AUTHOR NAME

Enkel Demi

33 POSTIME
1 Komente

The latest trick

Nga Tom Kuka Në 11 janar 1986 ra borë. Për të parën herë shihja atë lloj bukurie para banesës tonë popullore. Unë jetoja në katin...

Pritet ndërhyrja e Edi Ramës/ Erdogan kërcënon Mitsotakis: Mos më sfido! Njihe mirë çmendurinë turke!

Presidenti turk Rexhep Taip Erdogan i është drejtuar sot me një mesazh të ashpër kryeministrit grek, Kyriakos Mitsotakis, gjatë një fjalimi para anëtarëve të...

Edi Rama i hedh benzinë zjarrit: Ta harrojnë dorëheqjen e Ardi Veliut!

Nuk i është dashur shumë që të kalojë nga fjalimet patetike dhe të mirësjellshme të një dite më parë, tek arroganca e sundimtarit. Me një...

Studentët sot protestë para Ministrisë së Arsimit dhe Shëndetësisë

Sot, në orën 10:00 studentët kanë paralajmëruar një protestë para Ministrisë së Arsimit kundër mbylljes së universiteteve dhe kundër mësimit online. Siç njoftohet nga vetë...

Rritja e rasteve me COVID-19/ Universitetet mësim online një muaj, gati mbyllja e ish-“Bllokut” (film)

Kryetarja e Komitetit të Ekspertëve, Mira Rakacolli ka njoftuar masat shtrënguese të vendosura nga autoritetet shëndetësore pas rritjes së rasteve të reja me koronavirus...

Marrëveshja garanton daljen e Serbisë në Adriatik. Atë që serbët nuk e fituan me luftë, e marrim me lobim nga Donald Trump. Po Edi...

Pika e tretë e marrëveshjes Kosovë-Serbi thotë: “Për më tepër, të dy palët do të angazhohen të gjejnë zgjidhje të përbashkët për  opsionet për...

Nostalgjia është rock n’roll

Nga Tom Kuka Kozeta është një vajzë që ka mbetur e lidhur me vargonjtë e nostalgjisë. Më shkroi dhe më thotë që do një farë...

Skandal në Kakavijë, efektivi favore seksuale në këmbim të kalimit ilegal në Greqi. Përjashtohet nga policia (film)

Mbrëmjen e djeshme një punonjës i Policisë së Shtetit, me detyrë në pikën e kalimit kufitar në Kakavijë, Gjirokastër, është denoncuar nga një emision...

Edi Rama e thotë shkoqur që i duhej toka: Teatrin do e bëjmë identik në vend tjetër

Kryeministri e tha hapur në Kuvend, se godina e Teatrit ka qenë për së mbari, prandaj do e ndërtoj identike në vend tjetër, por...

Latest news

Negociatat/ Zaev: Përmbushëm të gjitha kushtet për fillim të bisedimeve

Kryeministri Zoran Zaev në hapjen e Forumit të Parë Ekonomik tha se Maqedonia e Veriut  ka komentuar vendimin e djeshëm të ministrave evropiane. Zaev në...

Bie nga lartësia duke punuar, 59-vjeçari nga Korça dërgohet me helikopter drejt Tiranës

Një 59-vjeçar është plagosur rëndë në Korçë, pasi ka rënë nga lartësia duke punuar. Sipas informacioneve nga policia bëhet e ditur se një shtetas i...

Greqia “ngrin” Marrëveshjen e Prespës, Shqipëria dhe RMV mbeten te “dera”

Një postim në Instagram i kryeminsitrit të Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev ka shkaktuar reagime të ashpra nga diplomacia greke duke shkuar deri aty...

KQZ zyrtarizon mandatet e 25 Prillit, si bëhet shpërndarja e deputetëve (film)

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve në mbledhjen e thirrur ditën e sotme zyrtarizon mandatet e 25 Prillit për kandidatët dhe partitë politike. Kreu i qeverisë Edi...

Zgjedhjet vendore të 30 qershorit/ Kushtetuesja s’pranon Pjerin Ndreun dhe Erion Veliajn, rrëzon dy kërkesat

Nis shqyrtimi i padisë për zgjedhjet vendore të 30 qershorit. Shoqata e Autonomisë Vendore, e drejtuar nga kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj, kërkoi që...