Ka than' i moçmi:

"Lot derdhin Vaitonjësit! Dëshpërim pësojnë të Dëshpëruarit! Frikë ndjejnë Frikacakët! As “ëndra të dërmuara” as “gjuhë të kryqëzuara”, as “ideale të përpira”, as “të arthme të mbuluar me blozë dhe me hi’ – s’ka për Ne!" - Lasgush Poradeci  

Zyrtare, mbyllet stadiumi “Loro Boriçi” jashtë funksionit për 1 muaj

Nga Klodiana 0

loro-borici

Mbyllet stadiumi “Loro Boriçi” i cili do të jetë jashtë funksionit për plot 1 muaj.

Bëhet me dije se mbyllja e stadiumit është bërë shkak dëmtimi i tapetit të stadiumit pasi është dëmtuar shumë gjatë takimeve të fundit, si pasojë edhe e reshjeve të dendura të shiut.
Nga ana tjetër mësohet se ekipi i futbollit të Vllaznisë, do të detyrohet njësoj si sezonin kaluar të luaj takimet si pritëse në kompleksin stërvitor “Reshit Rusi”.

Takimi i parë që do të luhet në “Loro Boriçi” pas përfundimit të riparimeve do të jetë ndeshja e kombëtares shqiptare ndaj Izraelit më 12 nëntor, dhe vetëm pas kësaj ndeshjeje në stadium do të mund të rikthehet të luajë edhe Vllaznia, shkruan “Panoramasport”

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>