AUTHOR NAME

Bruna Fa

715 POSTIME
0 Komente

Kosova merr vendimin drastik për zyrtarin e lartë serb, shkak deklaratat provokuese

Prishtina i ka ndaluar hyrjen drejtorit të Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Petar Petkoviç, për shkak të siç thuhet, pavarësisht se ai...

Ervin Salianji nxjerr dokumentin: Dosja e tij qëndron në SPAK! Ky ministër i Ramës duhet të dalë sa më parë para drejtësisë

Deputeti i PD Ervin Salianji ka komentuar riemërimin në detyrë të ministrit të Mbrojtjes Niko Peleshi. Salianji shkruan se Peleshi sot nuk duhet të ishte...

Ronaldo rrëmben çmimin “Guiness”, thyen çdo lloj rekordi si golashënuesi më i mirë në histori

Cristiano Ronaldo vazhdon të shkëlqejë me përfaqësuesen e Portugalisë. CR7 realizoi dy gola në fitoren e kombëtares luzitane ndaj Irlandës e vlefshme për eliminatoret e...

Është apo jo i dëmshëm? Çfarë iu ndodh nëse gëlltisni pa dashje një çamçakëz

Megjithëse çamçakëzi është krijuar për t’u përtypur dhe jo gëlltitur, në përgjithësi nuk është i dëmshëm nëse gëlltitet, sipas “Mayo Clinic”. Mund të keni dëgjuar...

Fuga komenton qeverinë “Rama 3”: Shumica e të emëruarve nuk kanë lidhje me fushën

Akademiku Artan Fuga tha se nga pikëpamja sociologjike qeveria e re “Rama 3” nuk është përfaqësuese e strukturës së shoqërisë në tërësinë e saj. Duke...

101 vjetori i luftës së Vlorës/ Deputetët e PS braktisin homazhet 

Përkujtimi i 101 vjetorit të luftës së Vlorës, bën bashkë Partinë Demokratike me drejtues të majtë institucionesh. Ndërsa deputetët e majtë braktisën homazhet. Sot, në...

Rrushi i bardhë apo i zi? Mësoni cili është më i shëndetshëm

Ndonëse të kufizuara, studimet tregojnë se rrushi në përgjithësi dhe ai i ziu në veçanti janë burime të shkëlqyera të melatoninës. Rrushi është rritur mbi...

ARRSH del me njoftimin e rëndësishëm, tregon si do të bëhet qarkullimi i automjeteve në sheshin ‘Shqiponja’ duke filluar nga nesër

Autoriteti Rrugor Shqiptar ka dalë me një njoftim të rëndësishëm në lidhje me skemën e lëvizjes së automjeteve në rreth-rrotullimin “Shqiponja” pas hapjes së...

“SHBA po i filtron në Shqipëri, ata vijnë nga…”, Spartak Ngjela plas ‘bombën’ për afganët e strehuar në vendin tonë

Avokat Spartak Ngjela ka dalë me një deklaratë të fortë në lidhje me afganët që kanë mbërritur në vendin tonë. Ngjela tha për emisionin...

Përplasen 3 automjete në autostradën Tiranë-Durrës, pasagjerja tansportohet për në spital

Një aksident ka ndodhur ditën e sotme në autostradën Tiranë-Durrës, ku si pasojë janë përplasur me njëra-tjetrën 3 automjete. Si rrjedhojë e përplasjes së fortë,...

Latest news

Me qese akulli në tendinën e Akilit, dëmtimi i Ibra-s frikëson tifozët

Ibrahimovic u largua nga fusha në minutën e 25′ të takimit Milan-Juventus. Ai u detyrua të zëvendësohej për shkak të një problemi duke habitur...

Vijon acari, e marta shënon ditën më të ftohtë, moti ‘zbutet’ të premten

Dita e martë pritet të jetë dita më e ftohtë e javës dhe e muajit. Nesër temperaturat do të vijojnë të zbresin, por të...

A po mendonte për Çelsin teksa krijonte panik në mbrojtjen e Sitit? Ja si përgjigjet Broja

Armando Broja ka qenë i jashtëzakonshëm në ndeshjen ndaj Mançester Sitit. Madje Broja ka marrë komplimente edhe nga Pep Guardiola i cili vlerësoi sulmuesin...

Aksident në Vlorë, “Benzi” përplaset me motorin

Një aksident ka ndodhur këtë mbrëmje në rrugën Kosova në Vlorë. Burime zyrtare të policisë bëjnë me dije se automjeti tip “Benz” me drejtues shtetasin...

Pushteti që po kafshon futbollin me dhëmbët e Veliajt!

  Velaj vijon të godasë. Sot hodhi një tjetër hap dhe tregoi dhëmbët, jo ato për inceneratorët, as ato për ish-kompleksin “Dajti”, as ato të...