AUTHOR NAME

Skenderi

1914 POSTIME
0 Komente

Llalla akuza policisë për kanabisin: Përjashtuan prokurorët nga asgjesimi

"Në mënyrë të vazhdueshme bëjnë publike të dhëna se çdo ditë sekuestrohen sasi të konsiderushme lëndësh narkotike, asgjesohen lëndë narkotike, ndërsa nga ana tjetër...

Mediat franceze: Shqipëria prodhuesi i madh i kanabisit në Europë

“Kultivimi i kanabisit përbën pothuajse gjysmën e PBB-së së Shqipërisë! Një prodhim i gjatë në këtë vend ballkanik, ku ai është bërë një mjet...

DASH: Me shumë rëndësi që opozita të hyjë në zgjedhje

Zyrtari i lartë amerikan Thomas A. Shannon, deklaratë për krizën politike në Shqipëri N/sekretarin për Çështjet Politike, në Departamentin Amerikan të Shtetit, Thomas A. Shannon,...

Atentat në Vlorë, një i vdekur dhe tre të plagosur

Një i vdekur dhe dy të plagosur, është bilanci i një atentati të ndodhur mbrëmë në Vlorë. Viktima është Ergys Gjioveshaj, 33 vjeç, i...

Dështon bashkëpunimi Shqipëri- Kosovë/ Nuk u zbatuan marrëveshjet, s’ka mbledhje të përbashkët

Moszbatimi i disa marrëveshjeve të nënshkruara kohë më parë, ka çuar në shtyrjen pa afat të mbledhjes së përbashkët të qeverisë së Shqipërisë dhe...

Rama: PD nuk ka monopolin e opozitës në Shqipëri

"Ne nuk negociojmë Kushtetutën që sanksionon lirinë e popullit për të zgjedhur dhe detyron partitë të paraqiten në datën e caktuar. Nuk negociojmë mandatin...

Bushati në SHBA: Shqipëria nuk ndërhyn në punët e Maqedonisë, thjesht këshillon

Ministri i jashtëm Ditmir Bushati, sqaroi në SHBA, pozicionin e Tiranës zyrtare në çështjet e Maqedonisë.  Ai tha se Shqipëria nuk përzihet në Maqedoni,...

Ministri Bushati në SHBA, takime me zyrtarë të lartë për sigurinë dhe drejtësinë

Ministri i Jashtëm, Ditmir Bushati, ka nisur një vizitë zyrtare në SHBA, ku po takohet em zyrtarë të lartë,  në Shtëpinë e Bardhë. Drejtësia...

Personat me Aftësi të Kufizuar protestojnë para Kuvendit

Personat me aftësi të kufizuar kanë nisur një protestë para kuvebndit, ku po kërkojnë më shumë të drejta nga shteti për këtë kategori.  Ata...

Kur aktori i famshëm amerikan, Kevin Spacey, ndjehet shqiptar (film)

Aktori i njohur Hollywood-it,  Kevin Spacey, ishte i ftuar mbrëmjen e djeshme në emisionin e Jimmy Fallon, ku dhe ka deklaruar se ka kombësi...

Latest news

“Ky është një urdhër i…”, Angela Merkel zbulon arsyen pse nuk e ka bërë ende vaksinën

Kancelarja gjermane Angela Merkel thotë se nuk e ka marrë ende vaksinën e koronavirusit. Gjatë një interviste për një gazetë gjermane, kancelarja thekson: “Unë jam 66...

Aksident në aksin Tiranë-Durrës, përplasen dy automjete, të plagosurit dërgohen në spital

Një aksident automobilistik ka ndodhur rreth orës 16:45 në një nga rrugët dytësore të autostradës Tiranë-Durrës, ku si pasojë e përpasjes së dy automjeteve...

U bashkua me ISIS kur ishte adoleshtente, shteti europian nuk e fal 21 vjeçaren, humbet nënshtetësinë

Shamima Begum, e cila u largua nga Britania si një nxënëse për t’u bashkuar me Shtetin Islamik në Siri, nuk ka arritur të rimarrë...

Shifër e frikshme vdekjesh Covid në vend, kurba e infektimeve vijon në nivele alarmante

Gjatë 24-orëve të fundit në vend kanë ndërruar jetë si pasojë e koronavirusit 20 persona, si dhe janë regjistruar 916 raste të reja nga...

“Sypërmysi i Bashkisë”, gazetarja i përvishet lali Erit: Qyteti i marrë peng nga oligarkët e tu!

Gazetarja e njohur shqiptare Alba Kepi nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale ka shigjetuar kreun e Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj. Në shkrimin e saj...