AUTHOR NAME

Ejona

4633 POSTIME
0 Komente

Ministri gjerman De Maiziere: Mbulimi i fytyrës nuk ka vend në shtetin tonë

Ministri i brendshëm gjerman, Thomas de Maiziere, ka kërkuar ndalesë të pjesshme të mbajtjes së ferexhesë nëpër institucione publike. Për mediat ai është shprehur...

New Jersey, përplasen dy auotobusë, vdes një pasagjer

Një aksident i frikshëm ka ndodhur në New Jersey ku dy autobusë janë përplasur me njëri tjetrin e si pasojë ka humbur jetën një...

“Airlander 10”, një zbulim i jashtëzakonshëm britanik

Britani, anija më e madhe fluturuese në botë “Airlander 10” ka realizuar me sukses fluturimin e parë. Fluturimi i parë dhe i shkurtër i...

Muharrem Rama: Nuk jam dënuar asnjëherë

Muharrem Rama, kandidati i koalicionit të majtë për Bashkinë e Dibrës, në formularin e publikuar online të KQZ-së ka vetëdeklaruar se nuk është dënuar...

Dhurata Çupi, deputetja më e re në Kuvend

Dhurata Bajram Çupi do të jetë deputetja më e re në Kuvendin e Shqipërisë Komisioni Qëndror i Zgjedhjeve i dha sot mandatin e deputetes zonjës...

Lame: Ftoj emigrantët të mbyllin proçedurat e legalizimeve

Kreu i ALUIZNI-t, Artan Lame në një konferencë për shtyp u kërkoi qytetarëve që jetojnë në Shqipëri t’u japin mundësi emgrantëve të mbyllin proçeduarat...

SHBA, avioni bën ulje emergjente, 24 të plagosur

Një avion i JetBlue nga Bostoni në Sacramento është drtyruar të bëjë një ulje emergjente në Dakotan Jugore. Fluturimi429 i JetBlue ka hasur turbulence...

Arrestohet italianja në portin e Vlorës, udhëtonte me makinë të vjedhur

Policia ka ndaluar dhe arrestuar në portin e Vlorës një shtetase italiane e cila ka tentuar të futet në vendin tonë me një automjet,...

Reforma në drejtësi, Apeli i Unionit të Gjyqtarëve: Vettingu të mos përdoret si mjet presioni

Unioni i Gjyqtarëve të Shqipërisë përshendeti hyrjen në fuqi të ndryshimeve kushtetuese dhe ftoi forcat politike ta votojnë sa më parë të jetë e...

Latest news

Thyen orën policore dhe lejuan muzikën, gjobiten 3 biznesmenë në Durrës

Policia vijon monitorimin e lokaleve që organizojnë aktivitete me muzikë jashtë orarit të përcaktuar për mbyllje në kundërshtim me masat anti-Covid. Uniformat blu bëjnë me dije se...

Pas trafikut të rënduar, 5 makina përfshihen në aksident në Lezhë

Një aksident është regjistruar ditën e sotme në Lezhë. Pesë makina janë përplasur njëra pas tjetrës, ndërsa nuk dihet nëse ka të lënduar. Kujtojmë se ditën...

2 shtete futen në listën e zezë të Zvicrës, zbuloni nëse bën pjesë Shqipëria dhe Kosova

Qeveria federale ka publikuar sot një listë të re e cila tregon se cilat shtete konsiderohen vende me rrezik për Zvicrën. Me këtë rast...

Përhapja e variantit Delta, Greqia rrezikon mbylljen e ishujve turistikë

Autoritetet greke po mendojnë vendosjen e kufizimeve të reja madje dhe mbylljen e disa ishujve turistikë në vend. Shkak për këtë është rritja e...

Thyen orën policore dhe lejuan muzikën, gjobiten 3 biznesmenë në Durrës

Shërbimet e Policisë vijojnë monitorimin e lokaleve që organizojnë aktivitete me muzikë jashtë orarit të përcaktuar për mbyllje në kundërshtim me masat anti-Covid. Uniformat blu...