AUTHOR NAME

Bruna Fa

709 POSTIME
0 Komente

Fitoi Lotarinë Amerikane, shqiptarit i ndodh ajo që nuk e priste, ja si “e fundosën” sa doli nga Ambasada e SHBA në Tiranë

Të fitosh Lotarinë amerikane do të thotë një jetë e re. Lotaria amerikane është ëndrra e përvitshme e shumë qytetarëve. Edhe për 40-vjeçarin nga Gjirokastra...

Basha i përgjigjet Berishës për Suel Çelën: Këta kriminelë që e kanë vendin pas hekurave…

Kreu i PD, Lulzim Basha ka deklaruar se denoncimet e tij ndaj Suel Çelës datojnë që nga viti 2015 e deri në zgjedhjet e...

Varianti “Omicron”, Silva Bino: Simptomat dhe rreziku që kanoset

Shefja e Departamentit të Epidemiologjisë në ISHP, Silva Bino gjatë një emisioni televiziv foli për variantin e ri të koronavirusit, Omicron. Bino thekson se rreziku...

“Kemi sindromën e Stokholmit”, Arjan Curri: Edhe ish-ministrat që mund të jenë zhytur thellë në korrupsion, i lëmë aty ku janë

Analisti Arjan Curri ka komentuar paketën e propozimeve për dekomunistizimin. Për Arjan Currin, politika shqiptare mban ende në gjirin e saj bij të komunizmit...

Kryetari i ‘Vatra Michigan’ e zbulon për herë të parë : “Hatërmbetja” që kemi me kryeministrin Rama

Kryetari i Federatës pan-shqiptare Vatra dega Michigan, Mondi Rakaj, ka sqaruar një ‘hatërmbetje’ me Kryeministrin Edi Rama. Ai thotë se ish-kryetari i Vatrës e...

“Berisha nuk do të jetë në krye të PD-së”, Rudina Hajdari jep mesazhin e fortë

Ish-deputetja e PD-së Rudina Hajdari ka komentuar zhvillimet e fundit politike. Ajo ka thënë se nuk e sheh Berishën as në krye të PD-së...

“FBI ka prova të mjaftueshme për ta dënuar Sali Berishën”, Alfred Cako nxjerr prapaskenat e forta, del edhe kundër Spartak Ngjelës

Konspiracionisti Alfred Cako ka komentuar zhvillimet e fundit në politikën shqiptare. Ai ka dalë kundër analizës së avokatit Spartak Ngjela, se FBI ka materiale të...

Moti bën kthesën e madhe, çfarë na pret ditën e mërkurë

Temperaturat kanë filluar të ulen dhe një qendër ciklonike e pasur me lagështi gjendet në Itali. Gjatë mbrëmjes pritet të qendra ciklonike nga Italia...

Del fotoja, ky është ish-kryetari i Komunës së Velipojës që u qëllua me armë, mori plagë në shtyllën kurrizore

Të shtëna me armë zjarri janë raportuar mbrëmjen e kësaj të hënë në qytetin e Shkodrës, ku është plagosur një person. Mësohet se i plagosuri...

Plas arma në Shkodër, plagoset ish-kryetari i Komunës së Velipojës

Pashko Ujka, ish-kryetari i Komunës së Velipojës është plagosur me armë zjarri silenciator pasditen e sotme në qendër të qytetit të Shkodrës. Burimet paraprake bëjnë...

Latest news

Përplasen dy automjete në Krujë, 26 vjeçari transportohet në spitalin e Traumës

Një aksident është regjistruar ditën e sotme në Krujë. Drejtuesi i automjetit E.K., ka përplasur automjetin me drejtues 26-vjeçarin L.K. 26-vjeçari është transportuar në spitalin...

Shpërndante drogë në zona të ndryshme të Tiranës, arrestohet 21-vjeçari. Sekuestrohet kanabis dhe kokainë, ja sa i shiste dozat

Policia e Tiranës ka goditur një tjetër rast të veprimtarisë kriminale në fushën e narkotikëve duke arrestuar një 21-vjeçar që shpërndante lëndë narkotike në...

Vijon situata problematike nga reshjet e dëborës në Skrapar, 4 fshatra pa drita prej më shumë se 2 ditësh

Vijon të jetë problematike situata nga reshjet e dëborës në Skrapar. Reshjet e pandërprera gjatë gjithë natës kanë shkaktuar probleme me lëvizjen e automjeteve...

U arrestua për vrasjen e ish deputetit, babai i Marjan Kolës: Të lirohet, nuk ka prova

Këtë të shtunë kanë reaguar familjarët e Marjan Kolës, i cili është arrestuar si bashkëpuntor në vrasjen e ish-deputetit Pashko Ujkan në Shkodër. Familjarët kërkojnë...

Messi: Ndonjëherë do të doja të kaloja pa u vënë re, me CR7 mbajtëm konkurrencën gjatë

Leo Messi arriti një moment historik të hënën e kaluar që mund të mos e shohim më në historinë e futbollit. Ylli argjentinas mori Topin e Artë...