- Advertisement -

AUTHOR NAME

Alma Kodra

799 POSTIME
0 Komente

Ahmetaj premton rritje pensionesh në Korrik

Ministri i Financave Arben Ahmetaj premtoi rritjen e pensioneve gjatë muajit korrik, por nuk tha se sa do te rriten. "Ne traditën do ta vazhdojmë ku duhet...

12 sekrete që çdo njeri duhet t’i dijë në kuzhinë

Vezë në tre mënyra Mësoni se si të përgatisni vaktin më të shpejtë dhe më të thjeshtë për veten dhe familjen tuaj: vezët. Tre mënyrat...

Statistikat, është ulur numri i grave shtëpiake në Shqipëri

Numri i grave shtëpiake në Shqipëri sipas INSTAT ka pësuar rënie në 2015, me rreth 9.2 %, krahasuar me një vit më parë… Në të...

Fabula e këngës Macarena do t’ju shkatërrojë kujtimet e viteve ’90

Dueti spanjoll pop Los del Río e publikoi hitin në vitin 1994. Që nga ajo kohë, ritmi dhe lëvizjet e kërcimit emblematik kanë qenë...

Jeni të fiksuar pas pastërtisë? Kjo kuzhinë prej xhami është për ju

  E imagjinoni një transparencë totale? Ajo mund të ishte në një kuzhinë prej xhami. Kjo kuzhinë është projektuar për ekspozitën e arkitekturës në Bienalen...

Çmimi Kadare/ Inxhinieri i kompjuterave fiton 10 mijë euro me librin me novela

Shkëlqim Çela u shpall fitues mes shtatë pretendentëve për Çmimin letrar të prozës shqipe qe akordohet nga Fondacioni Mapo. Ne fazen finale  konkurruan autorë si...

“The Economist”: Ermonela Jaho, ëngjëlli i zjarrtë i operas

Ermonela Jaho, ëngjëlli i zjarrtë i operas është titulli i prestigjiozes  “The Economist” , një tjetër media boterore që kërkon t’i paraqesë publikut historinë  këngëtares...

Infeksionet në sy, shenjë edhe për praninë e sëmundjeve të tjera

Suzana Zhuka, mjeke okuliste pranë Poliklinikës së Specialiteteve Nr. 3 në Tiranë, shpjegon se kur konjunktivitet, infeksionet e syve, zgjasin për një kohë të...

17 vjeçarja shqiptare  në vendin e dytë në botë me shpikjen e saj

  Esli Belshi vjen nga nje familje me vlera qytetare, te emancipuar dhe arsimuar. I ati është mjek i njohur dhe nëna e saj mësuese...

Lista/ Nga 1 qershori, ja cilat janë barnat e rimbursueshme

Miratohet lista e re e barnave me rimbursim, e cila do të nisë të zbatohet duke nisur nga 1 qershori. Mësohet se në listën...

Latest news

Naftëtarët e Ballshit paralajmërojnë grevë urie

Naftëtarët e Ballshit i janë rikthyer protestave për shkak se nuk kanë marrë asnjë zgjidhje, për pagat dhe rikthimin në punë. Ata theksojnë se prej...

Dhunë dhe divorce, psikologët: Shkatërrimi i familjes Zhidru, rrënjët në mentalitetin e shoqërisë (Film)

Lefter Zhidru, i cili u ekzekutua nga RENEA ditën e djeshme në Elbasan pasi lëndoi dy të rinj dhe terrorizoi një lagje të të...

“Yuri Kim shkoi në Theth me 13 bodyguard”, zbulohen destinacionet e preferuara të shqiptarëve

Turizmi është një nga sektorët më të prekur nga pandemia. Këtë vit ndryshe nga herët e tjera, ky sezon i gjeti shqiptarët brenda kufijve....

KPA shkarkon nga detyra prokuroren Donika Prela

KPA shkarkon nga detyra prokuroren Donika Prela. Mësohet se në seancën e sotme nuk ishte e pranishme Donika Prela dhe as avokati i saj. KPA...

Kryefamiljari kthehet në shtëpinë e dëmtuar nga tërmeti: Jam invalid, nuk rrihet në çadër

Klodian Luku, banor në Shijak, bashkë me 16 anëtarët e tjerë të familjes së tij, kanë jetuar në dy çadra të ngushta që pas...
- Advertisement -