AUTHOR NAME

Alma Kodra

799 POSTIME
0 Komente

Monologu i Dinjitetit (film)

Më falni, çfarë të bëja më thua ti? Ah të gjeja një të fortë, një të madh…P.sh një politikan apo pushtetar edhe të mbrohesha nga...

Byreku me lakra dhe lek, tradita e Novruzit

Sipas traditës së kësaj feste fetare që festohet kryesisht nga bektashinjtë, por  dhe nga të gjithë shqiptarët, është byreku me lakra. Ky byrek simbolizon...

17 skulptura moderne prej guri e metali që do t’i dashuroni

  Ndërsa udhëton është e vështirë të mos vërehet veprat e artit të krijuar nga skulptorët e talentuar modernë nga guri thjeshtë dhe metali. Ja...

Ditëlindja përrallore e Angela Martinit në ishujt Maldive (video0

E përfolur për jetën luksoze, por edhe për lidhjet e dashurisë, modelja e njohur Angela Martini, pak ditë më parë ka bërë publike lidhjen...

Et’hem Ramadani: Përmes meditimit, njeriu ka fuqinë të ndryshojë gjithçka

  Et’hem Ramadani, një nga biznesmenët më të suksesshëm në Europën Qendrore dhe tashmë një misionar për rëndësinë e Meditimit, ishte i ftuar në një...

Bukuria kalon edhe nga pjata- 12 ushqimet që na zbukurojnë

Një ushqyerje e shëndetshme ju lejon të merrni të gjithë elementet e nevojshëm për një lëkurë të bukur, për thonj rezistent dhe flokë të...

Plazhet e pashkelura të Karaburunit (Foto)

Fotografi Fation Plaku në një set fotosh të mrekullueshme ka sjellë pamje nga plazhet e Gadishullit të Karaburunit në Vlorë. Plazhe dhe shpella mahnitëse...

Pulë e marinuar me kos

Pulë e marinuar me kos (pa gluten) receta që do t'jua bëjë darkën apo drekën super të shijshme Copat e pulës ose vetëm kofsha pule i...

Një pjatë djathrash për të vrarë Verën

Kjo mund të jetë pjata me djathra  më epike verore e të gjitha kohërave. Ajo ka turshi luleshtrydhesh plus barishte të pjekura dhe domate qershi! Ju mund të...

Verë Sangria me shegë e mollë jeshile

  Përbërësit 1 (750 ml) shishe verë të  kuqe Sangria 1 mollë, e qeruar e prere ne feta 1 portokall, me feta ose katrore Farat e nje shege 1/2 filxhan lëng...

Latest news

Ndërron jetë prokurori që po hetonte vjedhjen e 2.1 mln eurove nga Thesari i Shtetit në Kosovë

Ka ndërruar jetë prokurori i Prokurorisë Speciale të Kosovë, Enver Krasniqi. Mediat vendase raportojnë se Krasniqi u nda nga jeta rreth një orë më...

Basha zbulon detaje nga takimi me Kurtin: Si kryeministër i Shqipërisë do të bëj gjithçka për të forcuar bashkëpunimin me Kosovën

Kryedemokrati Lulzim Basha priti pasditen e sotme në selinë e Partisë Demokratike kryeministrin e zgjedhur të Kosovës, Albin Kurtin. Përmes një postimi në facebook Basha...

Shifër e frikshme vdekjesh Covid në vend, regjistrohen 851 raste të reja për 24-orë

COVID19/ Ministria e Shëndetësisë: 766 të vaksinuar, 3149 testime, 903 të shëruar, 851 raste të reja dhe 21 humbje jetë në 24 orët e...

Përfundon takimi Basha-Kurti, liderët ndahen duke përplasur grushtat

Ka përfunduar takimi që u zhvillua në selinë e PD-së midis liderit të Vetëvendosjes, Albin Kurti dhe kreut të PD-së, Lulzim Basha. Takimi u mbajt...

Në 2 muaj 248 aksidente me 38 viktima, policia shton dronë në rrugë

Nga Xhensila Kodra Numri i lartë i aksidenteve vijon të mbetet një nga problematikat kryesore të Policisë Rrugore. Në dy muajt  parë të 2021-it janë...