- Advertisement -

AUTHOR NAME

Ejona

4748 POSTIME
0 Komente

“Nuk është i dëmshëm”/ Mjeku Pipero hedh poshtë lajmet franceze për Ibuprofenin

Mjeku Pëllumb Pipero në një intervistë të dhënë është pyetur nëse është e vërtetë që ibuprofeni nuk duhet marrë sepse shkakton dëm për shëndetin...

Shqiptarët rrinë si shkëmb graniti (foto)

U bë ditë që Kryeministri i vendit Edi Rama ka marrë masa ekstreme për parandalimin e përhapjes së koronavirusit në Shqipëri, duke i detyruar...

Malaj i bën thirrje qeverisë: Në Korçë 430 nxënes dhe 42 arsimtarë janë në rrezik

Ish deputetja e LSI-së, Nora Malaj nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale i bën thirrje qeverisë se shumë nxënës në zonën e Korçës janë...

Mbërrin kamioni me bombola oksigjeni, 25 pacientë tek Infektivi

Një kamion me bombola oksigjeni ka mbërritur ditën e sotme te Spitali i Infektivit në Tiranë. Oksigjeni është jetik për atë pjesë të pacientëve me...

Rama i bën thirrje shqiptarëve: Mos u ankoni, ka të tjerë në çadër me dy palë halle

Kryeministri Edi Rama në një intervistë të dhënë ka një mesazh për të gjithë shqiptarët që ndodhen në izolim. Ai ka kujtuar se ka persona...

Çausholli: Mbase kjo është Lufta e Tretë Botërore, pa armë, pa zhurmë!

Nga Arlinda Çausholli Nuk jam në karantinë sot. Aktualisht aeroporti po punon me gjysmë funksioni, sepse fluturimet janë përgjysmuar ndërsa koronavirusi është shumëfishuar në Europë....

Koronavirusi/ Gjonaj kërkesë Institucioneve të Drejtësisë: Kujdes nga mbipopullimi i burgjeve (dokument)

Ministria e drejtësisë me anë të një kërkesë i është drejtuar institucioneve të drejtësisë, Prokurorisë, KLGj dhe KLP për nxjerrjen e udhëzimeve mbi aplikimin...

OBSH thirrje Evropës: Mësoni nga Kina, të merren masa më të rrepta!

Organizata Botërore e Shëndetit i ka bërë një tjetër thirrje të rëndësishme Evropës duke i kërkuar shteteve që të shtojnë përpjekjet për të vënë...

Basha akuza Ramës: Papërgjegjshmëri që sulmon opozitën, masat që kemi propozuar janë të zbatueshme (film)

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha me anë të një video të postuar në rrjetet sociale bën thirrje që qeveria të zbatojë masat e...

Koronavirusi/ Ish-drejtori i ISHP-së: Ky është vetëm fillimi

Ish-drejtori i Institutit të Shëndetit Publik, Adrian Hoxha në një intervistë të dhënë ka folur për menaxhimin e situatës së krijuar nga koronavirusi. Ai...

Latest news

PD nis fushatën elektorale, Bardhi nga Kukësi: Votimi nga anëtarësia, hapi i madh i fitores së zgjedhjeve

Sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazment Bardhi u shpreh se PD e nisi fushatën me një hap të madh për fitore të thellë të...

Moti i keq, pezullohet lundrimi në Vlorë

Ashtu siç ishte parashikuar, moti i keq ka përfshirë vendin gjatë kësaj të premteje dhe pritet të vijojë edhe nesër. Nisur nga rrethanat e krijuara...

Shenja plumbash kudo, brenda shtëpisë ku Lefter Zhidru luftoi me policinë (Film)

I ngjajnë një skenë të vërtetë lufte pamjet nga brenda shtëpisë së Lefter Zhidrut, në të cilën ai u përplas me armë një ditë...

Naftëtarët e Ballshit paralajmërojnë grevë urie

Naftëtarët e Ballshit i janë rikthyer protestave për shkak se nuk kanë marrë asnjë zgjidhje, për pagat dhe rikthimin në punë. Ata theksojnë se prej...

Dhunë dhe divorce, psikologët: Shkatërrimi i familjes Zhidru, rrënjët në mentalitetin e shoqërisë (Film)

Lefter Zhidru, i cili u ekzekutua nga RENEA ditën e djeshme në Elbasan pasi lëndoi dy të rinj dhe terrorizoi një lagje të të...
- Advertisement -