AUTHOR NAME

Ejona

4798 POSTIME
0 Komente

Dita Kombëtare e Trashëgimisë Kulturore, Meta i kthehet shembjes së Teatrit dhe paralajmëron: Koha për drejtësi

Sot në Ditën Kombëtare të Trashëgimisë Kulturore presidenti Ilir Meta ka kujtuar shembjen e Teatrit Kombëtar dhe sipas tij të shumë vlerave unikale arkeologjike...

Ndahet nga jeta dirigjentja e parë shqiptare Rozmari Jorganxhi

Rozmari Jorganxhi, dirigjentja e parë shqiptare ndahet nga jeta në moshën 83 vjeçare. Ajo ka nisur karrierën e saj që në vitin 1959 si soliste...

Autoriteti i Lojërave të Fatit hap garën për kazinotë: 10 milionë euro për të marrë licensën

Autoriteti i Mbikëqyrjes së Lojërave të Fatit shpalli pak ditë më parë garën për dhënien e licencave për kategorinë kazino subjekteve të interesuara. Në...

PPE – maxhorancës: Zbatoni “5 qershorin” siç ratë dakord, ndryshimet e njëanshme ndikojnë në hapjen e negociatave

Partia Popullore Europiane, në mbledhjen e asamblesë së zhvilluar me videokonferencë, për të diskutuar çështje të ndryshme të Ballkanit dhe Europës, ka përmendur dhe...

Takimi FMN-BSH: Covid-19 goditi ekonominë, solli vështirësi financiare për bizneset dhe familjet shqiptare

Gjatë dy javëve të fundit, nëpërmjet rrugëve të komunikimit elektronik, përfaqësues të Bankës së Shqipërisë kanë zhvilluar bisedime të shumta e të larmishme me...

Policia sekuestroi 159 kilogram kanabis dhe e shiti, deklaroi vetëm 1 kilogram

Policia në Delhi të Indisë akuzohet se ka sekuestruar një sasi prej 159 kilogram kanabis dhe më pas e ka shitur duke dorëzuar vetëm...

Vrasja e komisarit Artan Cuku, familjarët padisin Policinë e Shtetit: Kërkojmë dëmshpërblim dhe drejtësi

Familjarët e komisarit të Vlorës Artan Cuku, i cili u vra në 8 prill 2017, kanë paditur në Gjykatën Administrative Policinë e Shtetit, pasi...

Ambasada e SHBA jep njoftimin: Nesër dita e fundit e aplikimit për hetues të BKH

Ambasada e SHBA-së njofton se aplikimet për hetues special të BKH-së përfundojnë nesër. Kush përmbush kriteret e përcaktuara të aplikojë dhe të bëjë dorëzimin e...

Humb jetën shkrimtarja dhe skenaristja e njohur Shpresa Vreto

Shkrimtarja e njohur e librave për fëmijë dhe skenaristja Shpresa Vreto nuk jeton më. Ajo ka ndërruar jetë pasditen e sotme, në moshën 76...

Mbyllet votimi i PD në Gjirokastër, kalojnë të gjithë emrat pa asnjë kontestim

Është mbyllur votimi i anëtarësisë së Partisë Demokratike në degën e Gjirokastrës për kandidatët që do të kalojnë në fazën tjetër të procesit për...

Latest news

I riu nga Roskoveci vret babain duke e goditur me shkop në kokë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mesditën e kësaj të premteje në Fier ku një 52 vjeçar ka humbur jetën pas një goditje në...

Basha nderon epopenë e UÇK: Jasharët i treguan botës se atdhedashuria është e pamposhtshme

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka nderuar epopenë e Ushtrisë Çlirtimtare të Kosovës. Në një shënim në Facebook, Basha shkruan se familja Jashari i...

Rama e konfirmon: Aeroporti i Vlorës do ndërtohet nga kompania e Behgjet Pacollit

Kryeministri Edi Rama deklaroi se kompania fituese që do të ndërtojë aeroportin e Vlorës është kompania e Behgjet Pacollit. Rama u shpreh se me shpalljen...

Celibashi kërkesë ministrisë së Brendshme: Të shtyhet afati për ID që skandojnë më 25 prill

Kreu i KQZ, Ilirjan Celibashi i ka kërkuar ministrisë së Brendshme, shtyrjen e afatit të vlefshmërisë së dokumenteve të identifikimit biometrik. “Me qëllim ushtrimin e...

PE-ja kërkon nisjen e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut

Në Komisionin për politikë të jashtme të Parlamentit Evropian janë miratuar raportet për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Me këto raporte, duke marrë parasysh...