AUTHOR NAME

Skenderi

1914 POSTIME
0 Komente

Zjarr në “Shtëpinë e të Moshuarve” në Poliçan, 2 viktima

Dy persona kanë humbur jetën si pasojë e një zjarri që ka rënë sot në shtëpinë e të moshuarve në Poliçan. Zjarri ka rënë si...

Mogherini: PD të ndalë bojkotin dhe të shkojë në zgjedhje

Shefja e Politikës së Jashtme të BE-së përsërit thirrjen: Debati politik të bëhet brenda parlamentit Zyrtarja e lartë e Bashkimit Evropian, Federica Mogherini, i ka...

Kriza politike/ Rama: Nuk do të lejojmë ngjarje si ato të ’97-ës

Frika nga një situatë dhunë në Shqipëri për shkak të krizës politike, sa vjen e artikulohet më shumë nga liderët shqiptarë dhe  institucionet ndërkombëtare....

Hyn në fuqi ligji/ Falen gjobat për 100 mijë makina

Ja dokumentet që kërkohen për çrregjistrimin e  automjeteve. Hyn në fuqi ligji për faljen e gjobave e kamatëvonesave për bizneset debitore si dhe për faljen...

Rreziku i influencës ruse/ Hahn: Domosdoshmëri anëtarësimi i Ballkanit në BE

Komisioneri për zgjerimin e Bashkimit Evropian, flet për rrezikun që i kanoset  vendeve të Ballkanit Perendimor për shkak të përpjekjeve të Rusisë për influencë “Nëse...

Nis fushata për 18 qershorin/ Paulin Luli, kandidati zyrtar i PS-së në Pukë

Paulin Luli është kandidati i Partisë Socialiste në Pukë. Ai ka nisur prej ditësh fushatën elektorale për zgjedhjet e 18 qershoruit, në takime me...

Hidhet shorti i Champions League/ Dy përballjet: Juventus-Monako dhe  Real Madrid-Atletico Madrid

Juventus do të përballet me AS Monako ndërsa Real Madrid C.F. përballet me  Atletico Madrid.  Kështu u përcaktua sot shorti i hedhur në Nion të...

Tahiri: Kush nuk do zgjedhje, kërkon të destabilizojë Shqipërinë

"Në 18 qershor, ose do shkojmë të futemi të gjithë bashkë në çadër, ose në 18 qershor do i tregojmë Shqipërisë që PS dhe...

Kriza politike/ Ambasadori Donald Lu takohet me Majlinda Bregun

Ambasadori amerikan Donald Lu, u takua sot me deputeten e Partisë Demokratike, Majlinda Bregu  për të diskutuar rreth mundësive për zgjidhjen e krizës politike....

Mesazhi i DASH për krizën politike në Shqipëri/ Reagon Rama: Kush gënjen?

Kryeministri Edi Rama e sheh si mbështetëse për qeverinë e tij, deklaratën e DASH, për krizën politike në Shqipëri. Në deklaratën e DASH theksohet...

Latest news

70 vjetori i vrasjes pa gjyq të 22 intelektualëve, Basha: Kujtesë që të mbrojmë rrugën tonë evropiane

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka përkujtuar ditën e sotme, 70-vjetorin e vrasjes pa gjyq të 22 intelektualëve nga diktatura. Në një postim në...

U qëllua me armë në Athinë, shqiptari lëvizte me antiplumb e lëndë narkotike me vete

Mediat në Greqi raportojnë detaje të reja rreth shqiptarit që u qëllua mbrëmjen e së premtes me armë zjarri në Athinë . Sipas raportimeve, shqiptari...

Plas sherri për vendin e parkimit, i riu acarohet keq dhe qëllon në ajër

U konfliktuan për vendin e parkimit, kapet dhe shoqërohet nga Policia, 18-vjeçari që qëlloi në ajër me një armë të dyshuar zhurmuese. Policia e Kukësit,...

Goditi djalin me thikë, arrestohet 63-vjeçari në Tiranë

Një 63-vjeçar ka rënë në prangat e policisë së Tiranës, pasi ka goditur me thikë djalin e  tij. Ngjarja ka ndodhur ditën e djeshme pas...

“Monstra” në Shkup/ PDIU: E drejta për protestë është thelbësore në demokraci

Partia Drejtësi Integrim dhe Unitet ka reaguar për protestën kundër vendimit për rastin “Monstra” në Shkup. Përmes një reagimi, PDIU shprehet se e drejta për tubim...