AUTHOR NAME

Arben Llalla

162 POSTIME
0 Komente

Elvis Naçi “armik” i popullit

Nga Arben Llalla Një fjalë e urtë popullore thotë: “Kur pi ujë. as gjarpri nuk të ngacmon”. E solla këtë analogji për një arsye të thjeshtë. Pse...

Përse nuk ka patur shkolla shqipe në periudhën osmane?

Nga Arben Llalla Historiografia shqiptare ashtu si dhe historiografia e fqinjëve tanë grekë, serbë, bullgarë, e të tjerë është e mbingarkuar me Mite, sidomos për...

Si mund të vijë Rendi i Ri?

Nga Arben Llalla Prej shumë vitesh flitet për ardhjen e rendit të ri, për një qeveri botërore dhe një monedhë. Por si mund të realizohet...

Bashkia e Athinës, partia në pushtet dhe Agimi i Artë kërkojnë aneksimin e jugut të Shqipërinë

Një turm ekstremistësh grekë, politikanë e grekofonë u mblodhën në sheshin para Parlamentit të Greqisë e me britma çirreshin duke mallkuar shqiptarët e Shqipërinë. Ata...

Gregu, djali i Edi Ramës mes grekëve të Vorio Epirit

Nga Arben Llalla Kur portalet e Ramaqit gënjejnë për fotot e djalit të tij Greg Rama, i cili është gjendur midis grekëve të “Vorio Epirit”...

A është agjent i Greqisë Edi Rama?

Nga Arben Llalla Pyetja nëse është agjent i Greqisë Edi Rama, është sa provokative dhe e habitshme, kur mendon se kryeministri i Shqipërisë Rama t’i...

Bashkë me Al Bagdatin u vra numri 2 i ISIS-it, greku terrorist

Siç u bë me dije nga Presidenti amerikan, Donald Trump u vërtetua se u vra udhëheqësi i përgjithshëm i organizatës terroriste ISIS, Abu Baker...

Jep dorëheqjen o katruve!

Nga Arben Llalla Nuk dihet se çfarë duhet t’i ndodhë ende plakut të Surrelit që të bindet t’i hapë rrugën zgjedhjeve të lira. Nuk duhet...

Ekstremistët grekë sulmojnë diplomaten arvanitase, Aleksandra Papadhopulu

Vazhdojnë sulmet e ekstremistëve grekë me orientim prorus ndaj diplomates me titull “ministër i jashtëm i Greqisë”, Aleksandra Papadhopulu, e cila është arvanitase. Gazeta e...

Ish-ambasadori grek vjell vrer dhe shpif

Nga Arben Llalla* Ish-ambasadori i Greqisë në Tiranë Aleksandros Malias provokon shqiptarët duke ngritur pretendimet territoriale mbi Shqipërinë. Malias viziton çdo vit Himarën nën shoqërinë...

Latest news

Shpëtim Idrizi sqaron hedhjen e shishes ndaj eskortës së ministrit grek: Policia u soll në mënyrë agresive me ne (film)

Lideri i PDIU Shpëtim Idrizi, i ftuar në emisionin “Real Story” në “News 24” ka sqaruar incidentin e ndodhur sot, ku ai hodhi një...

Idrizi: Rama fliste ndryshe për Çështjen Çame, sot e ka hequr nga fjalori

Kryefjala e ditës së sotme e zhvillimeve të ditës ishte protesta e organizuar nga PDIU dhe shoqata Çamëria kundër vizitës së Ministrit të Jashtëm...

Italia regjistron 89 të vdekur nga COVID-19 në 24 orët e fundit, rreth 11 mijë raste të reja

Italia shënon sërish rritje të rasteve të reja me COVID-19. Në 24 orët e fundit janë infektuar 10.874 persona nga 144.737 tamponë të kryer. Në...

Tradhëtari/ Nuk tha një gjysëm fjale për Çamërinë dhe detin e shqiptarëve ia fali Greqisë

Gjatë konferencës me ministrin e Jashtëm grek, Nikos Dendias, Edi Rama nuk ka guxuar as ta përmendë Çështjen Çame. Nuk ka thënë një gjysëm...

Diktatura/ Policia dhunon protestuesit e PDIU-së dhe Çamërisë (galeria e fotove dëshmi)

Patriotët e PDIU-së, Shoqatës “Çamëria” dhe Vetëvendosjes janë dhunuar shtazërisht nga policia e Rilindjes. Ata nuk janë lejuar të ushtrojnë të drejtën e protestës paqësore,...