AUTHOR NAME

Skenderi

1914 POSTIME
0 Komente

IKMT nis prishjen e ish-godinës së INSIG

Është shembur sot nga Inspektoriati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit Ish-godina e INSIG-ut për t’i hapur rrugën punimeve për ndërtimin e  Unazës së Vogël...

Vlahutin: Krimi nuk duhet të jetë më i fortë se institucionet

Ambasadorja e Bashkimit Evropian në Shqipëri, Romana Vllahutin, tha sot se krimi nuk mundet t'i mund institucionet. Në konferencën vjetore të OLAF që u...

2 mln euro dëm shtetit, Gjykata e Lartë liron ish zv.Drejtoreshën e Doganave

Gjykata e Lartë lë të lirë ish-zv. drejtoren e  Përgjithshme të Doganave, Lula Njebza. Gjykata ka ndryshuar masën e sigurisë nga “arrest me burg”...

LDE i bashkohet PD-së, Basha: të tjera parti po afrohen

Partia për Liri, Demokraci dhe Etikë iu bashkua sot kualiconit opozitar. Kryetari i LDE-së Arjan Galdini  dhe kryetari i PD-së, Lulzim Basha, dolën në...

Latest news

Rama takon të hënën Presidenten e KE dhe euro-komisionerin për zgjerim Oliver Varherly

Me 1 mars kryeministri Edi Rama, i shoqëruar nga delegacioni shqiptar do të marrë pjesë në takimin e Këshillit të Stabilizim Asociimit në Bruksel....

70 vjetori i vrasjes pa gjyq të 22 intelektualëve, Basha: Kujtesë që të mbrojmë rrugën tonë evropiane

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka përkujtuar ditën e sotme, 70-vjetorin e vrasjes pa gjyq të 22 intelektualëve nga diktatura. Në një postim në...

U qëllua me armë në Athinë, shqiptari lëvizte me antiplumb e lëndë narkotike me vete

Mediat në Greqi raportojnë detaje të reja rreth shqiptarit që u qëllua mbrëmjen e së premtes me armë zjarri në Athinë . Sipas raportimeve, shqiptari...

Plas sherri për vendin e parkimit, i riu acarohet keq dhe qëllon në ajër

U konfliktuan për vendin e parkimit, kapet dhe shoqërohet nga Policia, 18-vjeçari që qëlloi në ajër me një armë të dyshuar zhurmuese. Policia e Kukësit,...

Goditi djalin me thikë, arrestohet 63-vjeçari në Tiranë

Një 63-vjeçar ka rënë në prangat e policisë së Tiranës, pasi ka goditur me thikë djalin e  tij. Ngjarja ka ndodhur ditën e djeshme pas...