e autostradës “Ibrahim Rugova”, nga fshati Gjurgjicë deri...

Itali/ Policia sekuestron 214 kg marijuanë

214 kg marijuanë është sekuestruar sot nga policia e Barit në bashkëpunim me atë të Tarantos në ujërat e komunës San Kataldo të Leçes. Roja...

Solisti i parë ,Ylber Gjini, kandidat për drejtor i TKOB

Baritoni dhe solisti i parë i TKOB, Ylber Gjini, ka dorëzuar aplikimin e tij për pozicionin e drejtorit të TKOB . Dosja e tij është...

Kanceri dhe e ardhmja e një kure kundër ti

Kanceri ka qenë një hije e frikshme gjatë gjithë ekzistencës së njerëzimit. Në shumë vende të botës kanceri po shndërrohet në sëmundjen me ritmet...

Gabimet që duhet të shmangni kur bëni grimin

Ka disa gjëra që duhet të shmangni kur bëni make-up për të pasur një pamje perfekte.  Po ju sjellim disa këshilla për gabimet që nuk...

Latest news

Rama tregon gjendjen shëndetësore: Jam si kokrra e qepës

Kryeministri Edi Rama ka treguar gjendjen shëndetësore, pasi mori sot dozën e tretë të vaksinës kundër COVID. Teksa ka ndarë një video të ditës së...

Qeni i bën “hatanë” shqiptarit, i zbulon “thesarin” 1.5 mln euro

Një shqiptar me 6 kg kokainë është arrestuar ditën e sotme në La Spezia, Liguria. Droga u zbulua nga qeni i policisë, pavarësisht se 27-vjeçari...

“Ligjin e bëj unë”, prokuroria rrëzon policët dhe shpëton Pjerin Ndreun

Nuk do të ketë hetim kundër kryetarit të bashkisë Pjerin Ndreu. Vendimi është marrë nga Prokuroria e Lezhës. Gjithashtu edhe biznesmeni, pronari i lokalit...

Vetoja e Bullgarisë ndaj Shkupit, PS del kundër Ilir Metës: Shqipëria nuk duhet të shkëputet nga Maqedonia e Veriut

Vetoja e Bullgarisë për Shkupin dhe fillimi i negociatave të Shqipërisë me BE janë sërish shkak i një tjetër përplasje mes mazhorancës qeverisëse dhe...

Përmbaruesi i jep të drejtë naftëtarëve të Ballshit: Të ndalohet menjëherë çmontimi i Uzinës

Përmbaruesi Gjyqësor ka urdhëruar ndalimin e menjëhershëm të çmontimit të Uzinës së Ballshit, duke i dhënë të drejtë në këtë mënyrë naftëtarëve që kanë...