AUTHOR NAME

Ejona

4798 POSTIME
0 Komente

I kërkuar prej vitesh/ Arrestohet i riu në Tiranë, në gusht bërri sherr me djemtë e deputetit socialist

27-vjeçari Ladjen Kadilli i shpallur prej vitesh në kërkim për tentativë për vrasje ka rënë në prangat e policisë. Ai u kap në Unazën e...

Manastirliu: Nesër nis vaksinimi për gripin! Ja kush do të vaksinohen të parët

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu ka deklaruar se nga dita e nesërme do të nisë vaksinimi për gripin. E ftuar në emisionin “Open”, ajo u...

Nxorri sekretin hetimor, si u pezullua nga detyra kreu i OFL

Ditën e djeshme, Artan Shkëmbi kreu i task forcës “Forca e Ligjit” u pezullua nga detyra. Urdhri për pezullimin e tij mban firmën e drejtorit...

BE shton katër vende të tjera në listën e kuqe të Covid-19

Qendra Europiane për Parandalimin dhe Kontrollin e Sëmundjeve (ECDC) i ka shtuar listës së zonave të kuqe edhe katër vënde të tjera. Holanda, Islanda, Danimarka...

Mbyllet banka e nivelit të dytë në Vlorë, punonjësi i infektuar me Covid-19

Inspektorati Shtetëror Shëndetësor ka mbyllur bankën e nivelit të dytë në Vlorë si pasojë e një punonjësi të infektuar me koronavirus. Raportohet se u është...

Mbyllet restoranti i famshëm i Nusret, nuk respektoi rregullat anti-Covid. I fundit që darkoi nga shqiptarët ishte Vangjush Dako

Vetëm pesë ditë pasi kishte hapur restorantin e tij të ri në Boston, Salt Bae e shefit të guzhinës Nusret, i njohur gjerësisht për...

Biznesmeni u gjet i vdekur në vilën e tij, zbulohet e vëreta tronditëse

Detaje shokuese janë zbuluar nga vetëvrasja e biznesmenit Eugert Lazaj rreth një muaj më parë, i cili u gjet i vdekur në vilën e...

I dënuar me 1 vit e 3 muaj burg për mashtrim, vetëdorëzohet deputeti i Kosovës

Deputeti i Kosovës Etem Arifi i dënuar me 1 vit e 3 muaj është dorëzuar në Qendrën e Paraburgimit në Prishtinë. Lajmin e ka konfirmuar...

Hetimi për prishjen e Teatrit, SPAK merr në pyetje të dyshuarit

SPAK ka nisur të marrë në pyetje personat që po hetohen për prishjen e Teatrit Kombëtar. SPAK bashkoi në një çështje 6 kallëzimet e Aleancës...

‘Roli juaj jo vetëm edukimi’, Manastirliu thirrje mësuesve: Ruani shëndtin tuaj dhe të fëmijëve

Ministrja e Shëndeësisë, Ogerta Manastirliu u është drejtuar mësuesve të zbatojnë masat e Covid-19. Manastiliu e cilëson rolin e mësuesit të pazëvendësueshëm për edukimin e...

Latest news

Mjeku apel kolegëve: A duhet ndryshuar protokolli në spitale për familjarët e personave me aftësi ndryshe?

Mjeku Odri Qejvani nëpërmjet rrjeteve sociale ka bërë apel duke ju drejtuar kolegëve të tij në lidhje me rastin e një pacienteje 17 vjeçare...

COVID-19 i merr jetën skenaristit dhe regjisorit të mirënjohur Kujtim Gjonaj

Regjisori dhe skenaristi i mirënjohur Kujtim Gjonaj është ndarë nga jeta ditën e sotme në moshën 74 vjeçare. Karriera e tij e pasur si regjisor...

Tragjedi në Mesdhe/ 20 migrantë të zhdukur, 100 të shpëtuar

Gati 100 migrantë në rrugën e tyre për në Evropë u shpëtuan sot në brigjet e Libisë, ndërsa njëzet u zhdukën në Mesdhe. Migrantët, kryesisht...

Prioriteti i çështjes Çame/ Idrizi në takim virtual me kryetarin e VATRËS

Kryetari i Federatës Pan Shqiptare të Amerikës VATRA, z. Ahmet Xhafo zhvilloi një takim virtual me kryetarin e Partisë për Drejtësi, Integrim dhe Unitet...

“Nuk kemi siguri rrugore”, eksperti Hoxha: Stafi duhet të kualifikohet! Nga roje, përfundojnë shefa

Eksperti i Sigurisë Rrugore, Gëzim Hoxha gjatë një interviste të dhënë u shpreh se në vendin tonë nuk ka autoritete të posaçme për sigurinë...