- Advertisement -

AUTHOR NAME

Alma Kodra

799 POSTIME
0 Komente

Eda Zari paditet në gjykatë nga e ëma: Më ka dhunuar!

Zhane Zari akuzon në gazetën “Panorama” të bijën, këngëtaren Eda Zari, për falsifikim dokumentesh në marrjen e pronave të familjes, ku pjesëtarë janë edhe...

Adele godet me këtë mesazh: “Hiqe atë dreq telefoni, shijo jetën reale!”

“Dua t’i them kësaj zonjës, mjaft më filmove me atë kamera sepse unë jam këtu në jetën reale. Mund ta shijosh live dhe jo...

Francë/ Ismail Kadare merr dekoratën “Komandant i Legjionit të Nderit”

Presidenti francez i dorëzoi sot personalisht shkrimtarit shqiptar Ismail Kadare dekoratën "Komandant i Legjionit të Nderit", më e larta e Republikës franceze. Presidenti François Hollande...

Vrasja e mëngjesit, policia arreston autorin

Policia ka arrestuar autorin e vrasjes së 55-vjeçarit, Luan Koprecka në Kombinat, ngjarje që ndodhi sot në mëngjes. I arrestuari është Alban Hyka, i cili ka pranuar...

Brexit, ndryshimi i madh mes deklaratave të Ramës e Cameron

 Emri i Shqipërisë u përfshi rastësisht në debatin për Brexit, daljen e Britanisë nga BE,  por çfarë mendojnë dy kryeministrat e vendeve për këtë...

De Biazi “kërcënon” Ramën: Unë për kryeministër

Trajneri i përfaqësueses shqiptare, Xhani De Biazi, është i ndërgjegjshëm për famën që ka në vendin tonë. Në një intervistë për “World Soccer”, të publikuar...

Rregullim i ri për transportin urban

Nga 1 janari, sistemi i transportit ndërmjet qyteteve do të ndryshojë. Për sistemimin e këtij transporti, që ka qenë jo pak në kaos do...

Presidenti dhe kryebashkiaku përfshihen në debat për një kënd lojërash

    Parku i lojërave që po ndërtohet tek Liqeni Artificial ka përfshirë në debat Presidetin e Republikës, Bujar Nishani dhe kryetarin e bashkisë më të...

Mbytet në Sarandë një turist polak

Policia e Sarandës ka njoftuar sot se një turist humbi jetën ndërsa lahej në një pishinë. Ngjarja ka ndodhur në lagjen nr.1 rreth orës 14:27 minuta...

Dasma e gëzueshme e Eva Longoria-s

Eva Longoria u martua në një ceremoni që mediat e kanë cilësuar gazmore. Aktorja latine u bë gruaja e miliarderit Meksikan Jose Antonio Baston. Në një intervistë të...

Latest news

Eurodeputetët e BE letër kryeministrit Rama: Turku Selami Simsek të mos ekstradohet, do ndikojë në integrimin e Shqipërisë

Eurodeputetja Ramona Strugariu shkruan në Twitter si i ka dërguar një letër zyrtare kryeministrit Edi Rama dhe i kërkon që shtetasi turk Selami Simsek...

Lajthit Sandër Lleshaj: Ju mos u mërzisni, nuk shembet Shqipëria nga 3-4 të vrarë

Duke folur për gazetarët nga Gjirokastra në lidhje me vrasjet, atentatet në Shqipëri të ndodhura ditët e fundit, Lleshaj është shprehur se nuk shembet...

Urdhëri i peshkut/ Ambasadorja Yuri Kim po bëhet komike: Meta e Ruçi të punojnë urgjentisht për ngritjen e Gjykatës Kushtetuese brenda 2020-ës

Dikush duhet t’i thotë ambasadores amerikane që prej kohësh është bërë qesharake, teksa me të vetën “jep urdhëra”, por nuk është se ia fërshëllen...

Manastirliu: Rritja e pagave për personelin shëndetësor realitet së shpejti

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, ka deklaruar se rritja sinjifikative e pagave për të gjithë personelin shëndetësor do të bëhet realitet së shpejti”. Gjatë inspektimit...

Themeluesi i antropoligjisë greke, Kumar: Duam apo s’duam ne, me shqiptarët kemi një gjak (film)

Arvanitasi i famshëm Aristidh Kola argumentonte në studion televizive greke praninë e shqiptarëve në historinë e shtetit grek. “Themeluesi i madh i Antropologjisë Greke, Kamuri,...
- Advertisement -