AUTHOR NAME

Arben Llalla

163 POSTIME
0 Komente

Një anëtar i qeverisë greke ka qenë pjesë e organizatës terroriste të Vorioepirit “MAVI” (foto)

Zëvendësministri për zhvillimin rajonal, Maqis Voridhis (Makis Voridis) është njëri nga drejtuesit e Lëvizjes për Çlirim e Vorioepirit “MAVI”. Në foto keni pikërisht anëtarin...

Dardha, aty ku dështoi asimilimi

Dardha është një fshat turistik që i përket rrethit të Korçës. Një fshat që është themeluar nga familjet rebele gjatë kohës së Perandorisë Osmane...

Marko Boçari nga Suli i Çamërisë, (1790-1823)

Marko Boçari lindi në Sul të Janinës më 1790, në një familje të dëgjuar që kishin dalë shumë burra trima si: Kiço Boçari, Kosta,...

Elvis Naçi “armik” i popullit

Nga Arben Llalla Një fjalë e urtë popullore thotë: “Kur pi ujë. as gjarpri nuk të ngacmon”. E solla këtë analogji për një arsye të thjeshtë. Pse...

Përse nuk ka patur shkolla shqipe në periudhën osmane?

Nga Arben Llalla Historiografia shqiptare ashtu si dhe historiografia e fqinjëve tanë grekë, serbë, bullgarë, e të tjerë është e mbingarkuar me Mite, sidomos për...

Si mund të vijë Rendi i Ri?

Nga Arben Llalla Prej shumë vitesh flitet për ardhjen e rendit të ri, për një qeveri botërore dhe një monedhë. Por si mund të realizohet...

Bashkia e Athinës, partia në pushtet dhe Agimi i Artë kërkojnë aneksimin e jugut të Shqipërinë

Një turm ekstremistësh grekë, politikanë e grekofonë u mblodhën në sheshin para Parlamentit të Greqisë e me britma çirreshin duke mallkuar shqiptarët e Shqipërinë. Ata...

Gregu, djali i Edi Ramës mes grekëve të Vorio Epirit

Nga Arben Llalla Kur portalet e Ramaqit gënjejnë për fotot e djalit të tij Greg Rama, i cili është gjendur midis grekëve të “Vorio Epirit”...

A është agjent i Greqisë Edi Rama?

Nga Arben Llalla Pyetja nëse është agjent i Greqisë Edi Rama, është sa provokative dhe e habitshme, kur mendon se kryeministri i Shqipërisë Rama t’i...

Bashkë me Al Bagdatin u vra numri 2 i ISIS-it, greku terrorist

Siç u bë me dije nga Presidenti amerikan, Donald Trump u vërtetua se u vra udhëheqësi i përgjithshëm i organizatës terroriste ISIS, Abu Baker...

Latest news

Monologu emocionues i Kallakut: Në këtë vend kanë ngelur vetëm plaka dhe pleq, lindni fëmijë (film)

Moderatori i spektaklit të humorit në ABC “Kosherja”, Bes Kallaku ka bërë një monolog tepër emocionues, ndërthur me notat e parodisë. Mirëpo, ajo që preku...

Zyrtari më i lartë kinez pranon se vaksinat kanë një efektshmëri të ulët

Kreu i Qendrave Kineze për Kontrollin dhe Parandalimin e Sëmundje ka thënë se efektiviteti i vaksinave Covid të vendit është i ulët. Në një...

Patronazhisti Taulant me syrin dhe veshin tek vrima e çelësit

Marrjen e të dhënave tepër konfidenciale të mbi 910 mijë qytetarëve shqiptarë, patronazhistët e PS-së e paskan marrë duke punuar vite te vite të tëra në...

E keni vrarë ndonjë herë mendjen se pse serbët…?

shkruan Fahri Xharra - Serbët me ngulm mundohen ta paraqesin veten para botës si pasardhës të pellazgëve, etruskëve, ilirëve e neve të na klasifikojnë si...

238 raste të reja dhe 7 viktima nga Covid në vendin tonë

Vijojnë të jenë të qëndrueshme shifrat e të infektuarve me Covid në vendin tonë. Gjatë 24 orëve të fundit në vendin tonë nga 2684...