- Advertisement -

AUTHOR NAME

Alma Kodra

799 POSTIME
0 Komente

Studimi: Po jetojmë në Epokën e Plastikës

  Nga qeset e supermarketeve deri tek CD-të, të prodhuara nga dora e njeriut, kanë kontaminuar tashmë me mbeturina gjithë globin. Plastika po bëhet një...

“Mund të të ndodhë dhe ty”,  paralajmërimi i 24-vjeçares që po vdes

  “Kjo gjë mund të ndodhë dhe ty sepse më ndodhi mua”. Një vajzë e re vetëm 24 vjeç e cila po vdes nga kanceri...

Gjithçka që duhet të dini për kollën…por keni frikë të pyesni

  Kollitja në përgjithësi është një gjë e mirë: është një veprim refleks që mban rrugët e frymëmarrjes të pastra nga mukusi, pluhuri, tymi dhe...

Adele u thotë “Hello” klubit një-miliardësh në youtube

  Video e këngëtares britanike, Adele, “Hello”, pjesë e albumit "25" është bërë videoja që ka arritur në një kohë rekord 1 miliard shikime në...

Teatri i Operas nis shfaqjet me “Rigoleton”

Tragjedia e Rigoletos, lolos së pallatit dhe të bijës së tij, Xhildës, hap stinën artistike të Teatrit Kombëtar të Operës dhe Baletit. Një nga...

“Tri motrat” e Çehovit, pas një shekulli në Teatrin Kombëtar

Kryevepra e dramaturgut rus, Anton Çehov, ngjitet për herë të parë në skenën e Teatrit Kombëtar 115 vjet pasi u shkrua dhe u vu në...

Denoncimi; Kisha dhe xhamia nën ujë

Forumi për Mbrojtjen e Trashëgimisë ka denoncuar dy raste flagrante për dy kulte monumentale në vend. Bëhet fjalë për rrënimin nga përmbytjet të një...

Datëlindja e 80-të, Ministria shpall “Vitin e Kadaresë”

Ministria e Kulturës ka vendosur që në përvjetorin e 80-të të shkrimtarit Ismail Kadare do të organizojë aktivitete për gjatë gjithë vitit duke e...

“Ne kemi kapur raketa me grep”, një libër për çastet dramatike të jetës

  Një vajzë e re e dehidratuar  është ulur para një pike karburanti në Death Valley. Po kur,  papritur, përpara saj shfaqet një indian që...

Latest news

Lajthit Sandër Lleshaj: Ju mos u mërzisni, nuk shembet Shqipëria nga 3-4 të vrarë

Duke folur për gazetarët nga Gjirokastra në lidhje me vrasjet, atentatet në Shqipëri të ndodhura ditët e fundit, Lleshaj është shprehur se nuk shembet...

Urdhëri i peshkut/ Ambasadorja Yuri Kim po bëhet komike: Meta e Ruçi të punojnë urgjentisht për ngritjen e Gjykatës Kushtetuese brenda 2020-ës

Dikush duhet t’i thotë ambasadores amerikane që prej kohësh është bërë qesharake, teksa me të vetën “jep urdhëra”, por nuk është se ia fërshëllen...

8 viktima dhe 144 raste të reja me COVID-19 në Maqedoninë e Veriut

Në 24 orët e fundit në Maqedoninë e Veriut  8 pacientë me COVID-19 kanë humbur jetën. Ministria e Shëndetësisë bën me dije së në 24...

Katër të vdekur dhe 57 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik ka njoftuar se në 24 orët e fundit kanë vdekur katër persona dhe se janë regjistruar 57 raste të...

Katër raste të reja me Covid-19 në Vlorë, një prej tyre punonjës në Universitet

Katër raste të reja me koronavirus janë konfirmuar ditën e sotme në Vlorë. Raportohet se një prej tyre është staf në Universitetin Ismail Qemali. Ndërsa...
- Advertisement -