AUTHOR NAME

Ejona

4798 POSTIME
0 Komente

Operacioni “Godull”/ Arrestohen 5 persona, sekuestrohen 8000 bimë narkotike dhe 4 armë

5 persona janë arrestuar si dhe dy të tjerë janë shpallur në kërkim për akuzat: “Kultivim i bimëve narkotike kryer në bashkëpunim”, “Prodhim dhe...

Akuzat e Veliajt ndaj regjisorit/ Çipi: Do ta çoj në gjyq qenin e sulmit të Ramës

Regjisori Kastriot Çipi ka deklaruar se do të padisë për shpifje kryebashkiakun e Tiranës, Erion Veliajn. I ftuar në studion e emisionit “A Show” në...

Konsulli i nderit Përparim Kalo: Cakaj të jap shpjegim publik për dëmin që më ka shkaktuar

Menjëherë pas deklaratës së ministrit të jashtëm, Gent Cakaj se 38 konsuj të nderit përfitojnë privilegje të pajustifikuara, teksa lëvizin me makina me targa...

Sulm në Nigeri, 10 persona humbin jetën

10 persona kanë humbur jetën si pasojë e një sulmi të armatosur në një provincë në veri të Nigerisë. Zëdhënësi i policisë në Zamfar bëri...

I shpërthen granata në dorë, gjymtohet 16 vjeçari

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në fshatin Leshnicë, të Pogradecit ku një adoleshent është plagosur rëndë. Sipas policisë 16-vjeçarit me iniciale E.Ç, i ka...

Trafikonte drogë nga Shqipëria, përfundon në pranga 60 vjeçari grek

Policia greke ka sekuestruar mbi 91 kg marijuanë e cila vinte nga Shqipëria. Operacioni u zhvillua në kufirin greko-shqiptar në vendin e quajtur Mazi, Konicë...

Shkodër, shkarkohet nga detyra shefi i komisariatit

Vrasja e dy vëllezërve Astrit dhe Brahim Bilali mëngjesin e së shtunës në Shkodër është shoqëruar me lëvizje të shumta në policinë e Shkodrës. Bëhet...

Dosja 184/ Basha iu drejtohet shkodranëve: Keni ju një trafikant deputet që blen votat me Ymer Lalën

Kryetari i PD-së Lulzim Basha u shpreh në një takim me qytetarët shkodranë se duhet të largohen nga qeveria ata emra deputetësh që përmenden...

Latest news

Plas sherri për vendin e parkimit, i riu acarohet keq dhe qëllon në ajër

U konfliktuan për vendin e parkimit, kapet dhe shoqërohet nga Policia, 18-vjeçari që qëlloi në ajër me një armë të dyshuar zhurmuese. Policia e Kukësit,...

Goditi djalin me thikë, arrestohet 63-vjeçari në Tiranë

Një 63-vjeçar ka rënë në prangat e policisë së Tiranës, pasi ka goditur me thikë djalin e  tij. Ngjarja ka ndodhur ditën e djeshme pas...

“Monstra” në Shkup/ PDIU: E drejta për protestë është thelbësore në demokraci

Partia Drejtësi Integrim dhe Unitet ka reaguar për protestën kundër vendimit për rastin “Monstra” në Shkup. Përmes një reagimi, PDIU shprehet se e drejta për tubim...

Kim Mehmeti: Shqipëria duhet të dëshmojë atë që tregoi Kosova: regjimet i rrëzon vetëdija, jo pandemia!

Në komentin e tij të përjavshëm në Syri Tv, analisti Kim Mehmeti tha ndër të tjera se Shqipëria duhet të dëshmojë atë që tregoi...

Kalo: Mos bini në grackën e tollovitjeve që “politiqenët” ju ofrojnë përditë

Mjeku i njohur infeksionist, Tritan Kalo ka reaguar përmes një postimi në Facebook lidhur me situatën e krijuar. Kalo këshillon qytetarët të mos bien në...