AUTHOR NAME

Xhafa

439 POSTIME
0 Komente

Bebe Rexha: Mesazh shqiptarëve

Bebe Rexha këngëtarja me famë ndërkombëtare do të vijë më 9 shtator në Tiranë, për të performuar për të gjithë shqiptarët dhe fansat e...

Policia e shtetit/ Foto si ruhen parcelat me kanabis në Pukë

Policia e shtetit ka shpërndarë disa foto nga aksioni i zhvilluar në zonat e Pukës, ku tregohet sesi ruhen parcelat me kanabis nga kultivuesit....

Privatizimi i UKT/ Veliaj: Çmimi i ujit nuk do të rritet

Kryetari i Bashkisë së Tiranës ka garantuar qytetarët se çmimi i ujit të pijshëm nuk do të rritet pas privatizimit të Ndërmarrjes së Ujësjellës...

Zgjedhjet në Dibër / Luan Rama: ASHE funksionale

Sekretari i Përgjithshëm i LSI, Luan Rama, gjatë prezantimit të kandidatit të majtë Muharrem Rama, konfirmoi vazhdimësinë e koalicionit Aleanca për Shqipërinë Europiane. Ai...

Itali/ Shqiptari godet me sëpatë bashkatdhetarin

Policia italiane ka arrestuar një shqiptar për shkak të tentativës së vrasjes ndaj një bashkatdhetari.                   ...

Foto tronditëse të fëmijëve sirianë

Fëmijët sirianë po përballen me një     gjendje horrori për shkak të luftës civile.                    ...

“Vlerësimi i gjyqtarëve” – PS-LSI raport i ri në votim, bie kushti për konsensus

Komisioni i Reformës në Drejtësi miratoi në parim draftin e paraqitur nga EURALIUS për rivlerësimin e gjyqtarëve dhe prokurorëve. Pr/ligji u miratua me votat e...

Tiranë/ IKM shpërthim me ekspozivë

Inspektorati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit, bën me dije se në Tiranë, ditën e enjte do të shembet një objekt me shpërthim të kontrolluar....

Berisha: Ahmetaj lë 80 mijë euro në kazino

Ish-kryeministri Sali Berisha në një postim në rrjetin social "Facebook" ka shkruar se ministri i Financave, Arben Ahmetaj ka lënë 80 mijë euro në...

Latest news

Rama tregon gjendjen shëndetësore: Jam si kokrra e qepës

Kryeministri Edi Rama ka treguar gjendjen shëndetësore, pasi mori sot dozën e tretë të vaksinës kundër COVID. Teksa ka ndarë një video të ditës së...

Qeni i bën “hatanë” shqiptarit, i zbulon “thesarin” 1.5 mln euro

Një shqiptar me 6 kg kokainë është arrestuar ditën e sotme në La Spezia, Liguria. Droga u zbulua nga qeni i policisë, pavarësisht se 27-vjeçari...

“Ligjin e bëj unë”, prokuroria rrëzon policët dhe shpëton Pjerin Ndreun

Nuk do të ketë hetim kundër kryetarit të bashkisë Pjerin Ndreu. Vendimi është marrë nga Prokuroria e Lezhës. Gjithashtu edhe biznesmeni, pronari i lokalit...

Vetoja e Bullgarisë ndaj Shkupit, PS del kundër Ilir Metës: Shqipëria nuk duhet të shkëputet nga Maqedonia e Veriut

Vetoja e Bullgarisë për Shkupin dhe fillimi i negociatave të Shqipërisë me BE janë sërish shkak i një tjetër përplasje mes mazhorancës qeverisëse dhe...

Përmbaruesi i jep të drejtë naftëtarëve të Ballshit: Të ndalohet menjëherë çmontimi i Uzinës

Përmbaruesi Gjyqësor ka urdhëruar ndalimin e menjëhershëm të çmontimit të Uzinës së Ballshit, duke i dhënë të drejtë në këtë mënyrë naftëtarëve që kanë...